TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кога се родив моите родители ги советуваа да ме остават во болницата – Ели има 21 година и влезе во историјата

Пулс24 - 18.09.2023

Девојка со Даунов синдром која се појавува на модните ревии на Гучи, како и на насловната на Вог… Оваа млада дама се вика Ели, има 21 година и влезе во историјата како прв модел со Даунов синдром што се појавил во интрнационални кампањи за познати ...

Кога се родила, на мајка ѝ ѝ рекле да ја остави: Чудесната приказна за манекенката за која се мислело дека никогаш нема ...

Хаштаг - 18.09.2023

Иако прогнозите на докторот не биле добри, родителите на оваа девојка биле упорни и полни со љубов, а денес таа води исполнет и успешен живот Името Ели Голдстајн можеби нема да ви значи многу ако не ја следите модата многу внимателно.