TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Канаѓанка се снашла: Наместо кучето, за време на полициски час го прошетала сопругот

Курир - 12.01.2021

Канаѓанка се досетила како да го заобиколи полицискиот час на неконвенционален начин, за што ќе треба да плати голема казна. Откако стапил на сила полицискиот час во нејзиниот роден град, таа наместо кучето го ’шеташе’ својот партнер на поводник ...

Канаѓанка го „шетала“ сопругот како куче за време на полциски час

Нетпрес - 12.01.2021

-Двојка во Канада е казнета за прекршување на правилата за полициски час поради пандемијата со коронавирус, откако жената била фатена како го „шета“ сопругот како куче, пишува „Би-Би-Си“. Жената, наводно, рекла дека само излегла „да го прошета ...

Канаѓанка се снашла: Наместо кучето, за време на полициски час го прошетала сопругот

Хитпортал - 13.01.2021

Откако стапил на сила полицискиот час во нејзиниот роден град, таа наместо кучето го ’шеташе’ својот партнер на поводник надвор од домот. Казната за непочитување на полицискиот час во Квебек е 1.500 американски долари.

Канаѓанка го прекршила полицискиот час: Го „шетала“ сопругот како куче

Слободен Печат - 12.01.2021

Двојка во Канада е казнета за прекршување на правилата за полициски час поради пандемијата со коронавирус, откако жената била фатена како го „шета“ сопругот како куче, пишува „Би-Би-Си“. Жената, наводно, рекла дека само излегла „да го прошета своето ...

Канаѓанка се снашла: Наместо кучето, за време на полициски час го прошетала сопругот

Канал5 - 12.01.2021

Канаѓанка се досетила како да го заобиколи полицискиот час на неконвенционален начин, за што ќе треба да плати голема казна. Откако стапил на сила полицискиот час во нејзиниот роден град, таа наместо кучето го ’шеташе’ својот партнер на поводник ...

Жена шетала маж на поводник за да избегне полициски час: „Само го шетам моето куче“

+инфо - 12.01.2021

Полицијата доби впечаток дека жената сака да го тестира трпението на полицијата - изјави портпаролката на полицијата Изабел Гендрон. Една Канаѓанка се сетила на неконвенционален начин да ја заобиколи мерката полициски час поради пандемијата на ...

СКАПО ПЛАТЕНА „ИТРИНА“: Го шетала сопругот на поводник, оправдувајќи се дека тоа е нејзиното куче – тоа скапо ја ...

Екран - 12.01.2021

Во Канада е во сила полициски час, а една жена се обидела на необичен начин да најде „дупка во законот“. Таа решила да шета по улиците на Шербрук, оддалечен околу 150. километри од Монтреал, па на поводник ни помалку ни повеќе го шетала нејзиниот ...

За време на полициски час го шетала сопругот на поводник: “Само го шетам кучето“

Вечер Прес - 12.01.2021

Една Канаѓанка се сетила на неконвенционален начин да се заобиколи мерката полициски час, за што ќе треба да плати висока парична казна. Откако започнал полицискиот час, таа била надвор од нејзиниот дом и држела поводник на кој, наместо куче, бил ...