TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хаос на тренингот на Наполи: Гатузо ги навредувал играчите, подготвен е и да си оди

Спортклуб - 24.11.2020

Наполи забележа пораз од Милан со 1:3, а Џенаро Гатузо бил мошне разочаран од целата ситуација. Според пишувањата на италијанските медиуми, тој жестоко ги критикувал играчите на тренингот и истакнал дека не видел „нож во забите“ кога било ...

Тренерот на Елмас полуде: Ги навредувал во соблекувална и сакал да си даде отказ!

Курир - 24.11.2020

Италијанските медиуми пишуваат дека тренерот на Елиф Елмас и Наполи, Џенаро Гатузо жестоко ги обвинил фудбалерите затоа што не можел да се помири со поразот од Милан (1-3). Гатузо почнал да ги навредува, а дел од фудбалерите наводно реагирале ...

Тренинг на Наполи со жестоки обвинувања, Гатузо е спремен и да замине

Спортски - 24.11.2020

Наполи е поразен од Милан (1:3) и Џенаро Гатузо беше многу разочаран. Според пишувањата на италијанските медиуми, тренерот на Наполи жестоко ги критикувал играчите на тренинг и истакнал дека не видел борба кога било најпотребно на теренот.

Гатузо разочаран: Бадијала што имаме квалитет, кога немаме шампионски менталитет

Дриблинг - 23.11.2020

Тренерот на Наполи Џенаро Гатузо изрази разочарување по поразот од 3-1 во дербито против лидерот во Серија А Милан истакнувајќи дека тимот нема шампионски менталитет. Comments are closed for this ...

ВИДЕО: Гатузо за спорната ситуација: Ибра употреби лакт како Мајк Тајсон во дуелот со Кулибали

Sport M - 23.11.2020

Спорната ситуација по мечот ја коментираше и Џенаро Гатузо, кој кажа дека според снимката стоперот изгледал како да го удри Мајк Тајсон, а не Ибрахимовиќ. Милан славеше во Неапол со 1:3 и победи на тешкото гостување по пауза од десет години, пред се ...

Гатузо за Кулибали: Како да го удри Мајк Тајсон, а не Ибрахимовиќ

Спортски - 23.11.2020

Наполи загуби со 1-3 од Милан, а херој на победата на „росонерите“ беше Златан Ибрахимовиќ, кој постигна два гола за неговата екипа. Во второто полувреме Ибрахимовиќ ризикуваше да добие црвен картон, но за среќа ударот со лакт кон Калид Кулибали ...

Гатузо за спорната ситуација со Кулибали: Како да го удри Мајк Тајсон, а не Ибрахимовиќ 🎥

СуперСпорт - 23.11.2020

Наполи загуби со 1-3 од Милан, а херој на победата на „росонерите“ беше Златан Ибрахимовиќ, кој постигна два гола за неговата екипа. Во второто полувреме Ибрахимовиќ ризикуваше да добие црвен картон, но за среќа ударот со лакт кон Калиду Кулибали ...