TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барди со гол му донесе победа на Трабзонспор🎥

Спортски - 12.02.2024

Капитенот на македонската репрезентација, Енис Барди постигна гол во триумфот на Трабзонспор против Хатајспор од 2-0. Првиот гол беше дело на Трезеге во 49. минута, додека македонскиот репрезентативец во листата на стрелци се запиша на 15-тина ...

Барди постигна прекрасен гол во победата на Трабзонспор (Видео)

СуперСпорт - 12.02.2024

Македонскиот репрезентативец Енис Барди постигна гол за победа на Трабзонспор против Хатајспор со 2-0. Барди постигна прекрасен гол во 77. минута со кој ја прекина серијата од четири порази на поранешниот турски ...

Барди даде гол во победа на Трабзонспор (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.02.2024

Капитенот на македонската репрезентација, Енис Барди постигна гол во триумфот на Трабзонспор против Хатајспор од 2-0. Барди постигна убав гол со удар од далечина во 77. минута со кој го постави конечниот резултат од 2-0.

📽 АТРАКЦИЈА НА ЕНИС БАРДИ Македонскиот репрезентативец ја завери победата на Трабзонспор

+инфо - 12.02.2024

Енис Барди имаше одличен настап кој го круниса со погодок во 77 минута во победата на Трабзонспор против Хатајспор со 2-0. Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди постигна атрактивен погодок во победата на турскиот клуб Трабзонспор против ...

ВИДЕО | Барди стрелец во победата на Трабзонспор

Слободен Печат - 12.02.2024

Maкедонскиот репрезентативец Енис Барди беше стрелец во победата на Трабзонспор против Хатајспор од 2:0 во 25. коло од турскиот шампионат. Трабзонспор успеа да ја прекине серијата од четири порази во Суперлигата.

Барди со гол во негов стил ја потврди победата на Трабзонспор (ВИДЕО)

Дерби - 12.02.2024

Составот на Трабзонспор славеше над Хатајспор со 2-0 на денешната средба во турскиот шампионат, победа за која еден од најзаслужните беше македонскиот репрезентативец Енис Барди. Барди имаше одличен настап кој беше заокружен со погодок во 77 минута, ...

Супер-гол на Барди за победа на Трабзонспор… (ВИДЕО)

Екипа - 12.02.2024

Македонскиот репрезентативец Енис Барди постигна прекрасен погодок во победата на Трабзонспор против Хатајспор од 2-0 во 25. коло од турскиот шампионат. Трабзонспор ја прекина серијата од четири порази во Суперлигата, благодарание и на Енис Барди ...

Барди го прекина гол-постот: Стрела за Трабзон по пет месеци! (ВИДЕО)

Gol.mk - 12.02.2024

Екипата на Трабзонспор го победи Хатајспор со 2-0 (0-0) во натпреварот од 25. коло на турската Суперлига. Овој натпревар не понуди голови во првиот дел, а потоа Трезеге и македонскиот капитен Енис Барди донесоа победа.

Барди погоди во триумфот на Трабзонспор против Хатајспор (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.02.2024

Македонскиот репрезентативец Енис Барди постигна гол во победата на Трабзонспор против Хатајспор (2-0) во 25. коло од турскиот шампионат. Трабзонспор конечно ја прекина серијата од четири порази во Суперлигата, а првиот гол против Хатајспор беше ...

Експлозија од радост на Барди, по повеќе од пет месеци даде гол во турската лига! (Видео)

Спортманија - 12.02.2024

Трабзонспор го победи Хатајспор со 2-0, а вториот гол за домашните беше дело на Енис Барди. Капитенот на македонската репрезентација немаше дадено гол за Трабзон уште од 1 септември, кога беше двоен стрелец против Касимпаша.

Барди стрелец во победата на Трабзонспор (ВИДЕО)

МакФудбал - 12.02.2024

Македонскиот репрезентативец Енис Барди беше стрелец на погодок во триумфот на Трабзонспор од 2-0 против Хатајспор во турскиот шампионат. Трабзонспор стави крај на лошата низа од четири порази во првенството на Турција. Трезеге во 49.

ГООООООЛ…..Барди “стрела“ за Трабзон! (ВИДЕО)

SportSport - 12.02.2024

Енис Барди потврди дека е во добра форма. Имено тој во последно време се почесто добива минутажа во дресот на Трабзон, а исто така почесто е и стартер. И кога е така, тогаш капитенот на нашата репрезентација знае што треба да прави, да игра само ...

Гол на Барди во победа на Трабзонспор (ВИДЕО)

МКД - 12.02.2024

Капитенот на македонската репрезентација, Енис Барди постигна гол во триумфот на Трабзонспор против Хатајспор од 2-0. Барди постигна убав гол со удар од далечина во 77. минута со кој го постави конечниот резултат од ...