TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ердоган на инаугурацијата: Започна „Векот на Турција“

Во Центар - 03.06.2023

Претседателот на Турцуја, Реџеп Таип Ердоган во својот говор во Претседателската палата во Анкара, по повод инаугурацијата за претседател, изјави дека „Векот на Турција“ започна и дека вратата за подем на Туркије е отворена.

Ердоган положи заклетва: На чело на Турција уште пет години

Локално

На церемонијата на инаугурација на Ердоган ќе учествуваат 20 државни лидери и над 40 министри

4NEWS

Реџеп Таип Ердоган положи заклетва за нов петгодишен претседателски мандат

еМагазин

Реџеп Таип Ердоган положи заклетва за нов петгодишен претседателски мандат

Опсервер

Реџеп Таип Ердоган положи заклетва за нов петгодишен претседателски мандат

Либертас

Реџеп Таип Ердоган положи заклетва за нов петгодишен претседателски мандат

Бриф

А1 On Курир OhridNews +инфо Канал5 МКД MakPress Н.Македонија

Ердоган по полагањето на заклетвата го посети мавзолејот на Ататурк

Во Центар - 03.06.2023

– Реџеп Таип Ердоган по полагањето свечена заклетва во турскиот Парламент за трет мандат претседател на Туркије, го посети мавзолејот на основачот и прв претседател на Република Турција, Мустафа Кемал Ататурк.

Ердоган положи заклетва за трет претседателски мандат: Се обврза дека ќе работи непристрасно

360 степени

Ердоган положи заклетва за трет мандат претседател на Туркије

Во Центар

Ердоган положи заклетва како претседател на Турција

Телма

Ердоган положи заклетва за третиот мандат, се најавува пресврт во економската политика на турција

Сакам да кажам

Додик: Ердоган е сериозен претседател, се залага за внатрешен договор во Босна и Херцеговина

Во Центар

Ердоган положи заклетва за трет претседателски мандат

Р.С.Европа

Фокус Антропол Слободен Печат Слободен Печат 24Инфо Нетпрес Република 24 Вести