TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Кој да ти каже Ивана“ – шест тажни години без легендарниот Кемал Монтено

Вечер Прес - 22.01.2021

Мега-омилениот на просторите на поранешната Југославија пејачот и композиторот Сарајлијата Кемал Монтено (од мајка Турчинка и татко Италијанец), почина пред точно шест години, на 21 јануари, 2015 година, кога ја изгуби битката за живот поради ...

Шест години без Кемал Монтено: Бранка му беше љубов за цел живот

Женски магазин

Бранка е мојата љубов, мојата страст- Шест години од смртта на Кемал Монтено

ММС

Почина Бранка Станковска, легендарната спикерка на Македонската телевизија

360 степени - 21.01.2021

Почина Бранка Станковска, некогашнзаштитно лице и прв глас на македонската телевизија – РТС-Скопје. Имаше 89 години и остана запаметена како една од најпрепознатливите водителки на малиот екран, која целиот свој работен век го помина во Македонската ...

Почина Бранка Станковска, првиот глас на РТВ Скопје

Радио МОФ

Почина легендарната радио и ТВ спикерка Бранка Станковска

Сакам да кажам

Почина Бранка Станковска, со децении најпрепознатливата радио и ТВ личност кај нас

А1 On

Почина Бранка Станковска

+инфо

Вечерен преглед: Почина Бранка Станковска, На учениците им треба образование што ќе ги однесе на врвот, Советот на ЕУ заемно ќе ги признава ПЦР тестовите

Frontline

Почина Бранка Станковска

Фактор

Мастило Локално Курир Expres Нетпрес МКД Екран Скопје инфо