TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Закерберг се согласи да се соочи со Европскиот парламент околу кражбата на лични податоци

МКД - 16.05.2018

Европскиот парламент соопшти денес дека основачот и директор на Фејсбук Марк Закерберг се согласил да се сретне со пратениците на ЕП во Брисел кои од него бараат да ја објасни злоупотребата на личните податоци на милиони корисници на социјалната ...

Закерберг прифати да сведочи пред Европскиот парламент

Вечер - 16.05.2018

Претседателот на Европскиот парламент Антонио Тајани соопшти дека извршниот директор на Фејсбук, Марк Закерберг ја прифатил поканата и ќе се појави на сослушувањето во Брисел. Тајани додаде дека очекува сослушувањето да се одржи следната седмица ...

Кои 6 луѓе на планетава се побогати од Марк Закерберг?

Црнобело - 16.05.2018

На 4-тото место на листата на најбогати луѓе во светот за 2018 година се најде Бил Гејтс, a на 7-мото Марк Закерберг. Магазинот Sunday Times ја објави листата на најбогати луѓе на планетава за 2018 година.

Закерберг прифати да сведочи пред Европскиот парламент

Независен - 16.05.2018

Претседателот на Европскиот парламент Антонио Тајани соопшти дека извршниот директор на Фејсбук, Марк Закерберг ја прифатил поканата и ќе се појави на сослушувањето во Брисел. Тајани додаде дека очекува сослушувањето да се одржи следната седмица ...

Закерберг прифати да сведочи пред Европскиот парламент

Н.Македонија - 16.05.2018

Претседателот на Европскиот парламент Антонио Тајани соопшти дека извршниот директор на Фејсбук, Марк Закерберг ја прифатил поканата и ќе се појави на сослушувањето во Брисел. Тајани додаде дека очекува сослушувањето да се одржи следната седмица ...