TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одбојкарката тврди дека била во тајна врска со Емилијано Сала: "Ќе те сакам засекогаш"

Точка - 12.02.2019

Бразилската одбојкарка Луиза Унгерер тврди дека била во тајна врска со трагично загинатиот фудбалер Емилијано Сала. 31 годишната спортистка тврди дека се запознала додека и двајцата играле во Франција и дека за последен пат го видела една недела ...

Сала имал двоен љубовен живот и разговарал со љубовницата на денот на падот на авионот! (ФОТО)

Спортски - 12.02.2019

Уште една девојка во јавноста зборува за Емилијано Сала. Бразилската одбојкарка Луиза Унгерер го запознала несреќениот фудбалер Емилијано Сала во Нант и откри дека биле во тајна врска претходните две години.

Сала имал врска со позната спортистка и водел двоен живот!?

Sport 1 - 12.02.2019

Емилијано Сала две години бил во тајна врска со одбојкарската Лиза Унгерер. Трагично починатиот фудбалер со спортистката се запознал додека настапувал за Нант. Врската на Сала со одбојкарката реши да ја открие бразилскиот „Глобо“.

Едноминутен молк за Сала на сите натпревари во ЛШ и Европската лига

Кајгана - 12.02.2019

УЕФА потврди дека сите натпревари во ЛШ и Европската лига ќе почнуваат со едноминутен молк за да му се оддаде почит на прерано починатиот фудбалер Емилијано Сала. Сала во средината на јануари замина од Нант со трансфер вреден 17 милиони долари и се ...

Натпреварите во ЛШ и ЛЕ во знакот на Емилијано Сала

OhridNews - 12.02.2019

Натпреварите во Лигата на Шампиони и Лигата на Европа кои ќе се одиграат оваа недела ќе бидат во знакот на Емилијано Сала кој трагично го загуби животот во авионска несреќа. Аргентинскиот фудбалер и пилотот чие тело се уште не е пронајдено заедно со ...

(ФОТО) Сала две години имал тајна врска: Љубовницата откри дека водел двоен живот

Спортклуб - 12.02.2019

Бразилската одбојкарка Луиза Унгерер се запознала со настраданиот Емилиано Сала додека играле за Нант и откри дека била во тајна врска со него во изминатите две година. Таа игра за француски Бежиј Анжел, а приказната за Сала ја откри за бразилски ...

И УЕФА ќе му оддава почит на Емилијано Сала

Спортски - 12.02.2019

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) одлучи на натпреварите од осминафиналето да му се оддава почит на Емилијано Сала. Сала трагично го загуби живот во авионот кој се сруши на пат од Нант кон Кардиф.

И УЕФА ќе му оддаде почит на Емилијано Сала

Gol.mk - 12.02.2019

Од денес продолжуваат настапите под капата на УЕФА оваа сезона. Во рамки од Лигата на шампионите ќе се одиграат две средби, додека Лигата на Европа ќе ја отворат Фенербахчке и Зенит. Во пресрет на овие натпревар, Европската куќа на фудбалот, донесе ...

И на натпреварите од Лигата на шампионите ќе се оддаде почит за Емилијано Сала

Дерби - 12.02.2019

Од Европската куќа на фудбалот (УЕФА) одлучија на натпреварите од осминафиналето од Лигата на шампионите, како и натпреварите од Лига Европа да се оддаде почит на прерано загинатиот фудбалер, Емилијано Сала.

УЕФА откри како ќе оддаде почит на Емилијано Сала

СуперСпорт - 12.02.2019

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) објави на каков начин неделава ќе му оддаде почит на трагично настраданиот Емилијано Сала. УЕФА ќе му оддаде почит со минута молк кој ќе биде одржан на сите натпревари во европските натпреварувања.

УЕФА: Минута молк за Сала пред мечевите од ЛШ и ЛЕ

24Инфо - 12.02.2019

Во сеќавање на Емилијано Сала пред мечевите од Лигата на шампионите и Лига Европа оваа недела ќе има минута молк, потврди ...

УЕФА потврди: Лигата на шампиони ќе му оддаде почит на Емилијано Сала

Sport 1 - 12.02.2019

Натпреварите во Лигата на шампиони и Лигата на Европа неделава ќе започнат со минута молчење во чест на Емилијано Сала, кој загина во авионска несреќа. Фудбалерот на Нант, беше на пат од Нант кон Кардиф по трансферот од 15 милиони евра, кога на 21 ...

УЕФА: Минута молчење во чест на Емилијано Сала

AKO - 12.02.2019

Уефа официјално потврди дека со минута молчење ќе започнат сите натпревари неделава под закрила на Европската куќа на фудбалот. Натпреварите во Лигата на шампионите и Европа лигата ќе започнат со минута молчење, оваа одлука ја донесе УЕФА денеска во ...

УЕФА: Минута молк за Сала пред мечевите од ЛШ и ЛЕ

TopSport - 12.02.2019

Во сеќавање на Емилијано Сала, пред мечевите од Лигата на шампионите и Лига Европа оваа недела ќе има минута молк, потврди УЕФА. Сала, кој потпиша за Кардиф сити од Нант во јануари за рекордни 15 милиони фунти, загина кога неговиот авион падна во Ла ...

Сала не заигра во Лигата на шампионите, ама елитните клубови ќе го испочитуваат

Спортклуб - 12.02.2019

Лигата на шампионите продолжува денеска со натпреварите од осминафиналето, а УЕФА одлучи дуелите да почнат со едноминутно молчење во чест на загинатиот фудбалер на Нант, Емилијано Сала. Аргентинскиот фудбалер загина во авионска несреќа на 21 јануари ...

Минута молк за Сала во натпреварите од Лигата на шампионите и Лига на Европа

SportMedia - 12.02.2019

УЕФА потврди дека сите натпревари во следните три дена ќе започнат со минута молчење во чест на Елимијано Сала. Сите натпревари организирани од УЕФА, денеска и утре во Лигата на шампиони, односно в четврток во Лигата на Европа ќе започнат со минута ...

Сала починал веднаш при падот на авионот во вода

Телма - 11.02.2019

Емилијано Сала починал веднаш при ударот на авионот во вода, откриваат истражителите по направената обдукција на телото. Фудбалерот беше пронајден во петокот во авионот две недели откако се струши во каналот Ла Манш.

Мбапе донирал 30 000 евра за наоѓање на Сала

Канал5 - 11.02.2019

И натаму не се знае како настрада фудбалерот на кардиф , Емилијано Сала, а телото на пилотот се уште не е најдено во водите на Ла Манш. Авионот во кој се возеле Сала и пилотот , на враќање кон Кардиф од Нант , каде фудбалерот се простувал од својот ...

Килијан Мбапе има големо срце: Со уште еден за него мал гест ја воодушеви јавноста

Спортски - 11.02.2019

Телото на пилотот кој го управуваше авионот со кој леташе Емилијано Сала, Дејв Иботсон се уште не е пронајдено за разлика од она на Аргентинецот кое истражителите го пронајдоа во остатоците од авионот.

Резултатите од обдукцијата ја открија причината за смртта на Емилијано Сала

СуперСпорт - 11.02.2019

Откако беше утврдено дека извлеченото тело од водите на Ламанш е на Емилијано Сала, денес пристигнаа и резултатите од обдукцијата кои покажаа од што починал фудбалерот кој требаше да биде засилување на Кардиф.

Позната причината за смртта на Емилијано Сала, а кога ќе дознаете како е идентификуван ќе ви се распара срцето… (ФОТО)

Курир - 11.02.2019

Во петокот беше идентификувано телото на Емилијано Сала кое беше пронајдено во т авион две недели по неговото исчезнување. Фудбалерот неколку дена пред смртта потпиша договор и трансфер со англискиот клуб Кардиф.

Форензичарите ги обелоденија причините за смртта на Сала

Gol.mk - 11.02.2019

Пред една седмици и официјално беше соопштено дека Емилијано Сала е починат, откако неговото тело беше пронајдено во потонатиот авион во Англискиот канал. Фудбалскиот свет сè уште тагува за загубениот живот на аргентинскиот фудбалер, а денес ...

Завршена обдукцијата на Сала, мала е веројатноста да го има преживеано падот

Бриф - 11.02.2019

Откако телото на трагично починатиот аргентински фудбалер Емилијано Сала беше извлечено од авионот, англиските медиуми објавија дека завршена е и обдукцијата. Од направените анализи се покажало дека Сала имашал повреди на главата и торзото, кои ...

Сала починал од повреди на главата, идентификуван според отпечатоците

Слободен Печат - 11.02.2019

За да биде ситуацијата уште поиронична, тој на своите пријатели, пред да тргне кон Кардиф им оставил говорна порака во која вели: „Авионов изгледа како да ќе се распадне“. Според вештачењето на телото на трагично загинатиот фудбалер Емилијано Сала, ...

Аргентинскиот фудбалер идентификуван по отпечаток од прст

Макфакс - 11.02.2019

Аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала починал од повреди на главата, а неговото тело е идентификувано по отпечататок од прст, изјави судскиот вештак Јан Пери. Неговото тело било извлечено неколку дена откако авионот во кој се наоѓал, беше пронајден ...

Емилијано Сала починал од повреди на главата и градите

24Фудбал - 11.02.2019

Отворен е процес за смртта на Емилијано Сала, на денешниот судски претрес во Дорест беше обелоденето дека Аргентинецот починал од повреди на главата и градите. Емилијано Сала починал од повреди на главата и градите кога неговиот авион се срушил во ...

Сала загинал од страшни повреди на главата и бил идентификуван со отпечатоци на прстите

TopSport - 11.02.2019

Емилијано Сала загинал од повреди на главата и градите и морал да биде идентификуван преку отпечатоците на прстите, покажала аутопсијата на неговото тело во Дорсет, Велика Британија. Сала, кој само што направи трансфер од Нант во Кардиф сити, леташе ...

Повредите на главата и телото кобни за Сала

OhridNews - 11.02.2019

Тешките повреди на главата и градите биле фатални по животот на Емилијано Сала во авионската несреќа која го шокираше и соедини спортскиот свет. Телото на аргентинскиот фудбалер пронајдено беше во трупот од авионот кој беше на дното од каналот Ла ...

Решена една голема мистерија: Познато од што починал Сала

Спортклуб - 11.02.2019

Англиските медиуми попладнево носат информацја според која познати се прчините за смртта на Eмилијано Сала кој го загуби животот во падот на авионот на 21-ви јануари кога леташе од Нант кон Кардиф.

Емилијано Сала починал од повреди на главата и на градите

SportMedia - 11.02.2019

Истрагата покажа дека аргентинскиот фудбалер починал од повреди на главата и на градите во моментот кога авионот се урнал во Англискиот канал. Смртта на Емилијано Сала настанала веднаш по уривањето на авионот во Англискиот канал.

Мпабе со донација од 27 илјади фунти за пронаоѓање на пилотот на авионот со Сала

+инфо - 11.02.2019

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27 илјади фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Иботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Англискиот канал вечерта на 21 јануари кога загина фудбалерот Емилијано Сала.

УЕФА: Минута молк за Сала пред мечевите од ЛШ и ЛЕ

Макфакс - 12.02.2019

Во сеќавање на Емилијано Сала, пред мечевите од Лигата на шампионите и Лига Европа оваа недела ќе има минута молк, потврди УЕФА. Сала, кој потпиша за Кардиф сити од Нант во јануари за рекордни 15 милиони фунти, загина кога неговиот авион падна во Ла ...

Студен туш за Нант во мечот за Емилијано Сала, Монако нема среќа! (видео)

Макфакс - 10.02.2019

Фудбалерите и навивачите на Нант се простија со Емилијано Сала во емотивен неделен меч, во кој нивниот тим потоа целосно разочара на теренот и од водство од 2:0 на крајот загуби со 2:4 од Ним.

Обдукцијата ја откри причината за смртта на Емилијано Сала

1tv - 11.02.2019

Фудбалскиот свет сè уште тагува за фудбалерот Емилијано Сала, кој несреќно го загуби животот во авионска несреќа на пат од Нант кон Кардиф. Денеска форензичарите ја открија и причината за неговата смрт.

Отворен процес за смртта на Сала, Аргентинецот починал од повреди на главата и градите

МКД - 11.02.2019

Во Дорест отпочна процес за смртта на Емилијано Сала, на денешниот судски претрес беше обелоденето дека Аргентинецот починал од повреди на гларавата и градите. Емилијано Сала починал од повреди на главата и градите кога неговиот авион се срушил во ...

Сала загинал од страшни повреди на главата и бил идентификуван преку отпечатоци на прстите

Макфакс - 11.02.2019

Емилијано Сала загинал од повреди на главата и градите и морал да биде идентификуван преку отпечатоците на прстите, покажала аутопсијата на неговото тело во Дорсет, Велика Британија. Сала, кој само што направи трансфер од Нант во Кардиф сити, леташе ...

Сала починал од повреди на главата и на градите

Сител - 12.02.2019

Истрагата покажа дека аргентинскиот фудбалер починал од повреди на главата и на градите во моментот кога авионот се урнал во Англискиот канал. Смртта на Емилијано Сала настанала веднаш по уривањето на авионот во Англискиот канал.

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот Иботсон

Бриф - 11.02.2019

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27 илјади фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Иботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Англискиот канал вечерта на 21 јануари кога загина фудбалерот Емилијано Сала.

УЕФА: Минута молк за Сала пред мечевите од ЛШ и ЛЕ

Точка - 12.02.2019

Во сеќавање на Емилијано Сала пред мечевите од Лигата на шампионите и Лига Европа оваа недела ќе има минута молк, потврди УЕФА. Сала, кој потпиша за Кардиф сити од Нант во јануари за рекордни 15 милиони фунти, загина кога неговиот авион падна во Ла ...

Отворен процес за смртта на Сала: Од што починал Аргентинецот?

Република - 11.02.2019

Во Дорест отпочна процес за смртта на Емилијано Сала, на денешниот судски претрес беше обелоденето дека Аргентинецот починал од повреди на главата и градите. Емилијано Сала починал од повреди на главата и градите кога неговиот авион се срушил во ...

Сала загинал од страшни повреди на главата и бил идентификуван преку отпечатоци на прстите

Точка - 11.02.2019

Емилијано Сала загинал од повреди на главата и градите и морал да биде идентификуван преку отпечатоците на прстите, покажала аутопсијата на неговото тело во Дорсет, Велика Британија. Сала, кој само што направи трансфер од Нант во Кардиф сити, леташе ...

Нов хуман гест од страна на Мбапе

Нетпрес - 11.02.2019

Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27 илјади фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Иботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Ламанш во несреќата во кога загина и фудбалерот Емилијано Сала.

УЕФА: Минута молк за Сала пред мечевите од ЛШ и ЛЕ

Република - 12.02.2019

Во сеќавање на трагично загинатиот Емилијано Сала, пред мечевите од Лигата на шампионите и Лига Европа оваа недела ќе има минута молк, потврди УЕФА. Сала, кој потпиша за Кардиф Сити од Нант во јануари за рекордни 15 милиони фунти, загина кога ...