TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во лизгање на земјиште на Папуа Нова Гвинеја загинаа околу 100 луѓе

Бизнис Вести - 24.05.2024

Околу 100 луѓе загинаа во лизгање на земјиште во зафрлено село на северот на Папуа Нова Гвинеја, објави денеска австралиската телевизија Еј-Би-Си. Во тек е акција за извлекување на телата на загинатите од одронот што го погоди околу 3 часот наутро ...

(ВИДЕО) Свлечиште затрупа село во Папуа Нова Гвинеја – се стравува дека има стотина загинати

А1 On - 24.05.2024

Во свлечиштето што го погоди селото Каокалам на северот на Папуа Нова Гвинеја, загинаа околу 100 луѓе, соопшти денеска Австралиската радиодифузна корпорација (АБЦ). На фотографиите кои се појавија на социјалните мрежи може да се види како мештаните ...

Во лизгање на земјиште на Папуа Нова Гвинеја загинаа околу 100 луѓе

Независен - 24.05.2024

Околу 100 луѓе загинаа во лизгање на земјиште во зафрлено село на северот на Папуа Нова Гвинеја, објави денеска австралиската телевизија Еј-Би-Си. Во тек е акција за извлекување на телата на загинатите од одронот што го погоди околу 3 часот наутро ...

Во лизгање на земјиште на Папуа Нова Гвинеја загинаа околу 100 луѓе

Либертас - 24.05.2024

– Околу 100 луѓе загинаа во лизгање на земјиште во зафрлено село на северот на Папуа Нова Гвинеја, објави денеска австралиската телевизија Еј-Би-Си. Во тек е акција за извлекување на телата на загинатите од одронот што го погоди околу 3 часот наутро ...

Стотина загинати во лизгање на земјиште во Папуа Нова Гвинеја

ТВ21 - 24.05.2024

Околу 100 луѓе загинаа во лизгање на земјиште во село на северот на Папуа Нова Гвинеја, објави денеска австралиската телевизија Еј-Би-Си. Во тек е акција за извлекување на телата на загинатите од одронот што го погоди околу 3 часот наутро по локално ...

Свлечиште затрупа село во Папуа Нова Гвинеја, се стравува дека има стотина загинати (ВИДЕО)

МКД - 24.05.2024

Во свлечиште што го погоди селото Каокалам на северот на Папуа Нова Гвинеја, загинаа околу 100 луѓе, соопшти денеска Австралиската радиодифузна корпорација (Еј-би-си). Фото: ЕПА На фотографиите кои се појавија на социјалните мрежи може да се види ...

Видео: Во лизгање на земјиште на Папуа Нова Гвинеја загинаа околу 100 луѓе

Канал5 - 24.05.2024

Околу 100 луѓе загинаа во лизгање на земјиште во зафрлено село на северот на Папуа Нова Гвинеја, објави денеска австралиската телевизија Еј-Би-Си. Во тек е акција за извлекување на телата на загинатите од одронот што го погоди околу 3 часот наутро ...

Свлечиште затрупа село во Папуа Нова Гвинеја: Има околу 100 мртви

Lider - 24.05.2024

Околу 100 луѓе загинаа во одронот што го погоди селото Каокалам на северот на Папуа Нова Гвинеја, соопшти денеска Австралиската радиодифузна корпорација (АБЦ). На фотографиите кои се појавија на социјалните мрежи може да се види како мештаните се ...