TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска е Меѓународниот ден на кафето, пијалок без кој повеќето луѓе не можат да замислат ден

4NEWS - 01.10.2023

Низ светот денеска е Денот на кафето, најпопуларниот пијалок, без кој најголемиот дел од светските жители не можат да замислат да го започнат денот. Светскиот ден на кафето за прв пат беше одбележан во 2015 година во Милано.

Што може да укаже дека претерувате со газираните пијалоци?

ТВ21 - 30.09.2023

Можеби е време да размислите за намалување или намалување на газираните пијалоци. Општо е познато дека газираните сокови не се најздравиот избор во светот на сокови. Од зголемен ризик од кардиоваскуларни болести до расипување на забите до дебелина, ...

Постојано планирате, ама никако не се осмелувате:Првите нешта што му се случуваат на телото кога ќе се откажете од ...

Вечер Прес - 29.09.2023

Кофеинот, супстанца која се наоѓа во многу пијалоци и прехранбени производи, е составен дел од секојдневниот живот на повеќето луѓе низ светот. Приближно 85 проценти од возрасните Американци редовно консумираат кофеин, честопати повеќе пати на ден, ...

Зрната кафе можат да бидат многу здрави, дознајте ги интересните нутритивни придобивки

Вистина.мк - 29.09.2023

Цело зрно кафе може да направи многу повеќе од свареното кафе на кое сме навикнати денес. Кафето што го пиеме, всушност, е исто како натопени зрна, бидејќи сè најдобро и најздраво од него е во талогот.

Целите зрна кафе можат да бидат многу корисни за организмот

Нетпрес - 29.09.2023

Цело зрно кафе може да направи многу повеќе од свареното кафе на кое сме навикнати денес. Кафето што го пиеме, всушност, е исто како натопени зрна, бидејќи сè најдобро и најздраво од него е во талогот.

Што може да укаже дека претерувате со газираните пијалоци?

Zoom - 30.09.2023

реклама Можеби е време да размислите за намалување или намалување на газираните пијалоци. Општо е познато дека газираните сокови не се најздравиот избор во светот на сокови. реклама Од зголемен ризик од кардиоваскуларни болести до расипување на ...

Денеска е Меѓународниот ден на кафето, пијалок без кој повеќето луѓе не можат да замислат ден

ТВ21 - 01.10.2023

Низ светот денеска е Денот на кафето, најпопуларниот пијалок, без кој најголемиот дел од светските жители не можат да замислат да го започнат денот. Светскиот ден на кафето за прв пат беше одбележан во 2015 година во Милано.

Денеска е Меѓународниот ден на кафето, пијалок без кој повеќето луѓе не можат да замислат ден

Zoom - 01.10.2023

реклама Низ светот денеска е Денот на кафето, најпопуларниот пијалок, без кој најголемиот дел од светските жители не можат да замислат да го започнат денот. Светскиот ден на кафето за прв пат беше одбележан во 2015 година во Милано.