TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Виљареал ѝ стави крај на серијата ремија и го изненади Реал Сосиедад

Gol.mk - 23.02.2024

Фудбалерите на Виљареал конечно ѝ ставија крај на серијата нерешени резултати во Примера и на тешкото гостување кај Реал Сосиедад извојуваа голем триумф од 1-3, полувреме 0-1. „Жолтата подморница“ која денес го дозна противникот во осминафиналето во ...

„Жолтата подморница“ го торпедираше Сан Себастијан

Екипа - 23.02.2024

Реал Сосиедад се повеќе го губи чекорот зад водечките екипи во Ла Лига откако „сино-белите“ од Сан Себастијан вечерва загубија со 1-3 на домашен терен од Вилјареал. „Жолтата подморница“ има далеку послаби резултати во однос на претходните сезони, но ...

Вилјареал со три бодови се враќа од гости кај Реал Сосиедад (ВИДЕО)

Sport 1 - 23.02.2024

Фудбалерите на Вилјареал остварија важна победа на гостувањето кај Реал Сосиедад со 3-1 во 26. коло од шпанската Ла Лига. Комесана стрелаше во 17. и 47. минута од натпреварот за предност од 2-0, додека Мерино во завршницата погоди за 1-2 и ја врати ...