TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се случи шоуто на Викторија сикрет, Лима си заминува, Прислу се врати во топ форма

МакМода - 09.11.2018

Ангелите се вратија на модната писта за 19-то шоу на Викторија сикрет кое се одржа во Њујорк. Лима Вечерта беше во знакот на завршувањето на кариерата за Викторија сикрет, на топ моделот Адријана Лима, 37, која на модната писта не ги сокри емоциите, ...

Најновото Victoria's Secret шоу низ фотки и видеа

Црнобело - 09.11.2018

Вчера се снимаше спектакуларното Victoria’s Secret шоу кое секоја година со нетрпение го очекуваме, а овојпат се одржа во Њујорк. Официјално, целото шоу ќе се емитува на 2-ри декември, а дотогаш имаме шанса да ѕирнеме како изгледале костимите на ...

Кој ангел ќе носи костим со 125.000 кристали на ревијата на Victoria’s Secret

ЗаЗабава - 09.11.2018

Роми Стрaјд ќе носи еден од најспектакуларните костими на овогодишното шоу на Victoria’s Secret. 23-годишниот ангел на својот грб ќе има голема блескава ѕвезда, а целиот нејзин изглед ќе биде украсен со над 125.000 сваровски кристали.

Адријана Лима за последен пат прошета по пистата како Victoria’s Secret ангел (фото)

Црнобело - 09.11.2018

Адријана Лима имаше емотивно збогување на пистата на шоуто на Vitoria’s Secret, каде за последен пат ги прошета ангелските крилја. На 37 години Адријана Лима ја завршува кариерата како Victoria’s Secret модел.

Викторија сикрет ќе продава реплики од Градникот на фантазиите за 250 долари

МакМода - 09.11.2018

Викторија сикрет за првпат ќе продава реплики од скапоцениот Градник на фантазиите 2018, и моделите ќе чинат 250 долари. Годинава честа да го носи Градникот на фантазиите на големата ревија на Викторија сикрет, ја доби Елза Хоск.

Малку поинаква ревија на долна облека со порака до Victoria’s Secret

Кајгана - 08.11.2018

Пред големата годишна ревија на брендот Victoria’s Secret, група девојки се побунија на сметка на совршениот изглед на Ангелите и со ревија наречена „Simply Be Lingerie“ испратија порака дека девојки со секаков изглед треба да прошетаат на ревијата.

Жизел Бундшен откри зошто ги напуштила „Ангелите на Викторија Сикрет“

Вистина.мк - 08.11.2018

Бразилскиот топ модел Жизел Бундшен беше еден од главните модели на „Ангелите на Викторија Сикрет“ меѓу 1999 и 2006 година. Додека многумина од манекенките сонуваат да бидат дел од „Ангелите на Викторија Сикрет“, најплатениот модел одлучи да ги ...

Адријана Лима го промовира шоуто на Victoria’s Secret

ЗаЗабава - 08.11.2018

Дали Адријана Лима ќе ги остави своите ангелски крилја? Минатата година долгогодишниот ангел Алесандра Амбросио и Victoria’s Secret објавија дека ја прекинаа соработката токму за време на ревијата, а годинава се шпекулира дека истото ќе се случи и ...

„Сите ние сме ангели“ – мaнекенки со облини им одржаа лекција на Victoria’s Secret (фото)

Црнобело - 08.11.2018

За моделите чии димензии на телото ја надминуваат големината 36, светски познатиот бренд сѐ уште нема пронајдено место во своето модно шоу. Проблемот со години ги вознемирува мноштво плус-сајз манекенки, кои се борат за еднаквост и претставување на ...

Сите сакаат да бидат ангели на Викториа Сикрет, а таа ги напушти. Дознајте зошто

MTM - 07.11.2018

Една од најплатените манекенки во светот, и долгогодишен ангел на Викторија Сикрет, Жизел Бундшен, не е повеќе дел од „ Ангелите“. Причината за ова, манекенката ја гледа во презаситеноста од оваа работа, и потребата да се шета по модната писта, со ...

Откриен како ќе изгледа вториот Сваровски аутфит со 125.000 кристали на Victoria’s Secret шоуто

Црнобело - 07.11.2018

По градникот од фантазиите , откриен е и вториот Сваровски аутфит кој ќе се појави на шоуто на Victoria’s Secret во ноември во Њујорк. Роми Стриџ е моделот кој на себе ќе има 125.000 Сваровски кристали, наредени на црно мрежесто боди, а како додаток ...

Ангелскиот градник од милиони: Елса Хоск ќе го носи Fantasy Bra

Локално - 07.11.2018

Веќе е официјално – Елса Хоск е избраниот ангел кој ќе го носи градникот од милиони наречен Fantasy bra. Тоа ќе биде врвот на програмата за време на годишното шоу, кое ќе се одржи во Њујорк на 8 ноември 2018 година.