TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еве зошто Наташа Беквалац била дивјачки претепана од сопругот

iPortal - 16.04.2018

Во време кога светот се бори против злоставување на жените, Србија ја потресува еден случај на семејно насилство. Познатата пејачка Наташа Беквалац била претепана од сопругот Лука Лазукиќ, со кого во брак е нешто повеќе од половина година, и тоа ...

Претепаната Наташа Беквалац излезе од дома

Канал5 - 16.04.2018

Пејачката која пред неколку дена брутално беше претепана од сопругот денеска излезе од нејзината куќа на Дедиње во Белград. Наташа заедно со нејзината сестра и адвокатот била на нотар во Нов Белград , потпишала документи и набргу се вратила дома.

„РАЗВОДОТ НЕ Е СТРЕСЕН, ТОА ПРЕД НЕГО Е“-Силна порака на Наташа Беквалац која допре многумина

Женски магазин - 16.04.2018

Поп ѕвездата Наташа Беквалац моментално поминува низ многу стресен период од животот, имајќи предвид дека Лука Лазукиќ - нејзиниот сопруг ја претепа пред неколку дена а таа заврши во болница.

(ВИДЕО+ФОТО) Наташа Беквалац дивјачки претепана од сопругот: Ја удирал по раната од царскиот рез и ја влечел по станот

Екран - 16.04.2018

Во време кога светот се бори против злоставување на жените, Србија ја потресува еден случај на семејно насилство. Познатата пејачка Наташа Беквалац била претепана од сопругот Лука Лазукиќ, со кого во брак е нешто повеќе од половина година, и тоа ...

(Видео) Беквалац во придружба на адвокат го напушти станот

Репортер - 16.04.2018

Наташа Беквалац во 14:45 часот го напуштила својот стан на Дедиње во придружба на нејзиниот адвокат и сестра ѝ Тања Мркиќ. Облечена во црна облека и големи црни очила се упатила кон Нов Белград.

Беквалац и бебето поминуваат низ пекол: Полицијата му забрани да и се приближи, а тој за возврат и го украде ...

Курир - 16.04.2018

Пејачката Наташа Беквалац која овој викенд преживеа вистинска драма во својот живот само еден месец откако се породи денеска се соочува со нов шок. Имено откако пејачката беше претепана од својот сопруг Лука Лазукиќ тој веднаш избегал од нивниот ...

Нова итна мерка: Лука не смее да ѝ пријде на Наташа Беквалац еден месец

Курир - 16.04.2018

На Лука Лазукиќ, кој меѓу петокот и сабота ја претепа својата сопруга, српската пејачка Наташа Беквалац, продолжена му е мерката за забрана за приоѓање на еден месец. Првиот основен суд, врз база на сите докзи, донел одлука со која заклучено е дека ...

Српски пејачки што биле претепани од мажите

Репортер - 16.04.2018

Лука Лазукиќ, сопругот на Наташа Беквалац, е ослободен да се брани од слобода затоа што обвинителството не му одредило мерка задржување. Со поддршка за српската пејачка излегоа и други нејзини колешки.

Лихвари ја бркаат Наташа Беквалац

Репортер - 16.04.2018

Лука Лазукиќ ја претепал Наташа Беквалац, а до конфликтот дојде до кавга во станот. Првата сериозна кавга меѓу поп ѕвездата Наташа Беквалац и нејзиниот сопруг Лук Лазукиќ настана кога се дознало дека тој наводно должи сериозни пари.

Нов кошмар и приреди сопругот на Наташа - лихвари ја бркаат пејачката

Сител - 16.04.2018

Како што дознава Ало, првата сериозна караница меѓу поп ѕвездата Наташа Беквалац и нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ се случила кога се дознало дека тој долгува сриозна сума пари. Како што се дознава, ИТ експертот Лука должи 50.000 евра на луѓе кои ...

Наташа Беквалац претепана од сопругот

Попара - 16.04.2018

Пејачката Наташа Беквалац поднела кривична пријава против сопругот Лука Лазукиќ кој ја претепал. Според информациите, пејачката поднела и барање за развод, а ќе барала и старателство над нивната едномесечна ќерка Катја. Лука Лазукиќ бил уапсен.

Српски пејачки кои биле претепани од мажите

Репортер - 16.04.2018

Лука Лазукиќ сопругот на Наташа Беквалац е ослободен да се брани од слобода, затоа што обвинителството не му одредил мерка задржување. Со поддршка за српската пејачка, излегоа и останатите нејзини колешки.

Сопругот на Беквалац со шокантни изјави во полиција: Пејачката ги исценирала навредите и повредите?!

Курир - 16.04.2018

Откако физички ја малтретирал Наташа Беквалац, Лука Лазукиќ во полиција дал шокантни изјави. Како што пишува српскиот портал „Ало“, Лука изјавил дека не ја нападнал Наташа. -Тврдеше дека не ја нападнал, туку дека само ја турнал и дека се кае поради ...

Први фотографии од претепаната Наташа Беквалац

NetZabava - 16.04.2018

Викендот српските медиуми беа преполни со вести за ужасното претепување на познатата пејачка Наташа Беквалац од страна на нејзиниот сопруг. Како што тие пренесуваат тој бил во алкохолизирана состојба кога го сторил тоа, а Наташа му ги пронашла ...

Цеца јавно ја подржа Наташа Беквалац- Стоп за насилството врз жените!

NetZabava - 16.04.2018

Откако Лука Лазукиќ брутално ја претепа својата сопруга, познатата пејачка Наташа Беквалац, таа доби поршка од голем број колеги, естрадни уметници кои застанаа на нејзина страна. И Цеца испрати остра критика и го осуди нападот врз Беквалац.

Гоца Тржан ја поддржа Беквалац по повод физичкиот напад

Репортер - 16.04.2018

Пејачката Гоца Тржан никогаш не криела дека во една нејзина љубовна врска претрпела физичко насилство, а повеќе пати апелирала дека треба да се застане на патот на насилството врз жените. Сега Гоца проговори ѝ во врска со случајот на Наташа Беквалац.

И Цеца со моќна порака до сите жени како Беквалац- Поддршка за пејачката пристигнува од сите страни (ФОТО)

Курир - 16.04.2018

Речиси и по 24 часа откако српската пејачката Наташа Беквалац беше физички нападната од својот сопруг, српската естрада „не спие“ и испраќа моќни пораки и осуди за насилството. Една од пејачките кои исто така и даде поддршка на Беквалац е и Цеца ...

Кристина Беквалац првпат се огласи откако Лазукиќ ја претепа нејзината сестра Наташа

Сител - 15.04.2018

Наташа Беквалац ја претепа сопругот Лука Лазукиќ, кој заработи забрана да и’ се доближува на пејачката. Се огласи и нејзината помлада сестра, дизајнерката Кристина Беквалац, која ја поддржа својата сестра испраќајќи јасна порака преку социјалните ...

Исповед на таткото на Наташа: Не можеме да бидеме добро после ваква трагедија, нејзиното тело е цело модро

Сител - 15.04.2018

Наташа Беквалац се опоравува во кругот на семејството во станот на Дедиње откако што ноќта меѓу петокот и саботата брутално ја претепа нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ. Таткото на Наташа, Драгољуб Беклвалац во сведоштвото вели дека нејзината ќерка има ...

Новинарите не се тргаат од пред вратата на сопругот на Беквалац - излегол таткото на Лука, а останал во станот

Сител - 15.04.2018

Сорпугот на Наташа беквалац, некогашниот спортист и ИТ ескперт Лука Лазукиќ, пуштен е да се брани од слобода бидејќи обвинителстово не му одредило мерка за притвор. Откако и нанесе повреди на својата сопруга Наташа Беквалац, тој на сослушувањето ...

Кристина Беквалац најголема поддршка на Наташа

Репортер - 15.04.2018

Откако вчера Наташа Беквалац ја претепа сопругот Лука Лазукиќ, нејзината сестра Кристина ѝ е најголема поддршка, како и многу пати претходно. Познатата дизајнерка преку социјалните мрежи испрати емотивна порака.

Ќазим: Ќе ѝ помогнам и на Наташа

Сител - 15.04.2018

Контроверзиниот албански бизнисмен Ќазим Османи, љубовник на половина српска естрада, се јави по веста за семејносто насилство што го доживеа Наташа Беквалац минатата ноќ. – Не можам да сфатам некој да ја удри мајката на своето дете, особено Наташа ...

Нови детали за инцидентот во семејството – уапсен сопругот на Наташа Беквалац

МК News - 15.04.2018

Некогашниот спортист и ИТ експерт, Лука Лазукиќ е уапсен вчера попладнето во Белград, после вчерашниот напад врз сопругата Наташа Беквалац, во нејзиниот стан на Дедиње, пишува Курир.рс Тој е приведен во станот на неговите родители, каде отишол ...

Семејно насилство во домот на Беквалац: Сопругот ја претепал

Бриф - 15.04.2018

Српската пејачка Наташа Беквалац го пријавила својот сопруг Лука Лазукиќ во полиција затоа што ја претепал во нивниот дом во Дедиње во Белград, пишува Блиц. Наташа Беквалац била на Итна Помош поради повреди на главата, каде што во разговор со ...

Никој не ѝ веруваше на золвата, а сега е доцна – сестрата на Лука ѝ ја предвиде судбината на Наташа

Сител - 15.04.2018

Веднаш по свадбата на Ибица Наташа Беквалац се соочи со проблеми со семејството на Лука. Според она што го пишуваа лани во септември српските медиуми, најгласна од сите е неговата сестра Ана, која наводно открила дека семејството се откажало од Лука ...

Први фотографии од претепаната Наташа Беквалац

МК News - 15.04.2018

Српските медиуми на големо веќе цел ден објавуваат вести поврзани со претепаната пејачка која заврши во болница. Имено српски „Блиц“ објави ексклузивни фотографии од Наташа Беквалац која излезе од болница.

„РАЗВОДОТ НЕ Е СТРЕСЕН, ТОА ПРЕД НЕГО Е“-Силна порака на Наташа Беквалац која допре многумина

Скопје24 - 16.04.2018

Поп ѕвездата Наташа Беквалац моментално поминува низ многу стресен период од животот, имајќи предвид дека Лука Лазукиќ – нејзиниот сопруг ја претепа пред неколку дена а таа заврши во болница.

Наташа Беквалац се разведува

Репортер - 15.04.2018

По неполни осум месеци брак, пејачката Наташа Беквалац утре ќе поднесе барање за развод, пишуваат српските медиуми. Пејачката вчера поднела кривична пријава против сопругот Лука Лазукиќ кој ја претепал, а штом во понеделник почнат со работа ...

(ФОТО) Беквалац и бебето поминуваат низ пекол: Полицијата му забрани да и се приближи, а тој за возврат и го украде ...

Скопје24 - 16.04.2018

Пејачката Наташа Беквалац која овој викенд преживеа вистинска драма во својот живот само еден месец откако се породи денеска се соочува со нов шок. Имено откако пејачката беше претепана од својот сопруг Лука Лазукиќ тој веднаш избегал од нивниот ...

Сопругот ја претепа Наташа Беквалац еден месец од породувањето

+инфо - 14.04.2018

Беквалац, според извори на српските медиуми, покрај видливите модринки и гребаници, доживеала и потежок потрес на мозокот. Пејачката Наташа Беквалац, како што јавуваат српските медиуми, поднела кривична пријава против сопругот Лука Лазукиќ кој ...

Шерифовиќ удри по сопругот на Беквалац: Естрадата на нозе, а еве што му порачаа Сека и Ана Севиќ (ФОТО)

Курир - 15.04.2018

По веста дека пејачката Наташа Беквалац била физички нападната од својот сопруг Лука Лазукиќ се огласија и нејзините колешки од естрадата со поддршка до пејачката. Имено Марија Шерифовиќ, Сека Алексиќ и Ана Севиќ и упатија неизмерна поддршка на ...

Нема мир: Беквалац ја бркаат и поради долговите на Лука!

Скопје24 - 16.04.2018

Како што дознава Ало, првата сериозна караница меѓу поп ѕвездата Наташа Беквалац и нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ се случила кога се дознало дека тој долгува сриозна сума пари. Како што се дознава, ИТ експертот Лука должи 50.000 евра на луѓе кои ...

Судот му забрани на Лука да ѝ приоѓа на Наташа

Репортер - 15.04.2018

Мажот на Наташа Беквалац, Лука Лазукиќ, е пуштен да се брани од слобода, но добил забрана да ѝ приоѓа на сопругата. Според новите закони во Србија за семејно насилство, за лесни телесни повреди насилникот може да добие затвор од 3 месеци до 3 ...

(ФОТО) Наташа Беквалац, по претепувањето, бара развод!

Екран - 15.04.2018

Пејачката, според извори на српските медиуми, покрај видливите модринки и гребаници, доживеала и потежок потрес на мозокот Наташа Беквалац поднела кривична пријава против сопругот Лука Лазукиќ, кој ја претепал, дознава „Блиц“.

Наташа Беквалац претепана од сопругот: Не те родила мајка, за други да те тепаат

Женски магазин - 15.04.2018

Српската јавност ја потресе веста дека поп ѕвездата Наташа Беквалац ја претепал сопругот Лука Лазукиќ. За насилството проговорила и таа сама. Наташа Беквалац пред извесно време го изнесе својот став на тема насилство над жените.

ФОТО: Кристина Беквалац првпат се огласи откако беше претепана нејзината сестра, еве што му порача на зетот

Курир - 16.04.2018

Наташа Беквалац ја претепа сопругот Лука Лазукиќ, кој заработи забрана да и’ се доближува на пејачката. Се огласи и нејзината помлада сестра, дизајнерката Кристина Беквалац, која ја поддржа својата сестра испраќајќи јасна порака преку социјалните ...

Се огласи таткото на Беквалац,откако ја претепа сопругот

Репортер - 16.04.2018

Српската пејачка Наташа Беквалац се опоравува во кругот на семејството во станот на Дедиње откако ноќта меѓу петокот и саботата брутално ја претепа нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ. Таткото на Наташа, Драгољуб Беклвалац се огласи во јавноста по повој ...

Се огласи сопругот на Беквалац: Ја потурнав за да не ме удри, а таа падна и се повреди

МК News - 16.04.2018

Сорпугот на Наташа Беквалац, некогашниот спортист и ИТ ескперт Лука Лазукиќ, пуштен е да се брани од слобода бидејќи обвинителстово не му одредило мерка за притвор. Откако и нанесе повреди на својата сопруга Наташа Беквалац, тој на сослушувањето ...

Ќазим: Ќе ѝ помогнам и на Наташа

Скопје24 - 15.04.2018

Контроверзиниот албански бизнисмен Ќазим Османи, љубовник на половина српска естрада, се јави по веста за семејносто насилство што го доживеа Наташа Беквалац минатата ноќ. – Не можам да сфатам некој да ја удри мајката на своето дете, особено Наташа ...

Сопругот ја претепал Наташа Беквалац

24Инфо - 15.04.2018

Сопругот ја претепал Наташа Беквалац Српската пејачка Наташа Беквалац го пријавила својот сопруг Лука Лазукиќ во полиција затоа што ја претепал во нивниот дом во Дедиње во Белград, пишува Блиц.

Никој не ѝ веруваше на золвата, а сега е доцна – сестрата на Лука ѝ ја предвиде судбината на Беквалац

Курир - 15.04.2018

Веднаш по свадбата на Ибица Наташа Беквалац се соочи со проблеми со семејството на Лука. Според она што го пишуваа лани во септември српските медиуми, најгласна од сите е неговата сестра Ана, која наводно открила дека семејството се откажало од Лука ...

Беквалац и бебето поминуваат низ пекол: Полицијата му забрани да и се приближи, а тој за возврат и го украде ...

Сител - 16.04.2018

Пејачката Наташа Беквалац која овој викенд преживеа вистинска драма во својот живот само еден месец откако се породи денеска се соочува со нов шок. Имено откако пејачката беше претепана од својот сопруг Лука Лазукиќ тој веднаш избегал од нивниот ...

Држи се Наташа: Kолешките со поддршка до пејачката откако беше претепана од сопругот

Сител - 15.04.2018

По веста дека пејачката Наташа Беквалац била физички нападната од својот сопруг Лука Лазукиќ се огласија и нејзините колешки од естрадата со поддршка до пејачката. Имено Марија Шерифовиќ, Сека Алексиќ и Ана Севиќ и упатија неизмерна поддршка на ...

Никој не ѝ веруваше – сестрата на Лука ѝ ја предвиде судбината на Наташа

МК News - 15.04.2018

Веднаш по свадбата на Ибица Наташа Беквалац се соочи со проблеми со семејството на Лука. Според она што го пишуваа лани во септември српските медиуми, најгласна од сите е неговата сестра Ана, која наводно открила дека семејството се откажало од Лука ...

Шерифовиќ удри по сопругот на Беквалац: Естрадата на нозе, а еве што му порачаа Сека и Ана Севиќ (ФОТО)

Скопје24 - 15.04.2018

По веста дека пејачката Наташа Беквалац била физички нападната од својот сопруг Лука Лазукиќ се огласија и нејзините колешки од естрадата со поддршка до пејачката. Имено Марија Шерифовиќ, Сека Алексиќ и Ана Севиќ и упатија неизмерна поддршка на ...

Шерифовиќ удри по сопругот на Беквалац: Естрадата на нозе, а еве што му порачаа Сека и Ана Севиќ

Шеталиште - 15.04.2018

По веста дека пејачката Наташа Беквалац била физички нападната од својот сопруг Лука Лазукиќ се огласија и нејзините колешки од естрадата со поддршка до пејачката. Имено Марија Шерифовиќ, Сека Алексиќ и Ана Севиќ и упатија неизмерна поддршка на ...