TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Евролига: Олимпија Милано и Барселона последни учесници на Ф4

Слободен Печат - 04.05.2021

Екипите на Олимпија Милано и Барселона им се приклучија на Анадолу Ефес и на ЦСКА Москва во завршната битка за титулата во кошаркарската Евролига. ЦСКА Москва работата ја заврши во три меча, додека останатите три екипи мораа да играат мајсторка, а ...

Познати сите учесници на Фајлан-форот во Евролигата

Сител - 05.05.2021

Познати се сите четири екипи кои ќе играат на завршниот Фајнал-фор турнир во кошаркарската Евролига. По ЦСКА Москва место на Фајнал-форот во Келн обезбедија екипите на Анадолу Ефес, Армани Милано и Барселона.

Барселона и Милано ги потврдија полуфиналните парови на Ф4 турнирот во Евролигата

Дерби - 04.05.2021

Екипите на Милано и Барселона се последните два патника на фајнл-фор турнирот на кошаркарската Евролига, откако вечерва славеа на мајсторките против Баерн Минхен и Зенит. Барселона беше многу поубедлива и не дозволи втор пораз од рускиот состав на ...

Познати сите учесници на фајнлфорот во Евролигата

Sport 1 - 04.05.2021

Шпанска Барселона и италијанска Олимпија Милано се последните два учесници на завршниот фајнлфор во кошаркарската Евролига, со што се комплетираше најдобрата четворка за оваа сезона, која ќе се бори за тронот во „Ланксенс Арената“ во Келн на крајот ...

Барса и Олимпија Милано победија во „мајсторките“ и ќе играат на Ф4 во Евролигата!

Gol.mk - 04.05.2021

Кошаркарите на Барселона и Олимпија Милано се радуваа на победи во „мајсторките“ од четвртфиналните дуели во Евролигата и се пласираа на фајналфор турнирот. Каталонскиот тим блесна кога беше најпотребно и демонстрира сила во „Палау Блауграна“ против ...

Баерн доцна воскресна, Милано е на фајналфор

Екипа - 04.05.2021

Олимпија Милано по подолга пауза ќе биде дел од најдобрите четири екипи во Европа откако италијанскиот првак полесно од очекувањата славеше на „мајсторката“ против Баерн Минхен со 92-89. Гостите се обидоа да станат прва екипа од Германија што ќе ...

Барса се налути, па го растури Зенит во мајсторката за фајналфор

Екипа - 04.05.2021

Барселона е последниот патник на фајналфор турнирот во Евролигата што ќе се одржи во Келн откако каталонскиот гигант го декласираше Зенит во решавачкиот натпревар (79-53). Рускиот состав изненади со извонредниот отпор на претходните четири ...

Анадолу Ефес го елиминира Реал Мадрид и обезбеди пласман на фајнлфорот

Sport 1 - 04.05.2021

Турски Анадолу Ефес е вториот учесник на фајнлфорот во кошаркарската Евролига откако во мајсторката во петтиот меч од четвртфиналната пресметка со Реал Мадрид го победи „кралскиот клуб“ со 88-83 и така обезбеди учество на завршницата во „Ланксенс ...

Евролига: Драматичен финиш во Истанбул, Ефес оди на Ф4

Слободен Печат - 04.05.2021

Кошаркарите на Анадолу Ефес се пласираа на завршниот турнир во Евролигата откако вечерва во одлучувачкиот петти натпревар од четвртфиналната серија со 88:83 го совладаа Реал Мадрид. Турскиот тим првите два натпревари во серијата релативно лесно ги ...

Епска битка: Ефес во последните секунди го скрши отпорот на Реал за место на фајналфор

Екипа - 04.05.2021

Анадолу Ефес е вториот учесник на фајналфор турнирот од Евролигата што ќе се одржи во Келн откако турскиот првак славеше на мајсторката против Реал Мадрид (88-82), за конечни 3-2 во оваа супердраматична четвртфинална серија.

ВИДЕО: Реал немаше сили за нов пресврт, Ефес е вториот учесник на Ф4 турнирот

Gol.mk - 04.05.2021

Анадолу Ефес успеа да го елиминира Реал Мадрид (88-83) во трилер натпревар на четвртфиналната „мајсторка“. Херој на домашната екипа беше Крунослав Симон кој во последната минута со тројка ги отпиша избраниците на Пабло Ласо.

Анадолу Ефес до трета победа против Реал и место на Ф4 турнирот

Дерби - 04.05.2021

Анадолу Ефес е вториот учесник на фајнл-фор турнирот на кошаркарската Евролига, а своето место го обезбеди со победа во четвртфиналната серија со Реал Мадрид. Турскиот тим вечерва славеше на мајсторката со 88:83 и не дозволи целосен пресврт на ...

По 29 години, Милано оди на Ф4 во Евролигата

SportMedia - 04.05.2021

Кошаркарите на Олимпија Милано ја добија „мајсторката“ против Баерн со 92:89 и со вкупен резултат од 3-2 се пласираа на Ф4 турнирот во Евролигата. Италијанскиот великан дојде до Фајнл фор за првпат по 29 години и ќе се обиде да ја освои европската ...

Барселона е последен патник на Ф4 турнирот

SportMedia - 04.05.2021

Кошаркарите на Барселона се последниот патник на Ф4 турнирот во Евролигата. Во последната вечерашна „мајсторка“, каталонците убедливо го поразија Зенит со 79-53 и го потврдија своето место на завршниот турнир.

Реал не направи уште едно чудо, Ефес оди во Келн

Спортклуб - 04.05.2021

Анадолу Ефес е втор учесник на завршниот турнир од Евролигата, по денешниот триумф во „мајсторката“ од серијата со Реал Мадрид. Турскиот тим славеше и со вкупни 3-2 обезбеди пласман на Ф4 што ќе се одржи во Келн.

Ефес ја доби драматичната мајсторка, Реал остана без Ф4

Спортманија - 04.05.2021

Анадолу втор полуфиналист по ЦСКА во Евролигата Анадолу ефес ја доби мајсторката против Реал Мадрид со 88:83 и како втор полуфиналист се пласира на Ф4-турнирот во Евролигата, каде што таму веќе чекаше ЦСКА Москва.

Епска битка: Реал немаше сили за нов пресврт, Ефес е вториот учесник на Ф4 турнирот

Sport M - 04.05.2021

Анадолу Ефес успеа да го елиминира Реал Мадрид (88-83) во трилер натпревар на четвртфиналната „мајсторка“. Анадолу Ефес е вториот учесник на фајналфор турнирот од Евролигата што ќе се одржи во Келн. Најефикасен на теренот беше Синглтон со 26 поени.

ВИДЕО: Анадолу Ефес го елиминира Реал Мадрид и обезбеди пласман на Ф4 во Келн

Дриблинг - 04.05.2021

Екипата на Анадолу Ефес обезбеди пласман на фајналфор турнирот од Евролигата во Келн, тимот од Турција во мајсторката против Реал Мадрид запиша победа со 88-83, и со 3-2 во победи стигна до завршниот турнир во Келн.

Анадолу Ефес ја доби „мајсторката“ против Реал (М) и закажа полуфинале со ЦСКА

SportMedia - 04.05.2021

Во решавачкиот петти натпревар од четвртфиналето на плејофот во Евролигата, кошаркарите на Анадолу Ефес славеа против Реал Мадрид со 88:83 и успеаја да дојдат до третата победа во серијата за пласман на завршниот турнир.

Барселона го растури Зенит и си обезбеди Ф4 во Келн

Курир - 04.05.2021

Кошаркарската секција на Барселона е последниот патник на фајналфор турнирот во кошаркарската Евролига откако каталонскиот гигант го растури Зенит во решавачкиот натпревар со 79-53. Каталонците доминираа од почеток до крај на натпреварот, не ...

Милано резервира билет за Келн

Курир - 04.05.2021

Кошаркарите на Олимпија Милано ја добија „мајсторката“ против Баерн со 92:89 и со вкупен резултат од 3-2 се пласираа на Ф4 турнирот во Евролигата кој оваа година ќе се одржи во Келн. Избраниците на тренерот Еторе Месина не дозволија Баерн Минхен да ...

Елиминиран Реал Мадрид, Ефес Анадолу втор патник на Ф4

Курир - 04.05.2021

Турскиот кошаркарски тим на Анадолу Ефес успеа да го елиминира Реал Мадрид со 88-83 во „мајсторката“на оваа пресметка. Најефикасен на мечот беше Синглтон со 26 поени. Кај кралевите прво име беше Лапровитола со 17 поени, колку што постигна и Симон.

Вечерва ќе ги дознаеме сите учесници на Фајлан-форот во Евролигата

Сител - 04.05.2021

По трите мајсторки од четвртфиналето што ќе се играат вечерва ќе биде комплетиран и списокот на екипите кои ќе играат на завршниот Фајнал-фор турнир во кошаркарската Евролига. Досега само московска ЦСКА го обезбеди своето место во полуфиналето ...

Евролигашки специјалитет – три „мајсторки“ и само три места за Ф4 (ВИДЕО)

Екипа - 04.05.2021

Фантастичната сезона во Евролигата добива и спектакуларен „крај пред крајот“ во кој ќе се одиграат три „мајсторки“ со кои ќе бидат одлучени тимовите кои ќе и се приклучат на ЦСКА Москва на финалниот турнир во Келн.

Клучна разврска во Евролигата, кој ќе обезбеди место на Ф4 турнирот?

Gol.mk - 04.05.2021

ЦСКА Москва засега е единствниот познат учесник на завршниот турнир во Евролигата. Вечерва ќе биде комплетирана „четворката“, откако ќе се одиграат одлучувачките натпревари во три четвртфинални судири.