TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Интер му тргна по освојување на титулата, обезбеди 250 милиони евра за напад на ЛШ

Слободен Печат - 04.05.2021

Екипата на Интер изминатиот викенд ја прекина доминацијата на Јувентус во Серија А и по пауза од 11 години ја освои шампионската титула. Екипата предводена од Антонио Конте на клупата и Ромелу Лукаку на теренот доминираше во Серија А, имаше серија ...

Лукаку: За Конте, ќе се борам до смрт

Sport M - 04.05.2021

Фудбалерот на Интер, Ромелу Лукаку искажа голема почит кон тренерот Антонио Конте со кого клубот од Милано ја обезбеди шампионската титула. Ќе се борам до смрт за Конте. Не успеавме да работиме заедно во Челзи, но јас секогаш мислев дека ќе бидам ...

Откриени трансфер плановите на Интер и листата на Конте

Спортски - 04.05.2021

Антонио Конте го предводеше Интер до титулата шампион на Италија и така ја прекина доминацијата на Јувентус во Серија А. Интер ја освои титулата на четири кола пред крајот, па сега раководството и Конте прават планови за следната сезона.

Пристигна критика за распеаните навивачи на Интер: Заборавија на 121 илјади мртви.. (ВИДЕО)

Sport M - 04.05.2021

Интер во неделата стана нов шампион на Италија. Нероаѕурите убедливо стигнаа до титулата во Серија А, и ова е нивно 19-то Скудето во клупската историја. По натпреварот помеѓу Сасуоло и Аталанта (1:1), кој на крајот му донесе титула на Интер, ...

Самоуверениот Лукаку ги прозва Куртоа, Азар и Де Брујне по освоеното Скудето во Италија

Дерби - 04.05.2021

Ромелу Лукаку ја освои првата титула во Италија во својата втора сезона во Интер, но белгискиот напаѓач доби уште поголеми амбиции по освоеното Скудето, па реши да ги испрозива своите соиграчите од белгиската фудбалската репрезентација кои воедно се ...

Лукаку до Ибра: Поклони се пред новиот крал!📷

Спортски - 04.05.2021

Ривалството меѓу Ромелу Лукаку и Златан Ибрахимовиќ е една од приказните кои ја одбележаа сезоната во Серија А. Интер ја освои титулата после 11 години, а Ромелу Лукаку беше еден од најгласните во прославата на титулата.

Конте има листа со желби, а на неа се Џеко, Алонсо, Емерсон…

СуперСпорт - 04.05.2021

Интер ја запре доминацијата на Јувентус која траеше девет години и го освои Скудетото. Антонио Конте го предводеше Интер до титулата, а сега почна да прави листа со желби за следната сезона.

Откриени примарните трансфер цели на Интер

24Фудбал - 04.05.2021

Според „Газета дело Спорт“, Антонио Конте заедно со Бепе Марота веќе го скроиле планот за настап на трансфер пазарот. Актуелниот договор на Конте со Интер истекува во јуни 2022 година. За две недели тој треба да одржи состанок со клубот на кој ќе се ...

Лукаку слави титула, па испрати порака до сонародниците во Реал и Сити

Спортклуб - 04.05.2021

Интер деновиве го слави Скудето по цели 11 години, откако успеаја да го скршат отпорот на Јувентус, кој имаше за цел да освои титула десетта година по ред. Конте создаде систем и игра, кои се проблем за Јувентус и конкуренцијата, па на крајот по се ...

Лукаку до Златан: Поклони се на новиот крал на Милано

Спортманија - 04.05.2021

Напаѓачот на Интер не заборави да го „закачи“ големиот ривал. Ромелу Лукаку беше еден од најгласните во прославата на титулата на Интер во Серија А. Белгискиот репрезентативец е и еден од најзаслужните што Нераѕурите за првпат по 11 години станаа ...

Италија (з)бесна на интеровите тифози: Малку ли ви се 120.000 мртви од ковид-19?

Sport 1 - 04.05.2021

Милански Интер завчера и официјално после 11 години пауза го освои 19-то „скудето“ во својата историја и се круниса за нов владетел во италијанскиот фудбал, па не требаше многу за илјадници навивачи и тифози на „нераѕурите“ да го окупираат центарот ...

Лукаку го понижи Ибрахимовиќ како никој друг досега! 📸

СуперСпорт - 04.05.2021

Ривалството меѓу Ромелу Лукаку и Златан Ибрахимовиќ е една од приказните кои ја одбележаа сезоната во Серија А во која Интер стана шампион по 11 години пауза. Овие поранешни соиграчи од Манчестер јунајтед жестоко се скараа во дербито меѓу Интер и ...

Лукаку: За Конте би се борел до смрт

Кајгана - 04.05.2021

Белгискиот колос си ја спаси кариерата со доаѓањето во Интер, а токму на тренерот Антонио Конте му е најблагодарен и за него би сторил буквално сѐ. Летото 2019 година Ромелу Лукаку го напушти Манчестер Јунајтед по само двегодишен престој и пристигна ...

Кам-бек на Лукаку

Вечер Прес - 04.05.2021

Англиските медиуми повторно ја пласираа информацијата дека лондонскиот премиерлигаш Челзи ќе се обиде за време на летниот преоден рок да ги осигура услугите на белгискиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчо гигант Интер, Ромелу Лукаку.

Лукаку: Би го дал животот за Конте

Локално - 04.05.2021

Интер ја освои титулата шампион на Италија, на која чекаше по долгата доминација на Јувентус. Но, може да се каже дека човекот што ја воспостави таа доминација на „Старата дама“, на крајот, ја симна од тронот – Антонио Конте.

Лукаку: Горд сум што играм за Интер, ова е најдобрата сезона во мојата кариера

Gol.mk - 04.05.2021

Најдобриот фудбалери на Интер оваа сезона, Ромело Лукаку е презадоволен од освојувањето на Скудетото и истакна дека ова е најдобрата сезона во неговата кариера. „Нероазурите“ на четири кола пред крајот на Серија А, ја обезбедија својата прва титула ...

Лукаку: За Конте, ќе се борам до смрт

Опсервер - 04.05.2021

– Фудбалерот на Интер, Ромелу Лукаку искажа голема почит кон тренерот Антонио Конте со кого клубот од Милано ја обезбеди шампионската титула. – Ќе се борам до смрт за Конте. Не успеавме да работиме заедно во Челзи, но јас секогаш мислев дека ќе ...

Лукаку: За Конте, ќе се борам до смрт

Курир - 04.05.2021

Фудбалерот на Интер, Ромелу Лукаку искажа голема почит кон тренерот Антонио Конте со кого клубот од Милано ја обезбеди шампионската титула. – Ќе се борам до смрт за Конте. Не успеавме да работиме заедно во Челзи, но јас секогаш мислев дека ќе бидам ...

Лукаку би „гинел“ за Конте

Република - 04.05.2021

Фудбалерот на Интер, Ромелу Лукаку искажа голема почит кон тренерот Антонио Конте со кого клубот од Милано ја обезбеди шампионската титула. – Ќе се борам до смрт за Конте. Не успеавме да работиме заедно во Челзи, но јас секогаш мислев дека ќе бидам ...

Лукаку: Ќе се борам до смрт за Конте

24 Вести - 04.05.2021

Фудбалерот на Интер, Ромелу Лукаку искажа голема почит кон тренерот Антонио Конте со кого клубот од Милано ја обезбеди шампионската титула. – Ќе се борам до смрт за Конте. Не успеавме да работиме заедно во Челзи, но јас секогаш мислев дека ќе бидам ...

Лукаку: За Конте, ќе се борам до смрт

Денешен - 04.05.2021

Фудбалерот на Интер, Ромелу Лукаку искажа голема почит кон тренерот Антонио Конте со кого клубот од Милано ја обезбеди шампионската титула. – Ќе се борам до смрт за Конте. Не успеавме да работиме заедно во Челзи, но јас секогаш мислев дека ќе бидам ...

Лукаку: За Конте, ќе се борам до смрт

MakPress - 04.05.2021

Фудбалерот на Интер, Ромелу Лукаку искажа голема почит кон тренерот Антонио Конте со кого клубот од Милано ја обезбеди шампионската титула. – Ќе се борам до смрт за Конте. Не успеавме да работиме заедно во Челзи, но јас секогаш мислев дека ќе бидам ...

Лукаку не издржа: Ја прослави титулата, па го испровоцира Ибрахимовиќ (ФОТО)

Sport 1 - 03.05.2021

Ромелу Лукаку не издржа вчера и излезе на улица да ја прослави титулата на Интер заедно со навивачите на овој тим, а денеска, пак, не заборави да го поздрави својот голем „пријател“, Златан Ибрахимовиќ со – сеирџиски твит.

Лукаку со порака до Ибрахимовиќ: Бог го круниса кралот, поклони се

Локално - 03.05.2021

ИНТЕР викендов ја обезбеди титулата во италијанската Серија „А“. На четири кола пред крајот на шампионатот, тие имаат недостижна предност од 13 бода пред Аталанта, Јувентус и Милан. Денес на социјалните мрежи се огласи најдобриот стрелец на Интер, ...