TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мендеш ја изненади јавноста: Откриено кога посакал Роналдо да се пресели во Јуве

Sport 1 - 18.12.2018

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо летоска ги изненади сите кога го напушти Реал Мадрид и ја продолжи кариерата во Јувентус за само 100 милиони евра, а сега неговиот агент Жорже Мендеш откри нови детали.

Мендеш за трансферот на Роналдо во Јувентус: Преговорите почнаа пред мечот со Реал Мадрид

24Фудбал - 18.12.2018

Португалскиот фудбалски агент вели дека заслугата за тој трансфер му припаѓа на Ањели, подвлече дека неговиот клиент изразил желба да игра за италијанскиот шампион уште во јануари, а посочи дека преговорите почнале пред мечот во Лигата на шампионите.

Агентот на Роналдо бил песимист за трансферот во Јуве: Не верував во успешен финиш

Дерби - 18.12.2018

Жорге Мендеш, човекот кој е агент на најдобриот фудбалер во светот, Кристијано Роналдо и кој беше задолжен за трансферот во Португалецот од Реал Мадрид во Јувентус, откри што му кажал ,,ЦР7” на почетокот на оваа година.

„Роналдо уште во јануари ми рече дека сака да оди во Јуве и мислев дека тоа е невозможно“

СуперСпорт - 18.12.2018

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо на изненадување на многумина летото го напушти Реал Мадрид и премина во Јувенутс. Тој многу брзо се вклопи во екипата на Старата дама и моментално е најдобар стрелец на тимот и се покажа како големо ...

Агентот на Роналдо ја шокираше јавноста: Тоа никогаш не можев да му го кажам во лице

Спортклуб - 18.12.2018

Португалецот Кристијано Роналдо безмалку сите ги изненади летово кого реши да го напушти Реал Мадрид и да се пресели во Јувентус. Агентот на фудбалерот, Жорге Мендеш за италијанските медиуми откри дека Роналдо уше во јануари оваа година му ја кажал ...

Нови детали: Мендеш откри кога Роналдо првпат пројавил желба да направи трансфер во Јуве

Дерби - 18.12.2018

Жорже Менедеш изминатава вечер беше прогласен за најдобар светски агент на церемонијата која се одржа во Торино, а при говорот кој го држеше пред присутните, Португалецот откри нови детали за фамозниот трансфер кој се случи изминатово лето.

ОТКРИВА МЕНДЕШ: Преговорите за трансфер на Роналдо започнале уште пред натпреварот во ЛШ!

Спортски - 18.12.2018

Португалскиот фудбалер Кристиано Роналдо изминатото лето на изненадување на многумина го напушти Реал Мадрид и одлучи кариерата да ја продолжи во Јувентус. Роналдо многу брзо се вклопи во редовите на „старата дама“ и покажа дека ќе биде големо ...

Одржан состанок помеѓу Раиола и Јувентус – се разговарало за тројца фудбалери!

Спортски - 18.12.2018

Фудбалскиот супер менаџер, Мино Раиола има некои силни врски со Јувентус, а своевремено беше и претставник на денешниот потпретседател на „старата дама“, Павел Недвед. Италијанските медиуми тврдат дека вчера бил одржан состанок помеѓу Раиола и ...

„Многу екипи сакаа да го потпишат Кристијано“

TopSport - 18.12.2018

Кристијано Роналдо во јануари изразил желба кариерата да ја продолжи во Јувентус, тврди неговиот менаџер Жорж Мендеш. Португалецот во летниот преоден рок за сум од 112 милиони евра од Реал Мадрид премина во Јувентус.

Рајола на состанок со Јувентус - се разговарало за тројца фудбалери!?

Sport 1 - 17.12.2018

Фудбалскиот супер-менаџер Мино Рајола е добар пријател со управата на Јувентус, а во минатото му беше претставник на потпретседателот на италијанскиот клуб, Павел Недвед. Наводно, денеска бил одржан состанок меѓу двете страни за да преговараат за ...

Шефовите на Јувентус на средба со агентот на Погба

Независен - 17.12.2018

Шефовите на Јувентус денеска оствариле средба со агентот Мино Раиола, а главна тема на разговорите меѓу двете страни бил новиот договор на младиот напаѓач на „бјанконерите“ Мојс Кин, како и на уште неколку млади фудбалери од школата, меѓу кои ...

„Многу екипи сакаа да го потпишат Кристијано“

Макфакс - 18.12.2018

Кристијано Роналдо во јануари изразил желба кариерата да ја продолжи во Јувентус, тврди неговиот менаџер Жорж Мендеш. Португалецот во летниот преоден рок за сум од 112 милиони евра од Реал Мадрид премина во Јувентус.

„Многу екипи сакаа да го потпишат Кристијано“

Точка - 18.12.2018

Кристијано Роналдо во јануари изразил желба кариерата да ја продолжи во Јувентус, тврди неговиот менаџер Жорж Мендеш. Португалецот во летниот преоден рок за сум од 112 милиони евра од Реал Мадрид премина во Јувентус.

Сите го сакаат Кристијано Роналдо!

ЗаЗабава - 18.12.2018

Кристијано Роналдо во јануари изразил желба кариерата да ја продолжи во Јувентус, тврди неговиот менаџер Жорж Мендеш. Португалецот во летниот преоден рок за сум од 112 милиони евра од Реал Мадрид премина во Јувентус.