TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќерката на Трамп дошла во Белград поради лекување?

Канал5 - 15.03.2019

Ќерката на претседателот на САД Тифани Трамп имала закажано преглед кај докторот по интегративна медицина Момир Дуњиќ, со кој разговарале за својата здравствена состојба и добила совети како да го подобри, пренесува српски „Блиц“.

Руска ученичка ја чуваше ќерката на Доналд Трамп во Белград

Макфакс - 15.03.2019

Тифани Трамп го напушти Белград во петокот наутро, а за време на неколкудневниот престој во српскиот главен град, единствената жена во обезбедувањето беше убавата бринета за која сите прашуваа која е и зошто токму таа ја чува ќерката на Доналд Трамп.

ФОТО: Обезбедувањето влегло без најава во музејот - детали за престојот на ќерката на Трамп во Белград

Press24 - 15.03.2019

Тифани Трамп веќе неколку дена престојува во Белград, каде посетува разни знаменитости на градот. Таа цел ден во понеделникот посетувала важни места на главниот град како што е црквата Севти Сава.

Ќерката на Трамп сакала тајно да се омажи во Белград

Репортер - 15.03.2019

Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, Тифани, е во посета на Белград, каде планира тајно да се венча со своето момче, милијардерот Мајкл Булос, пишуваат српски Курир. Плановите за тајната венчавка сепак на крајот им пропаднале затоа што ...

Откриена е причината за посетата на ќерката на Доналд Трамп- Тифани се лекува во Белград! (Фото)

Алфа - 15.03.2019

Деновиве доста се шпекулираше за доаѓањето на ќерката на претседателот Доналд Трамп, а многумина нагаѓаа на што се должи оваа посета. Таа на аеродромот „Никола Тесла“ слета со еден од приватните авиони на американскиот претседател.

Ќерката на Трамп се лекува во Белград? Ја прегледал српски лекар и ѝ дал совети ФОТО

+инфо - 15.03.2019

Откако Тифани Трамп во приватен лет минатиот петок слета на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, сите се прашувале која е причината за нејзината посета во Србија. Тифани Трамп (25), најмладата наследничка на американскиот претседател Доналд Трамп, ...

Ова се сите деца на Доналд Трамп: Еве како изгледаат и со што се занимаваат

Точка - 14.03.2019

Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, Тифани Трамп, овие денови престојува во Белград и со тоа привлече големо внимание во медиумите. Се смета дека таа на некој начин е најмаргинализирана во семејството Трамп бидејќи не пораснала покрај ...

Тифани е девојка без мана, а Барон е малиот Трамп за Меланија, целото семејство на претседателот

Репортер - 14.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп вели дека е среќен на своето големо семејство и дека секој слобод момент ужива додека го минува со нив. Трамп вели дека не му смета што неговите деца секогаш се на мета на медиумите и поширокоата јавност.

Ќерката на Трамп е во Белград за да се омажи (ФОТО)

Скопје24 - 14.03.2019

Најмладата ќерка на првиот човек на Америка дојдена е во Белград за да му се заколне на вечна љубов на својот дечко Мајкл Булос. Таа сакала се тоа да биде тајно, но не очекувала дека медиумите ќе дознаат дека таа престојува во главниот град на ...

На миленичката на Трамп ѝ застуде во Белград, момчето милијардер ѝ купи пет бунди

Макфакс - 14.03.2019

Во текот на вчерашниот ден, 13 март, Тифани Трамп уживаше во белградски ресторан со француско мени. По ручекот, ќерката на претседателот Доналд Трамп, со насмевка на лицето, се упати кон хотелот.

Откриено зошто ќерката на Трамп е во Србија

Press24 - 14.03.2019

Најмладата ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп со своето момче Мајкл Булос, дошла во Белград за тајно да се венча, но не очекувала медиумитеќе дознаат за нејзиниот престој. Тифани Трамп сакала да направи тајна венчавка со Мајкал, па ...

Зошто е Тифани Трамп во Белград?

Скопје1 - 14.03.2019

Тифани Трамп трн в око на српските медиуми. Таа се шета низ Белград облечена во лежерно издание, но со огромен број на телохранители околу неа. Медиумите објавуваат дека 25-годишната ќерка на Доналд, Тифани Трамп деновиве ќе престојува во Србија, ...

„Руска ученичка“ ја чуваше ќерката на Доналд Трамп во Белград

24Инфо - 15.03.2019

Тифани Трамп го напушти Белград во петокот наутро, а за време на неколкудневниот престој во српскиот главен град, единствената жена во обезбедувањето беше убавата бринета за која сите прашуваа која е и зошто токму таа ја чува ќерката на Доналд Трамп.

Ќерката на Трамп е во Белград за да се омажи

Бриф - 14.03.2019

Најмладата ќерка на првиот човек на Америка дојдена е во Белград за да му се заколне на вечна љубов на својот дечко Мајкл Булос. Таа сакала се тоа да биде тајно, но не очекувала дека медиумите ќе дознаат дека таа престојува во главниот град на ...

Тифани Трамп во Белград сакала да се венча тајно со својот дечко

Убавина и Здравје - 14.03.2019

Најмладата ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп со своето момче Мајкл Булос, дошла во Белград за тајно да се венча, но не очекувала медиумите да дознаат за нејзиниот престој. Тифани Трамп сакала да направи тајна венчавка со Мајкл, па ...