TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маск бара шефот на Дизни да биде отпуштен

24Инфо - 08.12.2023

Милијардерот и бизнисмен Илон Маск изјави дека шефот на Дизни, Боб Ајгер треба да биде „отпуштен веднаш“ откако Дизни престана да се рекламира на неговата платформа Х, порано Твитер. – Волт Дизни се врти во својот гроб поради тоа што Боб и го ...

Маск побара шефот на Дизни да биде „отпуштен веднаш“

Локално - 08.12.2023

Милијардерот и бизнисмен Елон Маск изјави дека шефот на „Дизни“, Боб Ајгер треба да биде „отпуштен веднаш“ откако „Дизни“ престана да се рекламира на неговата платформа Х. Тоа доаѓа само една недела откако Маск на компаниите кои се приклучија на ...