TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо ќе го пропушти првиот дуел против Реал Мадрид

Дерби - 13.07.2018

Кристијано Роналдо следната недела официјално ќе биде претставен како ново засилување на Јувентус, по што се очекува да го продолжи својот одмор, започнат по крајот на настапот на Португалија на СП во Русија.

Модриќ: Жал ми е што замина Роналдо, сакав да продолжи во Реал Мадрид

Gol.mk - 12.07.2018

Фудбалерот на хрватската репрезентација и Реал Мадрид, Лука Модриќ, со својата репрезентација обезбеди место во финалето на Мундијалот во Русија, но сепак не заборави и да го испрати својот доскорешен соиграч во дресот на „кралевите“, Кристијано ...

Го издадоа: Роналдо не сакал во Јуве, ама другите не го примале

Спортклуб - 12.07.2018

По девет години во Реал, Кристијано Роналдо се пресели во Јувентус и стана најскап фудбалер во историјата на италијанското првенство. Неговата отштета изнесуваше 112 милиони евра со што го надмина досегашниот рекордер Гонзало Игуаин.

Бејл се враќа во Премиер лигата ?

Спортклуб - 12.07.2018

Играчот на европскиот првак Реал Мадрид, Герет Бејл најверојатно ќе го напушти „кралскиот клуб“ и ќе се врати во екипа од Премиер лигата. Велшанецот и претходните години беше цел на Манчестер Јунајтед, од каде има и сега најголема заинтересираност ...

Ефектот на Роналдо врз социјалните мрежи на Јувентус (ФОТО)

24Фудбал - 12.07.2018

Трансферот на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид во Јувентус одекна како вистинска бомба во летниот трансфер период, тој ќе има голем ефект врз италијанскиот клуб, тоа може да се примети и по социјалните мрежи.

Роналдо веќе има барање до Јувентус: Донесете го овој фудбалер...

24Фудбал - 12.07.2018

Според информациите кои ги пренесе „Sport Mediaset“, Португалецот веќе испорача една желба до раководството на Јувентус, станува збор за неговиот веќе екс соиграч од Реал Мадрид. Само еден ден откако стави потпис на договорот со италијанскиот првак, ...

Ако продажбата на дресови ќе го исплати трансферот на Роналдо, зошто Јуве ќе продава играчи и бара спонзори?

24Фудбал - 12.07.2018

Пристигнувањето на Кристијано Роналдо во Јувентус придонесе одново да се појави теоријата „со продажба на дресови ќе го исплатат трансферот“, но тоа е далеку од реалноста „Старата Дама“ оваа недела го комплетираше најголемиот трансфер во историјата ...

Бејл ги започнал преговорите со Манчестер јунајтед

TopSport - 12.07.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид, Герет Бејл, ги започнал преговорите со Манчестер јунајтед, околу можниот трансфер. Крилниот напаѓач и минатото лето беше трансфер цел на Манчестер јунајтед, но тогашниот тренер на Реал, Зинедин Зидан, ја одби можноста ...

Кристијано е веќе минато во Реал: Последната фотографија од „Бернабеу“ е најдобар доказ за тоа (Фото)

Дерби - 12.07.2018

Кристијано Роналдо веќе беше потврден од страна на Јувентус како најзвучно засилување во летниот преоден рок, а во ситуација кога сите веќе го очекуваат официјалното претставување во Торино, Реал Мадрид веќе ги презема првите чекори со кои јасно ...

Како Кристијано Роналдо ужива на одмор

Friday.mk - 12.07.2018

По успешната сезона, Роналдо конечно на одмор. Тој во овој период постојано е во центарот на вниманието поради заминувањето во Јувентус. Тој моментално ужива во Грција, а тоа може да го видите и на фотографиите.

Шок во Италија: Јуве ќе го претстави Роналдо - зад затворени врати!

Gol.mk - 12.07.2018

Италијански „Тутоспорт“ разочара огромен број на фанови, кои овој понеделник планираа да бидат дел од спектаклот на „Јувентус стадиум“. Имено, спортскиот медиум информира дека „старата дама“ одлучила да не прави специјална презентација на своето ...

Дали Марсело со оваа фотографија најави трансфер во Јувентус!?

Спортски - 12.07.2018

Кристиано Роналдо во вторникот после многу шпекулации и официјално стана нов фудбалер на Јувентус. Што туку е комплетиран сензационалниот трансфер на Роналдо во вкупен износ од 105 милиони евра, веднаш започнува нова трансфер сага и тоа повторно во ...

Лопетеги, ти си „двојка“ за Кристијано Роналдо

Спортклуб - 12.07.2018

По назначувањето на Жулен Лопетеги во Реал Мадрид, клубот веднаш му соопштил дека од следната сезона ќе бидат без најдобриот играч во своите редови, Кристијано Роналдо, кој се сели во Јувентус.

Реал Мадрид го испразни шкафчето на Роналдо: Се чека нов сопственик (ФОТО)

Sport 1 - 12.07.2018

Соблекувалната на Реал Мадрид од денеска е преуредена. Поранешното шкафче на Кристијано Роналдо сега е празно. Без негова фотографија и без неговото име, шкафчето помеѓу Начо и Тони Крос сега зјае празно.

Роналдо нема да игра против Реал

Sport 1 - 12.07.2018

Кристијано Роналдо се пресели од Реал во Јувентус, а летово овие две екипи имаат закажано дуел, на 5 август во Вашингтон, во рамките на Интернационалниот куп на шампионите, но Роналдо нема да игра.

Изненадување од Торино: Нема спектакл, Јуве ќе го претстави Роналдо зад затворени врати

Спортклуб - 12.07.2018

Цела Италија, а особено навивачите на Јувентус, со нетрпение го очекуваа понеделник за да присуствуваат на презентацијата на Кристијано Роналдо како нов играч на “бјанконерите”. Се шпекулираше дека ќе биде на истиот начин како пред девет години, ...

Машина за пари: Јувентус продава по еден дрес на Роналдо секоја минута

Спортклуб - 12.07.2018

Португалскиот репрезентативец Кристијано Роналдо експресно ќе ги врати парите што Јувентус ги вложи за да го купи од Реал Мадрид. „Бјанконерите“ платија 112 милиони евра, но во првите два дена по потпишувањето на договорот, се продадени околу 3000 ...

Дали Марсело веќе го најави трансферот во Јувентус?

SportMedia - 12.07.2018

Еден ден по официјалната потврда за трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус, италијанските медиуми најавија дека челниците на „Старата дама“ не завршиле со „пазарењето“ од Реал Мадрид.

Изненадување: Јуве ќе го промовира Роналдо „зад затворени врати“

Екипа - 12.07.2018

Јувентус со мега-трансферот на Кристијано Роналдо предизвика фудбалски „земјотрес“ на Апенинскиот полуостров, но челниците на „старата дама“ ги разочараа своите најверни навивачи со одлуката промоцијата на Португалецот да се одржи зад затворени ...

Уште еден удар за „кралот“: Герет Бејл пред заминување, преговорите се веќе започнати!?

Спортски - 12.07.2018

После Кристиано Роналдо екипата на Реал Мадрид би можел да ја напушти Герет Бејл. Очигледно дека „кралевите“ одлучија после трите титули во низа шампион на Европа да создадат нов тим. Прв замина тренерот Зидан , па Роналдо , а по нивните стапки би ...

Јувентус на секоја минута продава по еден дрес на Роналдо

SportMedia - 12.07.2018

Редици од навивачи кои стојат за да купат дрес од Кристијано Јувентус на секоја минута продава по еден дрес од Кристијано Роналдо. „Црно-белиот“ дрес со бројот 7 предизвика вистинско лудило кај навивачите на најтрофејниот италијански клуб.

TРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Јувентус ја закажа големата церемонија, Мбапе за наследник на Роналдо, преговори во Рим…

Спортски - 12.07.2018

Како и секој ден се до затварањето на трансфер пазарот, редакцијата на Спортски.мк ќе ве известува за сите трансфери и трансфер гласини и се што е поврзано со трансфер пазарот во Европа. ТУКА можете да се потсетите што вчера се случуваше на трансфер ...

Промена на планот: Нема гламурозна презенатција на Роналдо!

Спортски - 12.07.2018

Навивачите на Јувентус, а и цела Италија со нетрпение го очекува понеделник кога официјално најдобриот фудбалер на светот ќе пристигне во Торино. Роналдо ќе пристигне во Италија понеделник наутро, ќе ги помине рутинските лекарски прегледи, а потоа и ...

Квадрадо испрати порака до Роналдо за дресот со број 7: Радоста е поголема кога даваш отколку кога добиваш (ФОТО)

МКД - 12.07.2018

Ако воопшто имаше дилеми за тоа кој број ќе го добие Кристијано Роналдо во Јувентус, Хуан Квадрадо се огласи на социјалните мрежи за да открие дека ќе му ја отстапува „7-та" Откако во вторникот пристигна официјална потврда за историскиот трансфер, ...

Јувентус го претстави Кансело: Целта е освојување на Лига на шампиони

Спортски - 12.07.2018

Португалскиот десен век Жоао Кансело денес и официјално беше претставен како нов фудбалер на Јувентус, каде ќе го носи дресот со број 20. Кансело минатата сезона играше за Интер, но откако „нероаѕурите“ не го откупија неговиот договор, ...

Менаџерот на Роналдо откри каде Португалецот ќе ја заврши кариерата

Sport 1 - 12.07.2018

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо направи џиновски трансфер во италијанскиот великан Јувентус, вреден 105 милиони евра од Реал Мадрид и го потресе фудбалскиот пазар. Откако играше во Манчестер јунајтед со кој освојуваше трофеи, европска ...

Повеќе не е тајна: Мендеш соопшти каде Роналдо ќе ја заврши кариерата

Спортклуб - 12.07.2018

Роналдо го напушти Реал Мадрид и потпиша во Јувентус каде што ќе заработува 30 милиони евра по сезона. Португалецот кој има 33 години со „Старата Дама“ потпише 4 годишен договор, а воедно ова ќе му биде и последен во кариерата.

Роналдо ќе пристигне во Торино в понеделник, следи гламурозна презентација

Gol.mk - 12.07.2018

Цела фудбалска јавност зборува за трансферот на Роналдо од Реал Мадрид во Јувентус, па дури и Мундијалот падна во сенка од португалскиот репрезентативец. Задоволен од неговото доаѓање eи тренерот Максимилијано Алегри кој го откри датумот кога ...

Откриено кога Роналдо ќе ги има медицинските прегледи и официјалната презентација во Јувентус

Дерби - 12.07.2018

Кристијано Роналдо пред два дена и официјално стана фудбалер на Јувентус кој се согласи да плати сума над 100 милиони евра на тимот на Реал Мадрид. „Скај Италија“ пренесува дека Роналдо ќе ги има неопходните медицински прегледи во базата на Јувентус ...

Анчелоти го поздрави доаѓањето на Роналдо во Серија А

Екипа - 12.07.2018

Карло Анчелоти одлучи да го преземе составот на Наполи, а неговиот поранешен адут од периодот во Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, го засили Јувентус. Ќе биде навистина многу возбудливо во новата сезона од Серија А.

Украден првиот дрес од Јувентус со автограм на Роналдо, се продава за 13.000 евра!

Gol.mk - 12.07.2018

Досетлив новинар од редакцијата на „Спортиталија“ отпатува за Грција и се потруди да добие автограм од Кристијано Роналдо на дрес од Јувентус. Тој со себе понесе дрес од минатата сезона и кога пристигна на резортот „Коста Наварино“ очајно бараше ...

МОДРИЌ ТАГУВА: Жал ми е поради Роналдо, сакав да остане...

SportMedia - 12.07.2018

Еден од најдобрите играчи на Мундијалот во Русија, му посака се најдобро на Португалецот во новата играчка средина... После девет години, Кристијано Роналдо го напушти Реал Мадрид и за трансфер вреден 105 милиони евра премина во Јувентус.

Фото: Квадрадо со стил му ја „подари“ седумката на Роналдо

Спортски - 12.07.2018

Кристиано Роналдо пристигна во Јувентус и лигично беше да го избере дресот со број „седум“ кој е негов заштитен знак. Досегашниот сопственик на дресот со тој број Хуан Квадрадо направи фантастичен гест и му ја подари „седумката“ на Роналдо.

Бомба од Италија: Мендеш го носи Милинковиќ – Савиќ во Реал Мадрид

Спортски - 12.07.2018

Откако го комплетираше трансферот на Кристиано Роналдо во Јувентус, сега супер-агентот Жорге Мендеш работи на уште еден трансфер од 100 милиони евра. Имено, италијанските медиуми пренесуваат дека Реал подготвува понуда од 100 милиони евра за Сергеј ...

„Бомба“ од Италија: Мендеш го носи СМС на местото на Роналдо во Реал за 100.000.000 евра!

Спортклуб - 12.07.2018

Најмоќниот фудбалски менаџер на светот Жорж Мендеш беше најзаслужен за трансферот на Кристијано Роналдо од Реал во Италија, а сега работи на трансфер во обратна насока за истите пари. Последните вести од Италија гласат дека Мендеш започнал операција ...

Мендеш работи со Реал на нов трансфер од 100 милиони евра

24Фудбал - 12.07.2018

Жорш Мендеш оваа недела го однесе Кристијано Роналдо од Реал Мадрид во Јувентус за 100 милиони евра, а сега ќе се обиде за иста сума да го пресели Сергеј Милинковиќ Савиќ од Лацио на Сантијаго Бернабеу „Кралевите“ очигледно немаат ништо против тоа ...

Валентино Роси ќе заработи од трансверот на Роналдо во Јувентус

Вечер - 12.07.2018

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо, направи трансфер од мадридскиот Реал Мадрид во редовите на калчо лигашот Јувентус, а на неговиот трансфер ќе заработи и најдобриот мотоциклист Италијанецот Валентино Роси.

„Седумката“ на Квадрадо оди кај Роналдо

TopSport - 12.07.2018

Фудбалерот на Јувентус, Хуан Квадрадо, направи убав гест, бидејќи по доаѓањето на Кристијано Роналдо во италијанскиот клуб, реши да му го отстапи својот број на дресот. Неколку неделните преговори помеѓу Реал и Јувентус, во вторникот, завршија ...

Се јавија и оние кои најмногу се засегнати од трансферот на Роналдо во Јувентус: До кога ние ќе трпиме…

Дерби - 12.07.2018

Кога во време на Светското првенство сите очи се вперени во тоа кој ќе ја понесе мундијалската титула, очигледно раководството на Јувентус со потегот кој го направија, со ангажманот на Роналдо, ова најголемо и најпосакувано првенство го ставија во ...

Вработените во Фиат најавија штрајк поради исплатата за трансферот на Роналдо

1tv - 12.07.2018

Вработените во фабриката на Фиат во јужна Италија најавија штрајк поради трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус, за кој треба да се исплатат 105 милиони евра. Најавено е дека штрајкот ќе се одржи следната недела, меѓу 15 и 17 јули, со целосна ...

Секоја минута се продава по еден дрес на Роналдо – Јувентус веќе го исплати трансферот

Спортски - 12.07.2018

Трансферот на Роналдо во Јувентус почна да им се исплаќа на „бјанконерите“ уште пред Португалецот да заигра за тимот. Очигледно раководството на Јувентус направи вистински потег со купувањето на Роналдо , бидејќи откако се пуштени во продажба ...

К. Роналдо прв играч со над 30 години со трансфер од барем 100 милиони

Н.Македонија - 12.07.2018

Португалецот Кристијано Роналдо и официјално направи трансфер и по осум години во шпанскиот прволигаш, актуелниот европски фудбалски првак Реал Мадрид, во следните четири треба да настапува во италијанскиот шампион Јувентус.

Роналдо не сака да игра против Реал во дресот на Јуве

Локално - 12.07.2018

Новата ѕвезда на Јувентус, Кристијано Роналдо, нема да учествува на пријателскиот натпревар против Реал Мадрид во претсезонската турнеја на двата тима, според „Марка“. Средбата е на 5-ти август во северноамериканскиот град Ландовер, како дел од ...

Кој го однесе Роналдо во Шкендија!!!! (ФОТО ШОП)

SportMedia - 12.07.2018

Трансфер сагата на Кристијано Роналдо заврши, тој е во Торино и е член на Јувентус. Трансфер сагата на Кристијано Роналдо заврши, тој е во Торино и е член на Јувентус. Но дали е баш така, според овој фотошоп мега - ѕвездата место во Торино завршила ...

Алегри со прва изјава за трансферот на Роналдо:Ова не е лесно лето за мене…

24Инфо - 12.07.2018

Масимилијано Алегри на крајот на минатата натпреварувачка сезона имаше дилеми дали да остане во Јувентус, но откако одржа состанок со првите луѓе на клубот, донесе конечна одлука да ја продолжи својата етапа во тимот и повторно да биде прв човек при ...

Неверојатно: Штотуку пристигна во Јуве, а италијанскиот шампион преку продажба на дресови го исплати трансферот

Дерби - 12.07.2018

Реал Мадрид и Јувентус направија одлична зделка со Роналдо, во која двете страни се задоволни. Трансферот од 100 милиони евра по се изгледа не ги засегна ни двете страни. Петкратниот добитник на „Златната топка“ по ставањето на потписот на ...

Мендеш е во Рим, работи на трансферот на СМС во Реал

TopSport - 12.07.2018

Супер менаџерот, Жорге Мендеш, по налог на Реал Мадрид е во Рим и работи на трансферот на Сергеј Милинковиќ-Савиќ (СМС), објави „Скај Италија“. Мендеш не е менаџер на СМС, но очигледно добил овластување од Реал да преговара со Лацио околу трансферот ...

Модриќ: Навистина сакав Роналдо да остане во Реал

TopSport - 12.07.2018

Најдобриот хрватски фудбалер Лука Модриќ на својот доскорешен соиграч Кристијано Роналдо му посакал среќа во понатамошната кариера. Португалецот по девет години го напушти Реал и реши кариерата да ја продолжи во Јувентус.

Роналдо во Јуве ќе заработува 30 милиони годишно, 2,5 месечно, 625.000 неделно...

Gol.mk - 12.07.2018

Италијанскиот шампион Јувентус ја направи зделката на летниот трансфер период, со која успеа да го доведе Кристијано Роналдо од Реал Мадрид. Португалецот најави заминување од Шпанија на крајот од минатата клупска сезона, а од вчера и официјално ...

Нејмар веќе не сака да оди во Реал

Локално - 12.07.2018

Најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар ја променил својата одлука и веќе не сака да оди во Реал Мадрид, вели бразилското издание Globo Esporte. Причината е изненадувачкиот трансфер на Кристијано Роналдо во Јувентус, се вели уште во материјалот.