TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додека трае Мундијалот во Катар, Чави го врбува суперталентираниот Бразилец да потпише за Барселона

Спортманија - 26.11.2022

Тренерот на Барселона, Чави Ернандез јавно призна дека сака да го донесе на „Камп Ноу“ суперталентираниот Бразилец, Филипе Ендрик. Ендрик е 16-годишен напаѓач на Палмеирас кој се смета за еден од најголеми во Бразил во последните две децении и се ...

Чави за најголемиот бразилски талент: Тој е играч кој ни е потребен…(ВИДЕО)

Дерби - 26.11.2022

Чави Ернандес се обидува да состави нова победничка генерација во Барселона, тим кој ќе може да одговори на сите предвици, борби за сите трофеи. За тоа секако се потребни квалитетни играчи, играчи кои се проверени, докажани, ама секако и фудбалери ...

Чави: Во контакт сме со Ендрик

TopSport - 26.11.2022

Тренерот на Барселона, Чави Ернандез, признал дека сака да го доведе суперталентираниот напаѓач Филипе Ендрик. 16. годишниот напаѓач на Палмеирас, роден на 21. јули 2006 година, во моментов најталентираниот играч во светот.

Чави: Во контакт сме со Ендрик

Макфакс - 26.11.2022

Тренерот на Барселона, Чави Ернандез, признал дека сака да го доведе суперталентираниот напаѓач Филипе Ендрик. 16. годишниот напаѓач на Палмеирас, роден на 21. јули 2006 година, во моментов најталентираниот играч во светот.