TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Атак на батак“: Пилешкото месо не стигна до рафтовите во „Лидл“, купувачите грабаа од раце (видео)

Република - 11.10.2018

Во 12 градови во Србија утрово германскиот трговски ланец „Лидл“ ги отвори своите први 16 супермаркети. Како што јавија медиумите од соседството, купувачите и тоа како ги преплавиле маркетите за да ги искористат намалувањата на денот на отворањето, ...

Отворање на Лидл во Србија: Жена купила 30 пилиња, маж натоварил 500 кг шеќер, Ургентен без пациенти

+инфо - 11.10.2018

Ланецот маркети Лидл денеска конечно ги отвори своите продавници во Србија, а илјадници Срби во редови чекаа да влезат во еден од 16-те маркети уште од раните утрински часови. Според српските медиуми, постојано имало барем 500 лица кои чекале за ...

Потрошувачко лудило на отворањето на Лидл во Србија: Луѓето купувале по 30 пилиња и половина тон шеќер

Вечер - 11.10.2018

По повеќе од половина година чекање, германскиот трговски ланец Лидл конечно ги отвори своите врати во Србија. Пред сите 16 продавници во земјата, од кои пет се наоѓаат во Белград, се создале редови и тоа уште од раните зори.

ВИДЕО: Срби се тепаа за евтини пилиња во новоотворените Лидл маркети

Либертас - 11.10.2018

Во Србија утрината истовремено беа отворени 16 супермаркети на Лидл. Луѓе чекаа пред вратите уште во три наутро, а кога се отвори маркетот започна тепачка за евтини пилиња кои се продаваа за 119 динари (околу 60 македонски денари).

ВИДЕО Се отворија Лидл маркети во Србија, луѓето се „тепаат“ за евтино пилешко

Слободен Печат - 11.10.2018

Лидл се познати по тоа што имаат евтини прехранбени производи, козметика, средства за домаќинство, детергенти и многу други производи во својот асортиман. Синџирот на маркети Лидл отвори продавници во 11 градови во Србија, а како што е очекувано, ...

Битка за пилешко: За влакно избегната тепачка во Лидл во Србија поради големиот попуст на месо (ВИДЕО)

Курир - 11.10.2018

Лидл во Лесковац, Србија беше свечено отворен рано утринава, а граѓани тргнаа да купат што повеќе намирници по промотивни цени. Меѓутоа, ситуацијата излегла од контрола кога две жени почнаа да се влечат за пиле.

(ВИДЕО) Лидл во Лесковац: За малку тепачка за пилешко месо

А1 On - 11.10.2018

Отворањето на ланецот продавници „Лидл“ во Србија стартуваше со големи гужви, а беше избегната и една тепачка. „Лидл“ понуди акција за пилешко месо по цена од 120 динари, односно 62 денари за килограм, а во сите 16 отворени објекти во Србија имаше ...

Тепачка во Лидл во Србија за евтини пилиња(видео)

AKO - 11.10.2018

Во Србија утрината истовремено беа отворени 16 продавници. Луѓе чекаа пред вратите уште во три ...

(ВИДЕО) “Тепачка“ за евтини пилиња: Србите од три сабајле чекаа да се отворат супермаркетите на Лидил

еМагазин - 11.10.2018

Германскиот трговски ланец „Лидл“ денеска ги отвори своите први 16 супермаркети во 12 градови во Србија, во кои ќе бидат вработени над 1.500 лица. Супермаркети беа отворени во Белград, Лесковац, Ниш, Нови Сад, Крагуевац, Сомбор…, а како што ...

Две жени се истепаа за евтино пилешко, маж купи 500 кила шекер (видео)

Република - 11.10.2018

Во 12 градови во Србија утрово германскиот трговски ланец „Лидл“ ги отвори своите први 16 супермаркети. Почетокот со работа на познатиот трговски ланец на супермаркети во Србија го означи српскиот претседател Александар Вучиќ со свечено отворање на ...

(Видео) „Лидл“ во Лесковац, ќе се степаа за ефтини пилиња

Репортер - 11.10.2018

Социјалните мрежи се преплавени со фотографии и снимки од отворањето на продавниците на „Лидл“ во Србија, а во една од нив имаше вистинска војна. Објавена се снимки од отворањето на “Лидл” во Лесковац каде на големо се купуваат пилиња.

Тепачка во Лидл во Србија за евтини пилиња (ВИДЕО)

Денешен - 11.10.2018

Во Србија утрината истовремено беа отворени 16 продавници на Лидл. Луѓе чекаа пред вратите уште во три наутро. Социјалните мрежи се преплавени со фотографии и снимки од отворањето на продавниците, а во една од нив за малку не се степаа.

(ВИДЕО) Срби ги преплавија Lidl маркетите на отворањето

Фактор - 11.10.2018

Во Србија се отворени 16 продавници на германскиот малопродажен ланец Lidl. Иако отворањето беше закажано за осум часот, многу клиенти чекаа во редот од раните утрински часови. Потрошувачите ќе имаат на располагање 1.500 брендови, од кои само 350 од ...

(Видео) Кавги и турканици во „Лидл“ во Србија поради ниските цени на пилешкото месо

Макфакс - 11.10.2018

Социјалните мрежи денеска беа преплавени со фотографии и видео-снимки од отворањето на продавниците на „Лидл“ во Србија, а во една од нив речиси избувна и тепачка. На порталот „Југмедија“ беше објавена видоео-снимка од отворањето на „Лидл” во ...

,,Лидл“ отвори 16 продавници во Србија

AKO - 11.10.2018

Во 12 градови во Србија, утрината во 8 часот, истовремено беа отворени 16 продавници на познатата германска трговска марка ,,Лидл“. ,,Лидл“ е најголем трговски бренд во Европа и нуди квалитетна и поевтина стока на пазарот, заради што е многу ...

(ВИДЕО) Лидл предизвика тепачки во Србија

MTM - 11.10.2018

Во Србија утрината истовремено беа отворени 16 супермаркети на Лидл. Луѓе чекаа пред вратите уште во три наутро, а кога се отвори маркетот започна тепачка за евтини пилиња кои се продаваа за 119 динари (околу 60 македонски денари).

Битка за пилешко: За влакно избегната тепачка во Лидл во Србија поради големиот попуст на месо

Сител - 11.10.2018

Лидл во Лесковац, Србија беше свечено отворен рано утринава, а граѓани тргнаа да купат што повеќе намирници по промотивни цени. Меѓутоа, ситуацијата излегла од контрола кога две жени почнаа да се влечат за пиле.

(Видео) Тепачка во Лидл во Србија за пилешко месо

Шеталиште - 11.10.2018

Отворањето на ланецот продавници „Лидл“ во Србија стартуваше со големи гужви, а беше избегната и една тепачка. „Лидл“ понуди акција за пилешко месо по цена од 120 динари, односно 62 денари за килограм, а во сите 16 отворени објекти во Србија имаше ...

Срби се истепале за евтини пилиња во новиот Лидл ( Видео)

Локално - 11.10.2018

Во Србија утрината истовремено беа отворени 16 продавници. Луѓе чекаа пред вратите уште во три наутро. Тоа е Балкан. Храна да е и евтина само да ...

ВИДЕО Во Србија се истепааа за пилешко и шеќер

Нетпрес - 11.10.2018

Во 12 градови во Србија утрово германскиот трговски ланец „Лидл“ ги отвори своите први 16 супермаркети. Почетокот со работа на познатиот трговски ланец на супермаркети во Србија го означи српскиот претседател Александар Вучиќ со свечено отворање на ...

„Лидл“ ги отвора своите први супермаркети во Србија

Стандард - 10.10.2018

Германскиот трговски ланец „Лидл“ утре ќе ги отвори своите први 16 супермаркети во 12 градови во Србија, во кои се вработени над 1.500 лица. Почетокот со работа на познатиот трговски ланец на супермаркети во Србија, ќе го означи српскиот претседател ...

(Видео) Кавги и турканици во „Лидл“ во Србија поради ниските цени на пилешкото месо

Centar - 11.10.2018

Социјалните мрежи денеска беа преплавени со фотографии и видео-снимки од отворањето на продавниците на „Лидл“ во Србија, а во една од нив речиси избувна и тепачка. На порталот „Југмедија“ беше објавена видоео-снимка од отворањето на „Лидл” во ...

,,Лидл“ отвори 16 продавници во Србија

МК News - 11.10.2018

Во 12 градови во Србија, утрината во 8 часот, истовремено беа отворени 16 продавници на познатата германска трговска марка ,,Лидл“. ,,Лидл“ е најголем трговски бренд во Европа и нуди квалитетна и поевтина стока на пазарот, заради што е многу ...

Битка за пилешко: За влакно избегната тепачка во Лидл во Србија поради големиот попуст на месо (ВИДЕО)

Маркукуле - 11.10.2018

Лидл во Лесковац, Србија беше свечено отворен рано утринава, а граѓани тргнаа да купат што повеќе намирници по промотивни цени. Меѓутоа, ситуацијата излегла од контрола кога две жени почнаа да се влечат за пиле.

ВИДЕО: Две жени се истепаа за евтино пилешко, маж купи 500 кила шекер

Press24 - 11.10.2018

Во 12 градови во Србија утрово германскиот трговски ланец „Лидл“ ги отвори своите први 16 супермаркети. Почетокот со работа на познатиот трговски ланец на супермаркети во Србија го означи српскиот претседател Александар Вучиќ со свечено отворање на ...

„Лидл“ ги отвора своите први супермаркети во Србија

А1 On - 10.10.2018

Германскиот трговски ланец „Лидл“ утре ќе ги отвори своите први 16 супермаркети во 12 градови во Србија, во кои се вработени над 1.500 лица. Почетокот со работа на познатиот трговски ланец на супермаркети во Србија, ќе го означи српскиот претседател ...

(ВИДЕО) Тепачка во маркет во Лесковац за евтини пилиња

Независен - 11.10.2018

Социјалните мрежи денеска беа преплавени со фотографии и видео-снимки од отворањето на продавниците на „Лидл“ во Србија, а во една од нив речиси избувна и тепачка. На порталот „Југмедија“ беше објавена видоео-снимка од отворањето на „Лидл” во ...

„Лидл” ги отвора своите први супермаркети во Србија

Вечер - 10.10.2018

Германскиот трговски ланец „Лидл“ утре ќе ги отвори своите први 16 супермаркети во 12 градови во Србија, во кои се вработени над 1.500 лица. Почетокот со работа на познатиот трговски ланец на супермаркети во Србија, ќе го означи српскиот претседател ...

„Лидл“ ги отвора своите први супермаркети во Србија

1tv - 10.10.2018

Германскиот трговски ланец „Лидл“ утре ќе ги отвори своите први 16 супермаркети во 12 градови во Србија, во кои се вработени над 1.500 лица. Почетокот со работа на познатиот трговски ланец на супермаркети во Србија, ќе го означи српскиот претседател ...

„Лидл“ ги отвора своите први супермаркети во Србија

ТВ21 - 10.10.2018

Германскиот трговски ланец „Лидл“ утре ќе ги отвори своите први 16 супермаркети во 12 градови во Србија, во кои се вработени над 1.500 лица. Почетокот со работа на познатиот трговски ланец на супермаркети во Србија, ќе го означи српскиот претседател ...

„Лидл“ ги отвора своите први супермаркети во Србија

+инфо - 10.10.2018

Ќе бидат отворени продавници во Белград, Лесковац, Ниш, Нови Сад, Крагуевац и Сомбор. Германскиот трговски ланец „Лидл“ утре ќе ги отвори своите први 16 супермаркети во 12 градови во Србија, во кои се вработени над 1.500 лица.

„Лидл“ ги отвора своите први супермаркети во Србија

Либертас - 10.10.2018

Германскиот трговски ланец „Лидл“ утре ќе ги отвори своите први 16 супермаркети во 12 градови во Србија, во кои се вработени над 1.500 лица. Почетокот со работа на познатиот трговски ланец на супермаркети во Србија, ќе го означи српскиот претседател ...

„Лидл“ утре се отвора во Србија

Република - 10.10.2018

Германскиот трговски ланец „Лидл“ утре ќе ги отвори своите први 16 супермаркети во 12 градови во Србија, во кои се вработени над 1.500 лица. Почетокот со работа на познатиот трговски ланец на супермаркети во Србија, ќе го означи српскиот претседател ...

„Лидл“ ги отвора своите први супермаркети во Србија

еМагазин - 10.10.2018

Германскиот трговски ланец „Лидл“ утре ќе ги отвори своите први 16 супермаркети во 12 градови во Србија, во кои се вработени над 1.500 лица. Почетокот со работа на познатиот трговски ланец на супермаркети во Србија, ќе го означи српскиот претседател ...

Lidl денеска ги отвора првите супермаркети во Србија

Иновативност - 11.10.2018

Германскиот трговски ланец „Лидл“ денее ќе ги отвори своите први 16 супермаркети во 12 градови во Србија, во кои се вработени над 1.500 лица. Почетокот со работа на познатиот трговски ланец на супермаркети во Србија, ќе го означи српскиот ...

„Лидл“ ги отвора своите први супермаркети во Србија

Нетпрес - 11.10.2018

Германскиот трговски ланец „Лидл“ утре ќе ги отвори своите први 16 супермаркети во 12 градови во Србија, во кои се вработени над 1.500 лица. Почетокот со работа на познатиот трговски ланец на супермаркети во Србија, ќе го означи српскиот претседател ...