TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зошто Вилшер нема да игра на Мундијалот?

Sport M - 17.05.2018

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт, го објави список од 23 играчи на кои ќе смета на Светското првенство. Саутгејт успеа да ја објави листа за да ја сподели со јавноста на островот, а според многумина, најголемо изненадување е тоа што го нема ...

Саудгејт ја подели Англија: Зошто го избра Делф пред Вилшер?

Спортски - 16.05.2018

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт го објави списокот од 23 играчи на кои ќе смета за Мундијалот во Русија. Саудгејт со списокот ја подели јавноста на Островот. Според мислењето на многумина најголемо изненадување е што на списокот го нема ...

Англија го објави конечниот список - без Вилшер, Стоунс и Харт во Русија!

Sport 1 - 16.05.2018

Селекторот на Англија, Гарет Саутгејт, ги објави имињмата на 23 фудбалери кои ќе имаат право на настап на СП во Русија. Од прелиминираниот список отпаднаа Џек Вилшир, Крис Смолинг, Рајан Бертранд, Џон Стоунс и Џо Харт.

Саутгејт ќе патува на Светското со млад состав

А1 On - 16.05.2018

Селекторот на Англија Герет Саутгејт ја објави својата листа од 23 играчи на кои ќе смета за време на завршницата на Светското првенството во Русија. Кон групата се додадени и пет резерви кои можат да бидат повикани при повреда на некои од ...

Саутгејт го објави списокот на Англија: Неколку изненадувања и шокантни одлуки кај „Гордиот Албион“

Спортклуб - 16.05.2018

Дел од островските медиуми успеаја да дознаат детали и пред објавувањето на списокот, но како и секој пат, мораше да има изненадувања. Особено имајќи предвид дека Герет Саутгејт одамна навест дека е подготвен да направи радикален пресек во ...

Саутгејт го објави списокот со фудбалери за Мундијалот!

Sport 1 - 16.05.2018

Герет Саутгејт го објави списокот на повикани фудбалери за Светското првенство во Русија. На него се наоѓаат 23 играчи, а уште петмина се на листата со резерви. Како што беше откриено претходно, на списокот го нема искусниот голман Џо Харт, а ...

Саутгејт веднаш со скратен список, избрани 23-те адути за СП во Русија

Екипа - 16.05.2018

Англискиот селектор Герет Саутгејт денеска го објави списокот од 23 фудбалери на чии услуги ќе смета за време на претстојниот мундијал во Русија. За разлика од голем дел од неговите колеги, кои деновиве излегоа со пошироки списоци, Саутгејт веднаш ...

Саутгејт донесе неколку тешки одлуки за СП во Русија, Англија ќе го има најнеискусниот состав во последните 56 години ...

Дерби - 16.05.2018

Англискиот селектор Герет Саутгејт ова попладне го соопшти списокот на фудбалери на кои ќе смета на претстојоното Светско првенство кое ќе се одигра во Русија, а мора да се напомене дека предводникот на „трите лава“ мораше да донесе неколку тешки ...

Саутгејт го соопшти конечниот список, има ли Англија тим да се надигрува со најдобрите?

24Фудбал - 16.05.2018

Герет Саутгејт го објави конечниот спсиок за мундијалот во Русија, помеѓу 23. фудбалери има и играчи кои никогаш претходно не го облекле дресот на сенирската репрезентација на „Трите Лава“ Шампионот од 1966 ги откри адутите со кои ќе атакува на ново ...

Саутгејт го соопшти списокот: На Мундијал со млади сили!

Спортски - 16.05.2018

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт денес го соопшти списокот од 23. фудбалери на кои ќе смета за време на Светското првенство во Русија. Во оваа група има и 5 резерви, кои можат да бидат повикани доколку некој од фудбалерите заработи повреда во ...

Варди, Али, Кејн... Англија го објави списокот за СП!

Gol.mk - 16.05.2018

Репрезентацијата на Англија го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета на Светското првенство (СП) кое в јуни стартува во Русија. „Гордиот албион“ на Герет Саутгејт на списокот има 23 имиња.

Саутгејт за изборот: Балансот е добар, во тимот има многу енергија и атлетизам

Стандард - 16.05.2018

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт смета дека составот кој го избра за претстојното Светско првенство во Русија, е добро избалансиран и има огромна енергија. Денес специјалистот објави група од 23 играчи и пет резерви, а неговиот тим е доста млад ...

Фудбалски фан се подбиваше со Вилшер поради тоа што нема да настапи на СП, па доби уникатен одговор (Фото)

Дерби - 16.05.2018

Герет Саутгејт се очекува да го соопшти конечниот список на играчи на кои ќе смета на Светското првенство во Русија до крајот на денешниот ден, но уште од вчера беше познато дека англискиот селектор предвреме го информираш Џек Вилшер дека тој нема ...

Саутгејт го објави англискиот список за Мундијалот

TopSport - 16.05.2018

Англискиот селектор, Герет Саутгејт го објави списокот на 23-те фудбалери кои ќе настапат на Мундијалот во Русија, и изненадувачки на него го нема Адам Лалана од Ливерпул, иако неговиот млад колега, 19-годишниот Трент Александер-Арнолд е во тимот.

Селекторот на Англија го објави списокот на патници за СП 2018 во Русија

Sport M - 16.05.2018

Селекторот на Англија, Герет Сутгејт денеска го објави списокот о 23 фудбалери кои ќе ја претставуваат Англија на Светското првенство во Русија. Како што беше најавено, на списокот на се најдоа Џо Харт и Џек Вилшер.

Харт остана со празни раце

Вечер - 16.05.2018

Најтиражниот таблоид на Островот, “САН”, откри дека селекторот на Англија, Герет Саутгејт ќе приреди едно од најголемите изненадувања пред Светското првенство во Русија. Предводникот на “Гордиот Албион# нема да го вклучи ветеранот Џо Харт, за кој се ...

Храбра одлука на Саутгејт: После Харт, отпишан уште еден фудбалер...

Точка - 16.05.2018

Герет Саутгејт, според англиските медиуми, има голема храброст додека го составува списокот со фудбалери кои што ќе патуваат на Светското првенство во Русија. Откако англиските медиуми соопштија дека од списокот е избришан Џо Харт, сега "Sky Sports" ...

Саутгејт ќе патува на Светското со млад состав

Слободен Печат - 16.05.2018

Селекторот на Англија Герет Саутгејт ја објави својата листа од 23 играчи на кои ќе смета за време на завршницата на Светското првенството во Русија. Кон групата се додадени и пет резерви кои можат да бидат повикани при повреда на некои од ...

Саутгејт нема многу дилеми, објавен конечниот список на Англија за СП 2018

МКД - 16.05.2018

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт ги откри имињата на 23-та фудбалери кои ќе патуваат во Русија, стратегот се реши за микс на искусни и млади играчи Шампионот од 1966 ги откри адутите со кои ќе атакува на ново злато.

Фудбалски фан се подбиваше со Вилшер поради тоа што нема да настапи на СП, па доби уникатен одговор

Точка - 16.05.2018

Герет Саутгејт се очекува да го соопшти конечниот список на играчи на кои ќе смета на Светското првенство во Русија до крајот на денешниот ден, но уште од вчера беше познато дека англискиот селектор предвреме го информираш Џек Вилшер дека тој нема ...

Саутгејт го објави англискиот список за Мундијалот

Макфакс - 16.05.2018

Англискиот селектор, Герет Саутгејт го објави списокот на 23-те фудбалери кои ќе настапат на Мундијалот во Русија, и изненадувачки на него го нема Адам Лалана од Ливерпул, иако неговиот млад колега, 19-годишниот Трент Александер-Арнолд е во тимот.

Англија го објави конечниот список: Саутгејт со млад состав ќе патува на Мундијалот

Република - 16.05.2018

Селекторот на Англија Герет Саутгејт ја објави својата листа од 23 играчи на кои ќе смета за време на завршницата на Светското првенството во Русија. Кон групата се додадени и пет резерви кои можат да бидат повикани при повреда на некои од ...

Саутгејт го објави англискиот список за Мундијалот

Точка - 16.05.2018

Англискиот селектор, Герет Саутгејт го објави списокот на 23-те фудбалери кои ќе настапат на Мундијалот во Русија, и изненадувачки на него го нема Адам Лалана од Ливерпул, иако неговиот млад колега, 19-годишниот Трент Александер-Арнолд е во тимот.