TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Засилени полициски контроли на возила со бугарски таблици на патарината кај Куманово

24 Вести - 04.02.2023

Полицијата врши контрола на секое возило со бугарски таблици на патарината кај Куманово во очекување на поголема група од 150 Бугари кои утрово тргнаа од Софија кон скопје за да му се поклонат на македонскиот револуционер Гоце Делчев.

Засилени полициски патроли на патарината Романовце

Бизнис Вести - 04.02.2023

Засилени полициски патроли утринава има на патарината Романовце на автопатот Куманово-Скопје, јави известувачот на МИА од терен. Од МВР за МИА соопштија дека работат согласно оперативниот план по повод чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на ...

(ВИДЕО) Врие од полиција на патарините, се проверува секое возило со бугарски таблици

А1 On - 04.02.2023

Полицијата врши контрола на секое возило со бугарски таблици на патарината кај Куманово во очекување на поголема група од 150 Бугари кои утрово тргнаа од Софија кон Скопје за да му се поклонат на македонскиот револуционер Гоце Делчев.

(Фото) Специјалци поставени на граничниот премин, патарини и низ Скопје

24Инфо - 04.02.2023

Засилени специјални полициски контроли со оклопни возила и комбиња стојат на сите наплатни места, гранични пррмини, низ центарот на Скопје откако на социјалните мрежи граѓаните најавија дека ќе ги блокираат за да не поминат бугарските државјани, а ...

(Видео) Засилени полициски контроли на возила со бугарски таблици на патарината кај Куманово

Макфакс - 04.02.2023

Полицијата врши контрола на секое возило со бугарски таблици на патарината кај Куманово во очекување на поголема група од 150 Бугари кои утрово тргнаа од Софија кон Скопје за да му се поклонат на македонскиот револуционер Гоце Делчев.

На патарините се проверуваат само возилата со бугарски таблици

Република - 04.02.2023

Полицијата врши контрола на секое возило со бугарски таблици на патарината кај Куманово во очекување на поголема група од 150 Бугари кои утрово тргнаа од Софија кон Скопје за да му се поклонат на македонскиот револуционер Гоце Делчев, пренесува ...

(Видео) Засилени полициски контроли на возила со бугарски таблици на патарината кај Куманово

MTM - 04.02.2023

Полицијата врши контрола на секое возило со бугарски таблици на патарината кај Куманово во очекување на поголема група од 150 Бугари кои утрово тргнаа од Софија кон Скопје за да му се поклонат на македонскиот револуционер Гоце Делчев.

Засилени полициски контроли на возила со бугарски таблички на патарината кај Куманово

24Инфо - 04.02.2023

Полицијата врши контрола на секое возило со бугарски таблици на патарината кај Куманово во очекување на поголема група од 150 Бугари кои утрово тргнаа од Софија кон Скопје за да му се поклонат на македонскиот револуционер Гоце Делчев.

Засилени полициски патроли на патарината Романовце

Скопје инфо - 04.02.2023

Засилени полициски патроли утринава има на патарината Романовце на автопатот Куманово-Скопје, јави известувачот на МИА од терен. Од МВР за МИА соопштија дека работат согласно оперативниот план по повод чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на ...

Засилени полициски патроли на патарината Романовце

Сител - 04.02.2023

Засилени полициски патроли утринава има на патарината Романовце на автопатот Куманово-Скопје, јави известувачот на МИА од терен. Од МВР за МИА соопштија дека работат согласно оперативниот план по повод чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на ...

На патарината Романовце засилени полициски патроли

Слободен Печат - 04.02.2023

Засилени полициски патроли утринава има на патарината Романовце на автопатот Куманово-Скопје, јави известувачот на МИА од терен. Од МВР за МИА соопштија дека работат согласно оперативниот план по повод чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на ...

Засилени полициски патроли на патарината Романовце

Опсервер - 04.02.2023

– Засилени полициски патроли утринава има на патарината Романовце на автопатот Куманово-Скопје, јави известувачот на МИА од терен. Од МВР за МИА соопштија дека работат согласно оперативниот план по повод чествувањето на 151-годишнината од раѓањето ...

Засилени полициски патроли на патарината Романовце

MakPress - 04.02.2023

Засилени полициски патроли утринава има на патарината Романовце на автопатот Куманово-Скопје, јави известувачот на МИА од терен. Од МВР за МИА соопштија дека работат согласно оперативниот план по повод чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на ...

Засилени полициски патроли на патарината кај Куманово

Кумановски м. - 04.02.2023

Засилени полициски патроли утринава има на патарината Романовце на автопатот Куманово-Скопје, јави известувачот на МИА од терен. Од МВР за МИА соопштија дека работат согласно оперативниот план по повод чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на ...

Засилени полициски патроли на патарината Романовце

Телма - 04.02.2023

Засилени полициски патроли утринава има на патарината Романовце на автопатот Куманово-Скопје. Од МВР соопштија дека работат согласно оперативниот план по повод чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев. Состојбата на терен е мирна.

Засилени полициски патроли на патарината Романовце

Кајгана - 04.02.2023

Засилени полициски патроли утринава има на патарината Романовце на автопатот Куманово-Скопје, јави известувачот на МИА од терен. Од МВР за МИА соопштија дека работат согласно оперативниот план по повод чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на ...

Засилени полициски патроли на патарината Романовце

ТВ21 - 04.02.2023

Засилени полициски патроли утринава има на патарината Романовце на автопатот Куманово-Скопје, јави известувачот на МИА од терен. Од МВР за МИА соопштија дека работат согласно оперативниот план по повод чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на ...

Засилени полициски патроли на патарината Романовце

4NEWS - 04.02.2023

Засилени полициски патроли утринава има на патарината Романовце на автопатот Куманово-Скопје, јави известувачот на МИА од терен. Од МВР за МИА соопштија дека работат согласно оперативниот план по повод чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на ...