TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Битиќи: Зеленчукот поевтини 40 отсто во однос на замрзнатите цени, затоа ги одмрзнуваме

Макфакс - 30.05.2023

Од четврток зеленчукот нема да има замрзната цена. Мерката за замрзнување на цените донесена за да се спречат големи поскапувања истекува утре, а Владата најави дека нема да ја продолжи. Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, денес ...

Битиќи: Нема услови да се зголемат цените на производите по одмрзнувањето, но ќе реагираме ако има потреба

Бизнис Вести - 30.05.2023

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи не очекува големи осцилации и зголемување на цените на прехранбените производи, по нивното одмрзнување што треба да стапи во сила задутре, но најавува дека Владата ќе ја следи состојбата за да реагира ...

Битиќи вети дека ќе реагираат доколку се зголемат цените по одмрзнувањето

Скопје инфо

Битиќи: Нема услови да се зголемат цените на производите по одмрзнувањето

Frontline

Битиќи: Нема услови да се зголемат цените на производите по одмрзнувањето, но ќе реагираме ако има потреба

А1 On

Битиќи: Нема услови да се зголемат цените на производите по одмрзнувањето, но ќе реагираме ако има потреба

Либертас

Нема услови да се зголемат цените на производите по одмрзнувањето вели Битиќи

MakPress

Битиќи: Нема услови да се зголемат цените на производите по одмрзнувањето, но ќе реагираме ако има потреба

Опсервер

Press24

Од први јуни земјоделските производи со одмрзнати цени

Пари - 30.05.2023

Се одмрзнуваат цените на одделните земјоделски производи опфатени со владината мерка, чија важност истекува со последниот ден од месецов, објави министерот за економија, Крешник Бектеши. „Нема да продолжи мерката во делот на земјоделските производи, ...

За два дена се одмрзнуваат цените на земјоделските производи

Lider

За два дена се одмрзнуваат цените на сите производи кои имаа ограничени цени

24 Вести - 29.05.2023

Два дена до завршување на мерката за замрзнати цени, кој купил има време да докупи. Министерот за економија кој беше предводник на одлуките, преку анализи воведувајќи, замрзнати цени, денес дециден дека тука завршува периодот на замрзнати цени.

Крај на замрзнатите цени

Локално

Се одмрзнуваат цените на основните прехранбени и хигиенски производи

Телма - 29.05.2023

Со летните температури се стопија замрзнатите цени во земјава. Од четврток (1 јуни) повеќе нема да важи мерката на владата за замрзнати цени на дел од земјоделски производи, но и за белиот и полубелиот леб, брашното, маслото за јадење, јајцата, ...

Замрзнувањето на цените нема да важи по 1 јуни

Алсат-М - 29.05.2023

Мерките за замрзнување на цените на производите од први јуни нема да важат. Анализите на Министерството за економија покажале дека производите веќе се продаваат по пониски цени и затоа мерката нема да биде продолжена.

Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи

А1 On

Бектеши: Инфлацијата се намалува, од четврток нема веќе замрзнати цени

Мета

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи, струјата нема да поскапи

ТВ21 - 29.05.2023

Нема да продолжи мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи, имајќи предвид дека цената на одредени производи веќе е пониска од утврденото ниво. Инфлацијата во делот на прехранбените производи нагло се намалува, така што очекуваме ...

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи, струјата нема да поскапи

Опсервер

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи, струјата нема да поскапи

Бриф

Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи, а струјата нема да поскапи, истакна Бектеши

Н.Македонија

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи, струјата нема да поскапи

24 Вести

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи

Канал5

Мерката за замрзнати цени на земјоделските производи нема да продолжи по 31 мај

Скопје инфо

+инфо Zoom Нова ТВ Lider Република Gostivarpress.mk 365 24Инфо

Бектеши: Мерката за замрзнати цени на земјоделските производи нема да се продолжи

Фактор - 29.05.2023

Министерот за економија Крешник Бектеши на денешната прес -конференција рече дека мерката за замрзнати цени на одредени земјоделски производи нема да биде продолжена по нејзиното завршување предвидено на 31 мај.

Бектеши: Мерката за замрзнати цени на земјоделските производи нема да продолжи по 31 мај

Вечер Прес

Бектеши: Нема да продолжи мерката за замрзнати цени на земјоделските производи

Агротим

Нагло се намалува инфлацијата во Македонија, мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи нема да ...

Скопје1 - 29.05.2023

На 31 мај завршува одлуката за замрзнување на цените во земјоделието. Министерот за економија Крешник Бектеши изјави дека мерката нема да продолжи. „Нема да продолжи мерката во делот на земјоделските производи имајќи во предвид дека согласно ...

Инфлацијата се намалува: Нема да продолжи мерката за замрзнатите цени на земјоделските производи

Локално

Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на овошјето и зеленчукот, вели Бектеши

360 степени

Бектеши: Нема да продолжи мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи, а струјата нема да поскапи

Фокус - 29.05.2023

„Нема да продолжи мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи, имајќи предвид дека цената на одредени производи веќе е пониска од утврденото ниво. Инфлацијата во делот на прехранбените производи нагло се намалува, така што очекуваме ...

Цените на земјоделските производи ќе се одмрзнат, Бектеши тврди дека струјата нема да поскапи

еМагазин

Бектеши: Мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи нема да продолжи, струјата нема да поскапи

Слободен Печат

Бектеши: Нема да продолжи мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи, а струјата нема да поскапи

Либертас

Одмрзнуваат цените на земјоделските производи, струјата нема да поскапи

Независен

БЕКТЕШИ: Можам уште од денеска да им кажам на граѓаните дека нема да плаќаат поскапа струја од 1 јули до крајот на годината

Денешен

Нема продолжување на замрзнатите цени по 31 мај, ако има поскапувања, Бектеши ќе преземе мерки

Макфакс - 29.05.2023

Од четврток нема да има производи со замрзнати цени. Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека нема да ја продолжи мерката чија важност завршува в среда, 31 мај. „Нема да продолжи мерката во делот на земјоделските производи имајќи во предвид ...

Нема продолжување на замрзнатите цени по 31 мај, ако има поскапувања, Бектеши ќе преземе мерки

MTM

Нема продолжување на замрзнатите цени по 31 мај, ако има поскапувања Бектеши ќе преземе мерки

Точка

Нема продолжување на замрзнатите цени по 31 мај, ако има поскапувања, Бектеши ќе преземе мерки

Centar