TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кукурелја го фалеше Жоржињо, а беше во шок кога го прекинаа и му кажаа дека Италијанецот ќе си оди од Челзи (Видео)

Спортманија - 31.01.2023

Шпанецот од Челзи, Марк Кукурелја, додека даваше одговори на едно интервју, дозна дека Жоржињо ќе ги напушти Сините. На прашањето кој е најпаметен играч на Челзи, Кукурелја рече Жоржињо и тогаш го прекинаа и му рекоа дека бразилскиот Италијанец веќе ...

Беше шокиран: Реакцијата на Кукуреља за трансферот на Жоржињо во Арсенал (ВИДЕО)

Дерби

Кукурелја шокиран што неговиот најдобар пријател Жоржињо си заминал

TopSport

Канте пред трансфер во Ливерпул

Фокус - 31.01.2023

Французинот Нголо Канте ќе биде нов фудбалер на Ливерпул од јуни, пренесуваат денеска британските медиуми. Според истите извори, раководството на премиерлигашот сака да го ангажира францускиот репрезентативец во летниот преоден рок кога Ливерпул за ...

Канте пред трансфер во Ливерпул

Опсервер

Арсенал добива големо засилување, Жоржињо од Челзи се сели на „Емирати“?

Gol.mk - 31.01.2023

Фабрицио Романо пренесува дека Арсенал доби големо засилување во борбата за титулата во Премиер лигата. Наводно, договор е веќе постигнат и Жоржињо од Челзи ќе ги промени клупските бои. Трансферот е вредна 12 милиони фунти, а искусниот играч за ...

Жоржињо доаѓа во Арсенал од Челзи за 12 милиони фунти

Курир

Жоржињо доаѓа во Арсенал од Челзи за 12 милиони фунти

Опсервер

Жоржињо доаѓа во Арсенал од Челзи за 12 милиони фунти

Во Центар

Жоржињо ќе се пресели во Арсенал за 12 милиони фунти

MakPress