TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од вечерва поларна воздушна маса и олуен ветер на нашата територија

Порта - 04.02.2023

Почнувајќи од денес попладне и навечер, па во текот на следната седмица територијата на Македонија ќе биде под влијание на ПОЛАРНА воздушна маса од север. Сето ова ќе биде проследено со СИЛЕН , повремено и ОЛУЕН ветер од северен правец (над 80 ...

Попоски најавува поларен бран, олуен ветар и голем студ, бидете претпазливи од можни штети, еве кога!

Еспресо - 04.02.2023

– Почнувајќи од денес попладне и навечер, па во текот на следната седмица територијата на Македонија ќе биде под влијание на ПОЛАРНА воздушна маса од север. Сето ова ќе биде проследено со СИЛЕН , повремено и ОЛУЕН ветер од северен правец (над 80 ...

ОД ПОПЛАДНЕВО ГОЛЕМО ЗАЛАДУВАЊЕ И ОЛУЕН СЕВЕРЕН ВЕТЕР: Ќе дува и со брзина од 100 километри на час

Фактор - 04.02.2023

Метеорологот Славчо Попоски најавува продор на поларен воздушен бран и олун северен ветер и тоа почнувајќи од денеска попладне и навечер. -Во текот на следната седмица територијата на Македонија ќе биде под влијание на поларна воздушна маса од север.

Од претстојната ноќ НАГЛО И големо заладување НА времето И ОЛУЕН СЕВЕРЕН ВЕТЕР

Скопје24 - 04.02.2023

НАЈАВА ЗА ПРОДОР НА ПОЛАРЕН ВОЗДУШЕН БРАН И ОЛУН СЕВЕРЕН ВЕТЕР: Почнувајќи од денес попладне и навечер, па во текот на следната седмица територијата на Македонија ќе биде под влијание на ПОЛАРНА воздушна маса од север.