TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина Доналд Сатерленд- канадското уметничко засилување на холивудскиот филм

Телма - 21.06.2024

Легендарниот актер Доналд Сатерленд почина на 88-годишна возраст во Флорида, соопшти семејството на глумецот роден во Канада. Сатерленд беше носител на главни ролји во култните и познати филмови како темната воена комедија “М*A*S*H” од 1970.

Почина Доналд Сатерленд, еден од најпознатите актери на сите времиња

OhridNews

Почина холивудскиот актер Доналд Сатерленд, играл во повеќе од 190 филмови

360 степени

ЗГАСНА УШТЕ ЕДНА ХОЛИВУДСКА ЅВЕЗДА Почина актерот Доналд Сатерленд

+инфо

Светот го напушти уште една легенда: Сатерленд ќе биде запаметен по неговите многубројни улоги и достигнувања

Слободен Печат

Заминувањето на легендата: Сатерленд ќе биде запаметен по неговите многубројни улоги и достигнувања

А1 On

Почина актерот Доналд Сатерленд

ТВ21

Вечер Прес Екран

Почина актерот Доналд Сатерленд

Макфакс - 20.06.2024

Канадскиот актер Доналд Сатерленд, ѕвездата на „Игрите на гладта“ и „Не гледај сега“, почина на 88-годишна возраст по долго боледување, потврди неговиот син Кифер. „Со тешко срце ве известувам дека татко ми почина.

Почина актерот Доналд Сатерленд

Опсервер

Почина актерот Доналд Сатерленд

Нетпрес

Почина актерот Доналд Сатерленд | NetPress

365

Почина актерот Доналд Сатерленд

MTM

Почина актерот Доналд Сатерленд | NetPress

Пулс24