TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Медиумите го налутија Клоп: Зошто 8 години ми го поставувате истото прашање?

Спортклуб - 08.12.2023

Ливерпул оваа зима нема да биде активен на трансфер пазарот, а тоа го потврди лично тренерот Јирген Клоп. На пресконференцијата за медиумите пред мечот со Кристал Палас, Клоп беше запрашан за преодниот рок кој следува, а со оглед на тоа дека има ...

На вас ви е смешно, но на мене не е-Клоп без причина нападна новинар, па му држеше лекција (ВИДЕО)

Sport M - 07.12.2023

Ливерпул го победи Шефилд Јунајтед (2:0) и го искористи киксот на Манчестер Сити за да остане на второто место на табелата во Премиер лигата, а и покрај тоа тренерот Јирген Клоп воопшто не беше расположен.

Водителот се обиде да биде смешен, Клоп му одржа лекција: „Ти си незнајко“ (ВИДЕО)

Gol.mk - 07.12.2023

Екипата на Ливерпул го победи Шефилд Јунајтед со 0-2 (0-1) во вчерашниот натпревар од 15. коло во Премиер лигата, а по средбата, Јирген Клоп го коментираше она што го видел на теренот. За време на интервјуто влезе во мал конфликт со коментаторот, ...

Клоп до ТВ репортер: Ти си неук

Спортклуб - 07.12.2023

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, му кажа на новинарот на Amazon Prime, Маркус Бакланд дека е „неук“. Во интервјуто по натпреварот во кој Ливерпул го победи Шефилд Јунајтед како гостин со 2:0, германскиот стручњак не можеше да го премолчи обидот ...

Новинарот му „пушти“ невкусна шега на Клоп, Германецот му одржа лекција за паметење (Видео)

Дерби - 07.12.2023

Ливерпул оствари победа на гостувањето кај Шефилд Јунајтед и успеа да го одржи чекорот со водечкиот Арсенал, но во згуснатиот премиерлигашки натпревар, актерите од теренот и менаџерите немаат многу време за славје.

Новинарот му „пушти“ невкусна шега на Клоп, Германецот му одржа лекција за паметење

Точка - 07.12.2023

Ливерпул оствари победа на гостувањето кај Шефилд Јунајтед и успеа да го одржи чекорот со водечкиот Арсенал, но во згуснатиот премиерлигашки натпревар, актерите од теренот и менаџерите немаат многу време за славје.