TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) 360˚ Власта и опозицијата договараат ремонт на финансирањето на партиите – но дали ВМРО-ДПМНЕ ја контролира ...

Либертас - 17.04.2018

На 22 мај 2017-та година СЈО отвори истрага под кодното име „Талир“. – Станува збор за незаконско финансирање на политичка партија ВМРО ДПМНЕ – изјави тогаш обвинителката Фатиме Фетаи. Од СЈО тој ден дообјаснија дека се осомничени 14 лица од ...

Заев и Димитров на отчет кај Иванов и Мицкоски

Независен - 17.04.2018

Лидерска средба за името нема да има, туку премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров ќе ги информираат претседателот Ѓорѓе Иванов и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за текот на преговорите со Грција.

СДСМ: За ВМРО-ДПМНЕ е крајно непознато дека некој може да успее со чесна работа

А1 On - 16.04.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ. „Времето кога политиките се креираа заради остварување на нечии бизнис и лични интереси на поединци од власта заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ во ...

Мицкоски: Македонија доби криминален картел на власт

Република - 16.04.2018

Неспособноста да се реализираат проекти, хаотичноста и штетните потези во економијата се само едниот сегмент, но правењето криминал станува главна дејност на владата. Неодамна се сретнав со еден познат бизнисмен кој речиси триесет години опстојува и ...

СДСМ: Скапоцениот партиски дворец е единствената инвестиција на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 15.04.2018

„Скапоцениот барокен дворец во којшто е сместена ВМРО-ДПМНЕ е единствената инвестиција за време на 11 годишното криминално и расипничко владеење на оваа партија. Очигледно е дека ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со успешните економски политики на ...

СДСМ : За ВМРО-ДПМНЕ е несфатливо тоа што Владата предводена од СДСМ работи одговорно и во интерес на сите граѓани и ...

Канал5 - 16.04.2018

Времето кога политиките се креираа заради остварување на нечии бизнис и лични интереси на поединци од власта заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција, се наведува во реакцијата на СДСМ.

Мицкоски: Заев е коцкар кој ја влече државата надолу

Курир - 16.04.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ потсетува дека Заев и СДСМ се обврзаа дека ќе има просечна плата од 500 евра, па и со наштелувана статистика не може да стигнат до таа сума. Премиерот Зоран Заев изјави дека е најпосветен на економијата, бидејќи имал добри ...

Мега интервју на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за “Република”: Македонија доби криминален картел на власт

Маркукуле - 16.04.2018

Во мега интервју за Република со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Кристијан Мицкоски зборуваме за најжешките теми и прашања. За економијата, за информациите за криминал во владата, за спорот за името и политичкиот терор, како што велат од опозициската партија.

Мицкоски: Им ветуваа на лекарите плата од 100.000 денари, но не им дадоа ништо

Курир - 16.04.2018

На власт во оваа држава веќе десет месеци се Зоран Заев и СДСМ. Претходно секој ден ги слушавме колку било катастрофално во секоја област, а сега имаме можност да видиме што прават или што не прават. Некои работи зависат само од нив.

СДСМ: Скапоцениот партиски дворец е единствената инвестиција на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 15.04.2018

Скапоцениот барокен дворец во којшто е сместена ВМРО-ДПМНЕ е единствената инвестиција за време на 11 годишното криминално и расипничко владеење на оваа партија, реагира СДСМ, по обвинувањата од страна на опозицијата дека единствените инвестиции во ...

СДСМ: За ВМРО-ДПМНЕ е непознато дека некој може да успее со чесна работа

Макфакс - 16.04.2018

Времето кога политиките се креираа заради остварување на нечии бизнис и лични интереси на поединци од власта заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција, реагира СДСМ на обвинувањата на Влатко Ѓорчев.

Мицкоски: Заев е како коцкар кој тоне во долгови, но добива понекогаш илјадарка на автомат

Фокус - 16.04.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за „Република“ ги критикува економските политики на Владата и го споредува премиерот, Зоран Заев, со коцкар кој тоне во долгови. Тој вели дека ветувањата на СДСМ останале неисполнети, дека ...

СДСМ: Скапоцениот партиски дворец е единствената инвестиција на ВМРО-ДПМНЕ, владиниот План за економски раст дава ...

Бриф - 15.04.2018

„Скапоцениот барокен дворец во којшто е сместена ВМРО-ДПМНЕ е единствената инвестиција за време на 11 годишното криминално и расипничко владеење на оваа партија. Очигледно е дека ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со успешните економски политики на ...

СДСМ: За ВМРО-ДПМНЕ е несфатливо тоа што Владата работи одговорно и во интерес на сите граѓани и затоа шири лажни вести

Либертас - 16.04.2018

„Времето кога политиките се креираа заради остварување на нечии бизнис и лични интереси на поединци од власта заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција“, стои во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски во интервју за Република: Македонија доби криминален картел на власт

Сител - 16.04.2018

Во мега интервју за Република со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Кристијан Мицкоски зборуваме за најжешките теми и прашања. За економијата, за информациите за криминал во владата, за спорот за името и политичкиот терор, како што велат од опозициската партија.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со успешните економски политики на Владата

Канал5 - 15.04.2018

Скапоцениот барокен дворец во којшто е сместена ВМРО-ДПМНЕ е единствената инвестиција за време на 11 годишното криминално и расипничко владеење на оваа партија. Очигледно е дека ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со успешните економски политики на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести, Анѓушев јавно и транспарентно го објави својот имотен лист

Стандард - 16.04.2018

„Времето кога политиките се креираа заради остварување на нечии бизнис и лични интереси на поединци од власта заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција“, реагираат од партијата на власт на пресот на Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ.

И Мицкоски со „мега интервју“: Вака не се крадеше ниту во транзицијата

Стандард - 16.04.2018

Во „мега интервју“ за Република, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, слично како неговиот претходник Никола Груевски, зборува за економијата, за наводните информации за криминал во владата, кои накнадно ќе ги објавел, за спорот за името и за ...

Мицкоски: Додека ја ограбуваат државата, треба да зборуваме за тоа какви односи имам со Груевски и кај му е ...

Либертас - 16.04.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Република зборува за односите со претходникот Никола Груевски. – Ќе ме зачудеше да поминеше интервју без ова прашање. Но интересно е како јавниот простор многу повеќе го окупираат ...

Мицкоски: Заев признава дека е подготвен да донесе решение кое нема да му се допадне на народот

Поглед - 16.04.2018

Премиерот Заев вели дека е оптимист и дека има прогрес во разговорите, а во исто време дава изјава дека е подготвен да ја заврши кариерата доколку тоа е цената на решавање на спорот, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за ...

Мицкоски: Заев признава дека е подготвен да донесе решение кое нема да му се допадне на народот

Курир - 16.04.2018

Премиерот Заев вели дека е оптимист и дека има прогрес во разговорите, а во исто време дава изјава дека е подготвен да ја заврши кариерата доколку тоа е цената на решавање на спорот, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за ...