TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Скај Спортс“: Мурињо од утре на чело на Тотенхем

Екипа - 19.11.2019

Жозе Мурињо е апсолутен фаворит во трката за нов менаџер на Тотенхем, а „специјалниот“ веќе во текот на утрешниот ден би требало да почне со тренинзи со актуелниот европски вицепрвак. Ова го тврди британската телевизија „Скај Спортс“ повикувајќи се ...

Покетино по Тотенхем добива понуда од гигантот во ЛШ!

Спортклуб - 20.11.2019

Попладнево беше потврдено дека Тотенхем по пет години се разделува со нивниот тренер, Маурисио Покетино. Иако се шпекулираше дека Покетино може да добие отказ, веста дојде како изненадување, бидејки такво нешто пред се, се очекуваше околу Боксин Деј.

Играчот на Тотенхем: На Покетино му должам се…

СуперСпорт - 19.11.2019

Тотенхем вечерва потврди дека Маурицио Покетино веќе не е тренер на овој тим. Аргентинецот после пет години ги напушти Спарси, а во тој период работеше со многу играчи и од некои направи големи ѕвезди.

Линекер и Џенас удрија по раководството на Тотенхем по отказот на Покетино (ФОТО)

Дерби - 19.11.2019

Европскиот вицешампион, Тотенхем сосема неочекувано вечерва му врачи отказ на Маурисио Покетино со што го раководството на овој клуб го навлече гневот на навивачите, но и на дел од играчите кои своевремено го носеа дресот на овој клуб.

На Покетино му е гајле за отказот, си доби „Бинго“

Спортманија - 19.11.2019

Аргентинскиот тренер добро ќе заработи од предвремениот раскин на договорот со Тотенхем Маурисио Покетино од вечерва повеќе не е тренер на Тотенхем. Аргентинскиот стратег пет години беше на чело на лондонскиот тим, но поради слабите резултати во ...

Откако Покетино доби отказ: Две имиња во игра за клупата на Тотнем

Sport 1 - 19.11.2019

После пет години соработка, Маурисио Покетино и Тотнем се разделија. Лошите резултати во Премиер лигата оваа сезона, го принудија раководството на Тотнем да го отпушти Покетино, кој минатата сезона ги доведе во финалето на Лигата на шампионите.

„Скај Спортс“ го откри името на менаџерот кој ќе го наследи Покетино во Тотенхем

СуперСпорт - 19.11.2019

Многумина останаа изненадени со одлуката на Тотенхем да го отпушти Маурисио Покетино во текот на денешниот ден. ДАниел Леви истакна дека одлуката да му врачат отказ на тренерот кој го донесе клубот до финалето во Лигата на шампионите била тешка, но ...

Официјално: Тотнем му врачи отказ на Покетино!

24Фудбал - 19.11.2019

Лошите резултати оваа сезона му пресудија на Маурисио Покетино, раководството на Тотнем му врачи отказ на аргентинскиот стратег. Иако минатата сезона испиша историја на клубот откако ги однесе во финалето од Лигата на шампионите, и во четири од пет ...

Европскиот вицепрвак Тотенхем го отпушти тренерот Покетино

Сакам да кажам - 19.11.2019

Тотенхем го отпушти тренерот Маурисио Покетино, само шест месеци откако го одведе до финалето на Лигата на шампионите првпат во историјата на клубот. Аргентинскиот стручњак го презеде Тотенхем во мај 2014 и под негово водство клубот стана конкурент ...

Веста на вечерта пристигна од Лондон!

Спортклуб - 19.11.2019

Како што напишавме во насловот, веста на вечерта пристигна од Лондон. Истата гласи дека Маурисио Покетино повеќе не тренер на Тотенхем каде што заработ отказ поради слабите резултати сезонава.

Тотенхем го отпушти Покетино!

Екипа - 19.11.2019

Маурицио Покетино од вечерва повеќе не е менаџер на Тотенхем откако управата на европскиот вицепрвак донесе одлука да му биде врачен отказ на аргентинскиот стратег. Ваквиот потег е изненадувачки ако се знае дека минаа десетина дена од почетокот на ...

Тотенхем го отпушти Покетино

Нетпрес - 19.11.2019

Маурицио Покетино повеќе не е тренер на Тотенхем, објави вечерва премиерлигашот од Лондон. Тотенхем оваа сезона го забележа најлошиот старт во последните 11 години. Лондончаните во 12 кола освоија само 14 бодови и го заземаат 14-то место.

ОФИЦИЈАЛНО: Тотенхем го отпушти Почетино!

Sport M - 19.11.2019

Долго време се зборуваше, а сега е официјално – Маурисио Почетино повеќе не е менаџер на Тотенхем. Пет години Почетино ги водеше „Спарсите“, имаше добри сезони на клупата на Тотенхем, но во клубот решија дека е време да си замине.

БОМБА од Лондон: Тотенхем го избрка Маурисио Покетино

СуперСпорт - 19.11.2019

Како гром од ведро небо дојде веста од Лондон дека Тотенхем се решил да го отпушти Маурисио Покетино. Оваа вест доаѓа во навистина чудно време затоа што раководството на клубот имаше време да го отпушти Покетино уште на почетокот на ...

Покетино повеќе не е менаџер на Тотнем!

Sport 1 - 19.11.2019

Маурисио Покетино повеќе не е менаџер на минатогодишниот финалист во Лигата на шампионите, екипата на Тотнем, откако клубот и официјално ја сподели оваа информација која ги шокираше сите. Во клупското соопштение се наведува дека Аргентинецот, заедно ...

ОФИЦИЈАЛНО: Тотенхем му врачи отказ на Покетино

SportMedia - 19.11.2019

Мачењето на Тотенхем во новата сезона доведе до тоа челните луѓе да преземат крупен чекор. Цехот на лошите резултати и пласманот на 14 место на табелата во Премиер лигата го плати тренерот Маурицио Покетино кој само пет месеци претходно го однесе ...

Официјално: Покетино го напушти Тотенхем!

Слободен Печат - 19.11.2019

Лошиот почеток и лошите односи беа причина за заминувањето на аргентинскиот менаџер. Маурисио Покетино не е повеќе менаџер на Тотенхем, објави денеска лондонскиот клуб. Како што соопштуваат од премиерлигашот, донесена е тешка одлука после пет години ...

Тотенхем го отпушти менаџерот Покетино

Дерби - 19.11.2019

Премиерлигашот Тотенхем вечерва потврди дека му доделил отказно решение на досегашниот менаџер, Маурисио Покетино. Човекот кој го одведе лондонскиот клуб до финалето на Лигата на шампионите заминува по пет години на клупата на Тотенхем, а ...

Тотенхем го отпушти Покетино! Мурињо е подготвен да седне на клупата на англискиот тим

Спортманија - 19.11.2019

Полека но сигурно се остваруваат најавите Маурисио Покетино и официјално повеќе не е тренер на Тотенхем. Англискиот тим потврди дека по пет години соработка, му даде отказ на тренерот со кој пред само неколку месеци играа во финалето од Лигата на ...

Шок во северен Лондон – Тотенхем го отпуштија Почетино!

TopSport - 19.11.2019

Тотенхем потврдија дека го отпуштиле нивниот најуспешен тренер во историјата, Маурисио Почетино во шокантна вест по слабиот старт на сезоната. 47-годишниот Аргентинец дојде на чело на лондонскиот клуб во 2014 година и под него тимот се крена во ...

Тотенхем го отпушти Маурицио Покетино!

OhridNews - 19.11.2019

Европскиот вицепрвак Тотенхем се погрижи да биде интересно на клупски план иако нема натпревари откако неочекувано објави дека се разделува со менаџерот Маурицио Покетино. Ако се погледнат резултатите од оваа сезона разделбата не е сензација но кога ...

ОФИЦИЈАЛНО: Почетино доби отказ од Тотенхем по пет и пол години!

Gol.mk - 19.11.2019

Аргентинскиот стручњак Маурицио Почетино заработи отказ од тренерската позиција во екипата на Тотенхем. Соработката меѓу двете страни траеше пет и пол години, а е прекината поради лошите резултати во новата сезона.

Тотенхем го отпушти Почетино

Локално - 19.11.2019

Тотенхем официјално соопшти дека Маурисио Почетино повеќе не е тренер на лондонската екипа. Аргентинецот го напушти клубот по пет години. „Не ни беше сеедно во донесување на оваа одлука. За жал резултатите во Премиерлигата на крајот на минатата ...

Британските медиуми јавуваат: Деновите на Почетино во Тотенхем се одброени!

Gol.mk - 19.11.2019

Маурисио Почетино ќе биде жртва на лошата форма на Тотенхем во Премиер Лигата. Клубот од Лондон се наоѓа на 14-тата позиција на табелата, што никому не му се допаѓа. Како што се наведува во медиумите на Островот, само прашање на време е кога ...

Анчелоти го менува Наполи со Тотенхем

Екипа - 19.11.2019

Карло Анчелоти е главен фаворит во трката за нов стратег на Тотенхем откако денеска беше обелоденето дека Маурицио Покетино се наоѓа пред заминување од клупата на „спарси“. Лондонскиот клуб ланската сезона стигна до финалето од Лигата на шампионите, ...

Бенитез одби понуда од Премиер лигата

Sport M - 19.11.2019

Шпанецот Рафаел Бенитез ја отфрли понудата за враќање во Премиер лигата. Бенитез во текот на летото реши да ја замени Англија со Кина каде што го води Далјан Јифанг, но во последните денови се појавија шпекулации дека може да се врати за да го ...

Покетино го напушта Тотенхем – три кандидати за тренерското место во Лондон

СуперСпорт - 19.11.2019

Тренерот на Тотенхем, Маурицио Покетино реши да го напушти клубот од Лондон, барем така објави „Дејли Мејл“. Искусниот стратег не го води европскиот вицешампион како што се очекува сезонава од него.

Играчите едвај чекаат, Покетино на излезна врата од Тотенхем

Спортманија - 19.11.2019

Состанокот со управата не помина добро за аргентинскиот стратег. Управата на Тотенхем заедно со менаџерот Маурисио Покетино изминатиов викенд одржале итен состанок на кој главна тема била позицијата на аргентинскиот стратег.

Покетино го напушта Тотнем: Тројца кандидати за „жешкото“ столче во Лондон

Sport 1 - 19.11.2019

Тренерот на Тотнем, Маурицио Покетино наводно на своите пријатели им кажал дека ќе го напушти клубот од Лондон, откако сезонава не му оди најдобро во редовите на европскиот вицешампион. Лошите резултати сезонава, односно малата шанса за пласман во ...

Часовникот отчукува за Покетино, Тотнем бара нов тренер, две имиња се одвојуваат од другите

24Фудбал - 19.11.2019

Неколку весници од „островото“ пренесоа дека Маурисио Покетино е на излезни врати и само прашање на време е кога тој ќе го напушти Тотнем, „спарси“ веќе имаат листа со желби и на врвот се Јулијан Нагелсман и Еди Хау.

Нагелсман може да го наследи Покетино на тренерската функција во Тотенхем

Опсервер - 19.11.2019

Нов главен тренер на Тотенхем може да биде Јулијан Нагелсман, сегашен предводник на Лајпциг. Ова го пренесоа британските медиуми. Во овој случај, тој ќе го замени Маурисио Покетино. Се известува дека раководството на „спарс“ ја разгледува ...

Тотенхем донесе одлука: Покетино е на излезна врата

Екипа - 19.11.2019

Тотенхем е во сериозна криза, а управата на лондонскиот клуб реши да не застане во одбрана на Маурисио Покетино. Аргентинецот е многу блиску до заминување откако беше обелоденето дека за време на репрезентативната пауза тој имал средба со ...

Време за заминување, гигантот од Премиер лигата без тренер!

Sport M - 19.11.2019

Можеби долго се очекуваше Маурисио Покетино да го напушти Тотенхем, но тоа сè уште не е официјално. Сепак, разговорите започнаа и заминувањето е само прашање на денови. Вака пишуваат англиските медиуми денес, што изгледа извесно за разделбата на ...

Истече времето на Покетино: Тотенхем има три кандидати за негов наследник, Мурињо не е еден од нив…

Дерби - 19.11.2019

Раководството на Тотенхем полека но сигурно ја губи довербата во стратегот на клубот, Маурисио Покетино кој има катастрофален старт на сезоната. Тотенхем во моментов е на 14 позиција на табелата во Премиер лигата, цели 20 бода зад лидерот Ливерпул, ...

Покетино заврши со Тотенхем, Јулијан Нагелсман е неговата замена

SportMedia - 19.11.2019

Аргентинскиот стратег Маурисио Покетино за време на репрезентативната пауза имал состанок со првиот човек на Тотенхем Даниел Леви, кој јасно му дал до знаење дека премиерлигашот му бара замена и дека играчите се свртеле против него.

Покетино го заврши своето во Тотенхем?!

Слободен Печат - 19.11.2019

Аргентинецот имал разговор со претседателот Даниел Леви на кој му било соопштено дека клубот бара ново решение за клупата. Ерата на Маурицио Покетино во Тотенхем се ближи кон крајот. Аргентинецот деновиве имал разговор со претседателот Даниел Леви ...

Тотенхем донел одлука за Покетино!

Спортски - 19.11.2019

Maрисио Покетино разговарал со Даниел Леви и клубот донел одлука. Изгледа дека крајот за Покетино во Тотенхем е блиску. Аргентинецот разговарал со Даниел Леви и на тој состанок му било соопштено дека играчите се свртеле противник, а британски ...

Покетино решил да замине од Тотенхем

TopSport - 19.11.2019

Менаџерот на Тотенхем Маурицио Покетино донел одлука да го напушти клубот објави „Дејли Мејл“. Како што се наведува прашање е само кога Аргентинецот ќе замине од Лондон, бидејќи намерите веќе им ги кажал на своите пријатели.

Покетино решил да замине од Тотенхем

Макфакс - 19.11.2019

Менаџерот на Тотенхем Маурицио Покетино донел одлука да го напушти клубот објави „Дејли Мејл“. Како што се наведува прашање е само кога Аргентинецот ќе замине од Лондон, бидејќи намерите веќе им ги кажал на своите пријатели.

Истече времето на Покетино: Тотенхем има три кандидати за негов наследник, Мурињо не е еден од нив…

Точка - 19.11.2019

Раководството на Тотенхем полека но сигурно ја губи довербата во стратегот на клубот, Маурисио Покетино кој има катастрофален старт на сезоната. Тотенхем во моментов е на 14 позиција на табелата во Премиер лигата, цели 20 бода зад лидерот Ливерпул, ...

Нагелсман може да го наследи Покетино на тренерската функција во Тотенхем

А1 On - 19.11.2019

Нов главен тренер на Тотенхем може да биде Јулијан Нагелсман, сегашен предводник на Лајпциг. Ова го пренесоа британските медиуми. Во овој случај, тој ќе го замени Маурисио Покетино. Се известува дека раководството на „спарс“ ја разгледува ...

Нагелсман може да го наследи Покетино на тренерската функција во Тотенхем

MakPress - 19.11.2019

Нов главен тренер на Тотенхем може да биде Јулијан Нагелсман, сегашен предводник на Лајпциг. Ова го пренесоа британските медиуми. Во овој случај, тој ќе го замени Маурисио Покетино. Се известува дека раководството на „спарс“ ја разгледува ...

КАКО ГРОМ ОД ВЕДРО НЕБО: Тотенхем го отпушти Покетино!

Курир - 19.11.2019

Како гром од ведро небо дојде веста од Лондон дека Тотенхем се решил да го отпушти Маурисио Покетино. Оваа вест доаѓа во навистина чудно време затоа што раководството на клубот имаше време да го отпушти Покетино уште на почетокот на ...

Вечерна бомба од Лондон: Покетино доби отказ!

Спортски - 19.11.2019

Како гром од ведро небо дојде веста од Лондон дека Тотенхем се решил да го отпушти Маурисио Покетино. Оваа вест доаѓа во навистина чудно време затоа што раководството на клубот имаше време да го отпушти Покетино уште на почетокот на ...

Тотнем му врачи отказ на Покетино!

МКД - 19.11.2019

Лошите резултати оваа сезона му пресудија на Маурисио Покетино, раководството на Тотнем му врачи отказ на аргентинскиот стратег. Иако минатата сезона испиша историја на клубот откако ги однесе во финалето од Лигата на шампионите, и во четири од пет ...

Шок во Тотенхем, Почетино повеќе не е тренер!

iPortal - 19.11.2019

Тотенхем официјално соопшти дека Маурисио Почетино повеќе не е тренер на лондонската екипа. Аргентинецот го напушти клубот по пет години. „Не ни беше сеедно во донесување на оваа одлука. За жал резултатите во Премиерлигата на крајот на минатата ...

Шок во северен Лондон – Тотенхем го отпуштија Почетино!

Макфакс - 19.11.2019

Тотенхем потврдија дека го отпуштиле нивниот најуспешен тренер во историјата, Маурисио Почетино во шокантна вест по слабиот старт на сезоната. 47-годишниот Аргентинец дојде на чело на лондонскиот клуб во 2014 година и под него тимот се крена во ...

Тотенхем го „реши“ Покетино

Фокус - 19.11.2019

Маурицио Покетино повеќе не е тренер на Тотенхем, објави вечерва премиерлигашот од Лондон. Тотенхем оваа сезона го забележа најлошиот старт во последните 11 години. Лондончаните во 12 кола освоија само 14 бодови и го заземаат 14-то место.

Тотенхем го отпушти Покетино

А1 On - 19.11.2019

Маурицио Покетино повеќе не е тренер на Тотенхем, објави вечерва премиерлигашот од Лондон. Тотенхем оваа сезона го забележа најлошиот старт во последните 11 години. Лондончаните во 12 кола освоија само 14 бодови и го заземаат 14-то место.

Тотенхем му даде црвен картон на Покетино

+инфо - 19.11.2019

Маурицио Покетино повеќе не е тренер на Тотенхем, објави вечерва премиерлигашот од Лондон. Тотенхем оваа сезона го забележа најлошиот старт во последните 11 години. Лондончаните во 12 кола освоија само 14 бодови и го заземаат 14-то место.