TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси е повреден , го пропушта натпреварот за првиот трофеј на Барселона во сезоната

Канал5 - 13.01.2021

Барселона вечерва од 21 часот во Кордоба ќе го одигра полуфиналето на Суперкупот против Реал Сосиедад. ЕСПН објави дека Меси ќе го пропушти мечот поради повреда на бутот. Повредата наводно се случила на последниот натпревар против Гранада.

Лапорта: Можевме да го донесеме Роналдо во Барселона за 17 милиони евра, но не жалам за тоа

24Фудбал - 13.01.2021

Поранешниот претседател на Барселона и фаворит за нов прв човек на клубот, Хуан Лапорта открива дека во 2003 година можеле да го купат Кристијано Роналдо за 17 милиони евра. Пред да потпише за Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо бил понуден на ...

Меси со растрепен глас и на работ од солзи се потсети на разговорите кои ги имал со Виланова (Видео)

Дерби - 13.01.2021

Поради проблеми со задната ложа, Лионел Меси ќе биде неизвесен за настап против Реал Сосиедад до самиот почеток на мечот, за кога предвидено е Аргентинецот да има последна проба на загревањето, пред самиот тој во договор со Роналд Куман да донесат ...

Чави бегаше од навивачите: Да, одам во Барселона

Спортски - 13.01.2021

Легендарниот Чави Ернандез мораше да побегне од навивачите кои го обиколија и му поставија бројни прашања. Сите сакаа да се фотографираат со легендарниот шпански фудбалер, а еден од нив го “бомбардираше“ со прашања.

Меси со растрепен глас и на работ од солзи се потсети на разговорите кои ги имал со Виланова

Точка - 13.01.2021

Поради проблеми со задната ложа, Лионел Меси нема да ризикува и нема да игра на вечерашниот натпревар против Реал Сосиедад, па останува да видиме каква ротација ќе направи Куман во стартната постава во отсуство на својот најдобар играч.

Лапорта: Во 2003 година одбив да го купам Роналдо, и не жалам

Спортски - 13.01.2021

Поранешниот претседател на Барселона и прв фаворит на престојните избори, Жоан Лапорта откри интересни детали од минатото. Лапорта откри дека Лео Меси и Роналдо можеле да бидат соиграчи на „Ноу Камп“, но тој одбил да го купи Португалецот во 2003 ...

Барса можела да го купи Роналдо за 17 милиони евра, Лапорта не се кае: Не ни требаше!

Sport 1 - 13.01.2021

Шпанскиот великан Барселона можела да го купи Кристијано Роналдо, пред португалскиот ас да замине од Спортинг Лисабон во Манчестер јунајтед, откри кандидатот за претседател на Каталонците, Жоан Лапорта, кој беше прв човек на клубот од 2003 до 2010 ...

Лапорта: Одбивме 250 милиони евра за Меси и можност да го доведеме Роналдо

Спортски - 13.01.2021

Поранешниот претседател и сегашен кандидат и фаворит да победи на изборите за претседател на Барселона, Жоан Лапорта откри интересни детали од неговиот прв мандат во клубот. Лапорта каталонскиот гигант го водеше од 2003 до 2010 година.

Поранешниот претседал на Барселона открива: Ни го понудија Кристијано Роналдо, ние ги одбивме

Слободен Печат - 13.01.2021

Жоан Лапорта кој од 2002 до 2010 година беше претседател на Барселона, а сега е главен фаворит на изборите кои се закажани на 24. јануари повторно да се врати на челното место на каталонскиот клуб, тврди дека имал можност да го донесе Кристијано ...

Лапорта: Роналдо во 2003 можеше да дојде во Барса, но не жалиме по него

TopSport - 13.01.2021

Барселона добиле шанса да потпишат со Кристијано Роналдо пред тој да се приклучи на Манчестер јунајтед во 2003 година, вели поранешниот претседател на клубот (и најголем фаворит за нов мандат), Жоан Лапорта додавајќи дека не жали што не потпишале со ...

Меси го вклучи алармот во Барселона, и тоа на неколку часа до полуфиналето од Суперкупот

Спортманија - 13.01.2021

Дали капитенот на каталонскиот гигант ќе игра вечерва? Барселона вечерва против Реал Сосиедад игра во полуфиналето од Суперкупот на Шпанија на теренот во Мајорка. Каталонците се големи фаворити, но тренерот Роналд Куман попладнево се соочува со ...

За „смешна сума“ можел да заврши на „Камп Ноу“: Барселона одбила да го ангажира Роналдо

Дерби - 13.01.2021

Кристијано Роналдо веќе со години е еден од најдобрите играчи на светот, ас кој собра многу признанија, трофеи како на индивидуално така и колективно ниво со клубовите и националниот тим. Сите оние кои редовно го пратат фудбалот го знаат патот до ...

Лапорта: Роналдо во 2003 можеше да дојде во Барса, но не жалиме по него

Точка - 13.01.2021

Барселона доби шанса да потпише со Кристијано Роналдо пред тој да му се приклучи на Манчестер јунајтед во 2003 година, вели поранешниот претседател на клубот (и најголем фаворит за нов мандат), Жоан Лапорта, додавајќи дека не жали што не потпишале ...

Meси повреден, ќе го пропушти вечерашниот натпревар во Суперкупот

Бриф - 13.01.2021

Вечерва од 21 часот фудбалскиот клуб „Барселона“ во Кордоба ќе го одигра полуфиналето на Суперкупот против „Реал Сосиедад“. Меси нема да игра поради повреда на бутот, пренесе МСН, што се случила на последниот натпревар против Гранада.

Треба ли во Барселона да бидат загрижени поради Меси?

Спортски - 13.01.2021

Барселона и Реал Мадрид вечерва во Кордоба го играат првиот натпревар од полуфиналето во шпанскиот Суперкуп. На неколку часа пред натпреварот се вклучи алармот во Барселона и тоа поради Лионел Меси кој не беше присутен на последниот тренинг.

Барса „не успеа“ со Депај, има друг план како да го задржи Меси!?

Слободен Печат - 13.01.2021

Лионел Меси беше разочаран ова лето кога Барселона одлучи да се раздели со Луис Суарез. Уругваецот се пресели во Атлетико Мадрид и покажа дека е далеку од „старо железо“, водејќи ги „јорганџиите“ кон титулата шампион во „Ла Лига“.

Барселона има план: Ќе го доведе Агуеро за да го задржи Меси?

Спортски - 13.01.2021

Барселона го разочара Лионел Меси минатото лето кога одлучи да го пушти Луис Суарез, Уругваецот се пресели во Атлетико Мадрид и таму покажа дека се уште може да игра на највисоко ниво. Сега во Барселона прават нов план, кој сепак сигурно и многу ќе ...

Чави за два месеца ќе се врати во Барселона

Опсервер - 13.01.2021

Враќањето на Чави Ернандез во Барселона ќе се случи пред април. Четириесетгодишниот фудбалски стручњак во моментов е главен тренер на катарскиот клуб Ал-Сад. Претседателските избори во Барселона ќе се одржат во јануари, но Чави нема да го напушти ...

Чави за два месеца ќе се врати во Барселона

Курир - 13.01.2021

Враќањето на Чави Ернандез во Барселона ќе се случи пред април. Четириесетгодишниот фудбалски стручњак во моментов е главен тренер на катарскиот клуб Ал-Сад. Претседателските избори во Барселона ќе се одржат во јануари, но Чави нема да го напушти ...

За два месеци легендата Чави се враќа во Барселона?!

Sport M - 13.01.2021

Враќањето на Чави Ернандез во Барселона ќе се случи пред април. Четириесетгодишниот фудбалски стручњак во моментов е главен тренер на катарскиот клуб Ал-Сад. Претседателските избори во Барселона ќе се одржат во јануари, но Чави нема да го напушти ...

Лапорта: Роналдо во 2003 можеше да дојде во Барса, но не жалиме по него

Макфакс - 13.01.2021

Барселона добиле шанса да потпишат со Кристијано Роналдо пред тој да се приклучи на Манчестер јунајтед во 2003 година, вели поранешниот претседател на клубот (и најголем фаворит за нов мандат), Жоан Лапорта додавајќи дека не жали што не потпишале со ...

Чави за два месеца ќе се врати во Барселона

Во Центар - 13.01.2021

Враќањето на поранешниот играч, а сега тренер Чави Ернандез во редовите на шпанскиот фудбалски гигант Барселона ќе се случи пред април. Четириесетгодишниот фудбалски стручњак во моментов е главен тренер на катарскиот клуб Ал-Сад.

Чави за два месеца ќе се врати во Барселона

MakPress - 13.01.2021

Враќањето на Чави Ернандез во Барселона ќе се случи пред април. Четириесетгодишниот фудбалски стручњак во моментов е главен тренер на катарскиот клуб Ал-Сад. Претседателските избори во Барселона ќе се одржат во јануари, но Чави нема да го напушти ...