TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хрватската полиција ја затвори Загрепска „Арена“, прави безбедносни проверки

МКД - 13.01.2018

На неколку часа пред почетокот на натпреварите од групата Ц, хрватската полиција ја затвори „Арена“ поради вонредни безбедносни мерки. Новинарите кои утринава се обидоа да влезат во прес центарот наидоа на затворени врати.

Неочекувано: Хрватската полиција ја затвори „Арена“ поради вонредни безбедносни мерки

Спортклуб - 13.01.2018

Sportclub.mk директно од Загреб На неколку часа пред почетокот на натпреварите од рамките на Групата Ц, каде е и Македонија, хрватската полиција ја затвори „Арена“ поради вонредни безбедносни мерки.

ГАЛЕРИЈА: Навивачите покажаа како се бодри Хрватска: „Нозете ми се отсекоа“

Sport M - 13.01.2018

Навивачи од цела Хрватска до последно место ја на полнија трибината, а судејќи по транспарентите многу мал број ги имаше од Босна и Херцеговина. Сјајно беше синоќа на Спаладиум Арената каде што ракометарите на Хрватска ја совладаа Србија на ...

Полицијата ја затвори „Арената“ во Загреб поради безбедносни причини!

Спортски - 13.01.2018

На неколку часа пред почетокот на натпреварите од групата Ц, хрватската полиција ја затвори „Арена“ поради вонредни безбедносни мерки. Утрово специјални единици за антитероризам го проверуваа секој дел од арената пред почетокот на натпреварите, па ...

Хрватската полиција ја затвори Загрепска „Арена“, прави безбедносни проверки

Тера - 13.01.2018

На неколку часа пред почетокот на натпреварите од групата Ц, хрватската полиција ја затвори „Арена“ поради вонредни безбедносни ...

Хрватите ја затворија „Арената“ поради вонредни безбедносни проверки!

Sport 1 - 13.01.2018

На само неколку часа пред почетокот на натпреварите од Ц групата од ракометното ЕП кое се одржува во Загреб, салата „Арена“ е затворена поради вонредни безбедносни проверки. Се обидовме да влеземе во прес центарот кој е во склоп на салата, но ни ...

Арената во Загреб подготвена за мечевите од групата Ц...

Н.Македонија - 13.01.2018

Арената во Загреб подготвена за мечевите од групата Ц Со последната проверка на специјалните единици за антитероризам, Арената во Загреб е подготвена за почеток на натпреварите во групата Ц.

ЕП ракомет 2018: Приведени десет лица во Сплит

+инфо - 13.01.2018

На првиот ден од ЕП 2018, пред повеќе од 10.000 гледачи, Хрватска ја победи Србија со резултат 32:22. Хрватската полиција од далматинскиот сектор соопшти дека пред, за време и по натпреварот меѓу Хрватска и Србија одигран синоќа „Спаладиум Арена“ во ...

Арена Загреб се затвора, ќе се „чешла“ секој агол

SportMedia - 13.01.2018

Од Загреб, Марија Ковачева ФОТО: Петр Стојановски Арената Загреб во следниот период ќе биде привремено затворена. Пред стартот на натпреварите од нашата Група Ц, домаќинот на Европското првенство, но и ЕХФ, не оставаат ништо на случајност.

Карачиќ: Шест месеци имавме притисок само заради Србите, а не заради ЕП

Спортклуб - 13.01.2018

Хрватска синоќе во преполната „Спаладиум“ Арена во Сплит ја декласираше Србија со резултат од 32-22. Ракометарот на на Вардар од редовите на „коцкестите“, Игор Карачиќ истакна дека од глава и паднало голем притисок по победата.

Селекторот на Србија им честиташе на „коцкестите“, па потенцира каде го загубиле натпреварот

Спортклуб - 13.01.2018

Хрватска синоќа во сите сегменти од ракометната игра ја надигра соседна Србија и ја победи со убедливи 32:22, а на крајот Србија мораше да му честита на противникот. Во Спаладиум Арена со таква расположена Хрватска и бучни фанови, Србија едноставно ...

ЕП ракомет 2018: Хрватска импресивна против Србија

Локално - 13.01.2018

Домаќинот на Европското ракометно првенство, репрезентацијата на Хрватска оствари убедлива победа со 10 голови разлика (32:22) во дербито со Србија. Предводени од Лино Червар на селекторското место и од Лука Циндриќ на плејмејкерската позиција, ...

„Коцкеста“ балканска класика: Хрватска двоцифрено подобра од Србија

Нова ТВ - 12.01.2018

Балканската класика на Европското ракометно првенство ѝ припадна на домашната селекција. Хрватска ја порази Србија со 32:22 во „Спаладиум арена“ во Сплит за заокружување на првото коло во групата А, откако претходно Исланд ја совлада Шведска со ...

Хрватска отвори моќно, домаќинот ја потопи Србија на стартот (ВИДЕО)

МКД - 12.01.2018

Хрватска го имаше посакуваниот влез на Европското првенство, ракометарите на Лино Червар одиграа одличен натпревар и со 32:22 ја победија Србија. Големото соседско дерби помеѓу Хрватска и Србија заврши со очекуваниот епилог, домаќините одиграа меч ...

Червар го надмудри Цветковиќ, во „Спаладиум арена“ убедливо совладана Србија

Gol.mk - 12.01.2018

Во првото коло во рамките на А групата, во „Спаладиум арена“ во Сплит, ракометарите на Хрватска во долгоочекуваниот дуел против Србија славеа победа од 32-22 (14-9) и успешно го започнаа походот кон европското злато.

Чупиќ – Карачиќ – Циндриќ: „Трилингот" кој ја избомбардира Србија од сите позиции

SportMedia - 12.01.2018

Отворањето во Сплит како што очекуваше целата ракометна, и поширока јавност во хрватска. Во дуелот на вечните ривали, сега во ракомет, селекцијата на хрватска без особени проблеми ја победи Србија.

Генералка во Загреб за средбите од групата на Македонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 12.01.2018

Репрезентациите во групата Ц утре ќе ги одиграат натпреварите од 1. коло од Европското првенство во Хрватска. Денеска беше направена генерална проба во салата за да се види како ќе изгледа самиот тек на натпреварот.

Хрватска ја растури Србија во Сплит

СуперСпорт - 12.01.2018

Хрватската ракометна репрезентација славеше против Србија со 32:22 во натпреварот од првото коло во рамките на групата А од Европското првенство. Чупиќ и Вори го отворија натпреварот со два брзи гола со што Хрватска брзо стигна предност.

Инциденти пред мечот во Сплит, српската химна не се слушаше од свирежи во „Спаладиум“ во Сплит… (ВИДЕО)

Екипа - 12.01.2018

Жестоко почна големата пресметка меѓу Хрватска и Србија на отворањето на мечевите од Групата А на Европското првенство во Хрватска. Пред натпреварот кој стартуваше од 20:30 часот во „Спаладиум арена“ во Сплит, хрватските и српските медиуми јавија за ...

Хрватите приредија специјален „поздрав“ за српската химна во Сплит (Видео)

Дерби - 12.01.2018

Регионалното дерби меѓу Хрватска и Србија секако се најде во прв план на отворањето на Европското првенство, а најдобар доказ за тоа каков негативен набој на емоции има на трибните добивме уште пред почетокот на мечот, кога Хрватите во преполната ...

ЕУФОРИЈА: Во Спаладиум Арената грмеше Мишо Ковач (ВИДЕО)

SportMedia - 12.01.2018

Ракометна треска во Сплит. Спаладиум Арената сосема очекувано е исполнета до последното место, на трибините сосема има само фанови на Хрватска, додека навивачи на Србија нема да има, се со цел да се избегнат инциденти.

Во Сплит нема да нè победи ниту селекцијата на светот!

SportMedia - 12.01.2018

Арената „Спаладиум" во Сплит вечерва ќе биде исполнета до последното место. Околу десет илјади гледачи ќе дојдат во ова недовршено издание, како „во живо " би го следеле отворањето на Европското ракометно првенство.

Хрватите не издржаа: Жестоко исвиркана химната на Србија во Сплит! (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.01.2018

Големото дерби на првиот дел од Европското првенство (ЕП) во ракомет помеѓу организаторот Хрватска и Србија донесе непријатни сцени уште пред самиот почеток, откако најголем дел од присутните во салата во Сплит жестоко ја исвиркаа химната на ...

Хрватска ја декласира Србија на стартот од ЕП

Спортски - 12.01.2018

Вечерва започна 13-тото ЕП во ракомет за мажи. Домаќинот Хрватска ја прегази Србија со Спаладиум арената во Сплит со резултат 32:22. Со оваа победа момците на Червар и то како покажаа дека се еден од главните фаворити за златото и дека ќе одат по ...

„Спаладиум" ја исвирка српската химна, не помогна ниту Дувњак! (ВИДЕО)

SportMedia - 12.01.2018

Еврошампионатот во Хрватска почна моче бурно и жустро од страна на домаќинот, пред се публиката во Сплит, која едноставно не дозволи да се слушне националната химна на нивнито прв противник на првенството – Србија.

ОКУПАЦИЈА НА СПЛИТ: Огулинците на Циндриќ во центарот на вниманието (ВИДЕО)

SportMedia - 12.01.2018

Околу 11. илјади луѓе вечерва ќе ја дочекаат селекцијата на Хрватска на трибините на „Спаладиум" Арената во Сплит на отворањето на европскиот ракометен шампионат, и дуелот со селекцијата на Србија.

Во салата во Сплит одекнува: Кој е најдобар? Србија! (Видео)

SportMedia - 12.01.2018

Хрватска против Србија од 20:30 часот во Сплит, е дербито со кое ќе бидат најавени ракометните возбудувања на Европското првенство. Билетите за во арената „Спаладиум“ оддамна се распродадени и „коцкестите“ се очекува да имаат поддршка од околу ...

ВИДЕО: Хрватите уште на почетокот им приредија „пекол“ на Србите со жестоко свиркање на химната

Спортклуб - 12.01.2018

Како што и се очекуваше, со свирежи вечерва во Сплит беше проследена гостинската, химната на Србија, која „на нож“ беше дочекана од домашната публика. Хрватска води по првиот дел со уверливи 15:9 против Србија, а Хрватите од трибини уште на ...

ВИДЕО: Хрватската навивачка верзија на „Деспасито“ заразно се врти низ балканскиот етер!

Gol.mk - 12.01.2018

Хрватска пулсира со Европското првенство во ракомет, а најжестоко е во Сплит, каде своите домашни натпревари ќе ги игра домашната селекција. Официјалната песна на шампионатот сите ја заборавија, а низ хрватските радија се врти нов хит.

Србите во изолација во Сплит

SportMedia - 12.01.2018

Како се доближува стартот на мечот меѓу Хрватска и Србија, така расте и тензијата. Србите е единствената селекција која не е сместена во хотел Парк, каде се останатите три од оваа група која се игра во Сплит.

Домаќинот покажа како се игра во Сплит: Хрватска ја „размонтира“ Србија на стартот на ЕП

24 Ракомет - 12.01.2018

Репрезентацијата на Хрватска тргна со победа во походот по златниот медал на Европското првенство на кое е домаќин, а во големото дерби кое се одигра во Сплит успеа да ја „размонтира“ репрезентацијата на Србија и да и нанесе уште еден пораз во овој ...

Арената во Загреб е подготвена за средбите од групата Ц (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 12.01.2018

Пред почетокот на Европското првенство салата во која што ќе се играат средбите од групата Ц е подготвена за она што претстои. Арената во Загреб ги нуди потребните услови така што работите функционираат како што се посакува.

Хрватска живее за ракометот: „Коцкеста“ верзија на Деспасито (ВИДЕО)

24 Ракомет - 12.01.2018

Иако пред повеќе од месец дена беше промовирана огицијалната химна на Европското првенство во Хрватска, кај тамошните навивачи, не стана популарна. Затоа дел од поддржувачите на „коцкестите“ направија нивна верзија на светски познатиот хит ...

Хрватска ја победи Србија на отворањето на ЕП во ракомет

Стандард - 12.01.2018

Хрватската репрезентација ја победи селекцијата на Србија со 32:22 во натпревар во „Spaladium“ арена во Сплит, на првиот ден од Европското ракометно првенство, чиј домаќин е Хрватска. Освен свирежите на српската химна, натпреварот помина без ...

Дувњак во ист кош со Србите: Свирежи за српската химна, свирежи за хрватскиот капитен (ВИДЕО)

Република - 12.01.2018

Еврошампионатот во Хрватска почна неспртски. Публиката во Сплит не дозволи да се слушне националната химна на нивниот прв противник на првенството – Србија. Не вродија со плод ниту апелите кои непосредно пред интонирањето на химната на гостите, ги ...

Хрват и Србин прегрнати ја најавија пресметката во Сплит

Точка - 12.01.2018

Во првиот ден на Европското првенство во ракомет ќе се одиграат четири натпревари, а централен меч ќе биде балканското дерби помеѓу Хрватска и Србија. Во А-групата, покрај овој натпревар, ќе се одигра и дуелот Шведска-Исланд, додека во Б-групата на ...

ВИДЕО: Степанчиќ со гол во последните секунди од првото полувреме

Sport M - 12.01.2018

Хрватска со 10 гола разлика ги декласира Србија и со резултат 32-22. Најефиасни стрелци на натпреварот се Степанчиќ и Штрлек со по 6 гола за Хрватски и Ненадиќ со 6 за Србија. Првото полувреме го круниса Степанчиќ со гол последните секунди пред ...

Хрватската полиција ја затвори Загрепска „Арена“, прави безбедносни проверки

Sport M - 13.01.2018

На неколку часа пред почетокот на натпреварите од групата Ц, хрватската полиција ја затвори „Арена“ поради вонредни безбедносни мерки. Новинарите кои утринава се обидоа да влезат во прес центарот наидоа на затворени врати.

Хрватската полиција ја затвори „Арена“ поради вонредни безбедносни мерки

Република - 13.01.2018

На неколку часа пред почетокот на натпреварите од рамките на Групата Ц, каде е и Македонија, хрватската полиција ја затвори „Арена“ поради вонредни безбедносни мерки. Загрепска „Арена“ беше затворена утринава, никој не доби дозвола да влезе внатре, ...

Полицијата ја затвори „Арената“ во Загреб поради безбедносни причини!

Таратур - 13.01.2018

На неколку часа пред почетокот на натпреварите од групата Ц, хрватската полиција ја затвори „Арена“ поради вонредни безбедносни мерки. Утрово специјални единици за антитероризам го проверуваа секој дел од арената пред почетокот на натпреварите, па ...

Хрватите ја затворија „Арената“ поради вонредни безбедносни проверки

Скопје24 - 13.01.2018

На само неколку часа пред почетокот на натпреварите од Ц групата од ракометното ЕП кое се одржува во Загреб, салата „Арена“ е затворена поради вонредни безбедносни проверки. Се обидовме да влеземе во прес центарот кој е во склоп на салата, но ни ...

Полицијата прведе 10 лица по вчерашниот натпревар Хрватска-Србија

Репортер - 13.01.2018

Хрватската полиција од далматинскиот сектор соопшти дека пред, за време и по натпреварот меѓу Хрватска и Србија одигран синоќа „Спаладиум Арена“ во Сплит, на првиот ден од Европското првенство во ракомет, не беа забележани посериозни инциденти, ...

ЕП ракомет 2018: Хрватска импресивна против Србија

Канал5 - 13.01.2018

Домаќинот на Европското ракометно првенство, репрезентацијата на Хрватска оствари убедлива победа со 10 голови разлика (32:22) во дербито со Србија. Предводени од Лино Червар на селекторското место и од Лука Циндриќ на плејмејкерската позиција, ...

Свирежи за српската химна, свирежи за хрватскиот капитен (ВИДЕО)

Вечер - 13.01.2018

Евро шампионатот во Хрватска почна неспортски. Публиката во Сплит не дозволи да се слушне националната химна на нивниот прв противник на првенството – Србија. Не вродија со плод ниту апелите кои непосредно пред интонирањето на химната на гостите, ги ...

ФОТО: Хрват и Србин со прегратка го најавија дуелот на ЕП

Спортски - 12.01.2018

Денес започнува Европското првенство во ракомет, а централен меч ќе биде балканското дерби помеѓу Хрватска и Србија. „Спаладиум арена“ во Сплит е местото каде што ќе играат Хрватска и Србија.

Приведени десет лица на натпреварот во Хрватска...

Н.Македонија - 13.01.2018

Приведени десет лица на натпреварот во Хрватска Хрватската полиција од далматинскиот сектор соопшти дека пред, за време и по натпреварот меѓу Хрватска и Србија одигран синоќа „Спаладиум Арена“ во Сплит, на првиот ден од Европското првенство во ...

ЕП ракомет 2018: Хрватска ја победи Србија

+инфо - 13.01.2018

Хрватите ја потврдија улогата на фаворит и на задоволство на 11-илјадната публика во „Спаладиум Арена“ ги освоија првите два бода. Домаќинот на Европското ракометно првенство, репрезентацијата на Хрватска оствари убедлива победа со 10 голови разлика ...

ФОТО: Хрват и Србин со прегратка го најавија дуелот на ЕП

Таратур - 12.01.2018

Денес започнува Европското првенство во ракомет, а централен меч ќе биде балканското дерби помеѓу Хрватска и Србија. „Спаладиум арена“ во Сплит е местото каде што ќе играат Хрватска и Србија.

Во Сплит по ракометниот дуел Хрватска - Србија приведени десет лица

Канал5 - 13.01.2018

Хрватската полиција од далматинскиот сектор соопшти дека пред, за време и по натпреварот меѓу Хрватска и Србија одигран синоќа „Спаладиум Арена“ во Сплит, на првиот ден од Европското првенство во ракомет, не беа забележани посериозни инциденти, ...

ЕП ракомет 2018: Хрватска импресивна против Србија

24 Вести - 13.01.2018

Домаќинот на Европското ракометно првенство, репрезентацијата на Хрватска оствари убедлива победа со 10 голови разлика (32:22) во дербито со Србија. Предводени од Лино Червар на селекторското место и од Лука Циндриќ на плејмејкерската позиција, ...