TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милијардерот подведувач стави точка на кариерата на министерот за труд на САД

+инфо - 12.07.2019

Министерот за труд на САД, Александар Акоста, објави денеска дека си поднесува оставка. Тој неговата одлука ја соопшти на прес-конференција во Белата куќа, додека до него стоеше претседателот Доналд Трамп, кој потврди дека тоа е одлука на Акоста.

Секретарот за труд на САД Александер Акоста поднесе оставка, по реакциите за Епстин

Глас на Америка - 12.07.2019

Тој се повлече поради притисок за неговата улога во случајот на финансиерот ВАШИНГТОН — Секретарот за труд на САД Александер Акоста поднесе оставка од функцијата, по реакциите за неговата улога во преговарање на договорот за признавање вина во ...

Секретарот за труд Акоста на удар поради случајот со милијардерот Епстин

Глас на Америка - 11.07.2019

Белата куќа не побара негова оставка Американскиот секретар за труд Александер Акоста ја брани одлуката што ја донел пред една деценија кога како федерален обвинител се согласил на блага затворска казна за милијардерот Џефри Епстин, обвинет за ...

Министерот за труд на САД си поднесе оставка

Локално - 12.07.2019

Министерот за труд на САД, Александар Акоста, објави денеска дека си поднесува оставка. Тој неговата одлука ја соопшти на прес-конференција во Белата куќа, додека до него стоеше претседателот Доналд Трамп, кој потврди дека тоа е одлука на Акоста.

Министерот за труд на САД си поднесе оставка

1tv - 12.07.2019

Министерот за труд на САД, Александар Акоста, објави денеска дека си поднесува оставка. Тој неговата одлука ја соопшти на прес-конференција во Белата куќа, додека до него стоеше претседателот Доналд Трамп, кој потврди дека тоа е одлука на Акоста.

Министерот за труд на САД си поднесе оставка

А1 On - 12.07.2019

Министерот за труд на САД, Александар Акоста, објави денеска дека си поднесува оставка. Тој неговата одлука ја соопшти на прес-конференција во Белата куќа, додека до него стоеше претседателот Доналд Трамп, кој потврди дека тоа е одлука на Акоста.

Поради случајот со милијардер обвинет за проституција, министерот за труд на САД си даде оставка

Слободен Печат - 12.07.2019

Тој неговата одлука ја соопшти на прес-конференција во Белата куќа, додека до него стоеше претседателот Доналд Трамп, кој потврди дека тоа е одлука на Акоста. Александар Акоста, досегашниот министер за правда на САД, денеска објави дека ќе си даде ...

Министерот за труд на САД си поднесе оставка

Независен - 12.07.2019

Министерот за труд на САД, Александар Акоста, објави денеска дека си поднесува оставка. Тој неговата одлука ја соопшти на прес-конференција во Белата куќа, додека до него стоеше претседателот Доналд Трамп, кој потврди дека тоа е одлука на Акоста.

Министерот за труд на САД си поднесе оставка

Опсервер - 12.07.2019

Министерот за труд на САД, Александар Акоста, објави денеска дека си поднесува оставка. Тој неговата одлука ја соопшти на прес-конференција во Белата куќа, додека до него стоеше претседателот Доналд Трамп, кој потврди дека тоа е одлука на Акоста.

Министерот за труд на САД си поднесе оставка

Вечер - 12.07.2019

Министерот за труд на САД, Александар Акоста, објави денеска дека си поднесува оставка. Тој неговата одлука ја соопшти на прес-конференција во Белата куќа, додека до него стоеше претседателот Доналд Трамп, кој потврди дека тоа е одлука на Акоста.

Министерот за труд на САД си поднесе оставка поради секс скандал

24Инфо - 12.07.2019

Министерот за труд на САД, Александар Акоста, објави денеска дека си поднесува оставка. Тој неговата одлука ја соопшти на прес-конференција во Белата куќа, додека до него стоеше претседателот Доналд Трамп, кој потврди дека тоа е одлука на Акоста.

Министерот за труд на САД си поднесе оставка

MakPress - 13.07.2019

Министерот за труд на САД, Александар Акоста, објави денеска дека си поднесува оставка. Тој неговата одлука ја соопшти на прес-конференција во Белата куќа, додека до него стоеше претседателот Доналд Трамп, кој потврди дека тоа е одлука на Акоста.