TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Apple подигна тужба против израелска компанија која разви софтвер за шпионирање на iPhone

Иновативност - 25.11.2021

Иако телефоните на Apple се многу побзбедни од Android телефоните, сепак и корисниците на iPhone можат да бидат прислушкувани и следени, што на своја кожа го почувствува и шефот на Amazon, Џеф Безос.

Apple ја тужи компанијата што продава шпионски софтвер на владите за хакирање на iPhone

Пари - 24.11.2021

Apple во вторникот ја тужеше NSO Group, израелска фирма која продава софтвер на владините агенции и органите за спроведување на законот што им овозможува да хакираат iPhone и да ги читаат податоците на нив, вклучувајќи пораки и други комуникации.

Apple тужи израелска компанија за шпионирање на корисници

Денар - 24.11.2021

Компанијата со седиште во Купертино е загрижена дека NSO Group развила шпионски алатки и ги користела преку уредите на Apple. Apple поднесе тужба против NSO Group, обвинувајќи ја компанијата за шпионирање на властите преку насочени уреди на Apple.

Apple тужи израелска компанија за шпионирање на корисници

Локално - 24.11.2021

Apple поднесе тужба против NSO Group, обвинувајќи ја компанијата за шпионирање на владата преку насочени уреди на Apple. Покрај казната за NSO, Apple бара и да и се забрани на компанијата за развој на софтвер да ги користи производите на Apple во ...

Епл тужи израелска фирма поради шпионажа

Кумановски м. - 24.11.2021

Компанијата со седиште во Купертино е загрижена дека групата NSO развила шпионски алатки и ги користела преку уредите на Apple. Apple поднесе тужба против NSO Group, обвинувајќи ја компанијата за шпионирање на владата преку насочени уреди на Apple.