TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Исмајлоска-Старова: За да станеме пратеници, ВМРО-ДПМНЕ бараше да кажеме дека ќе гласаме за промена на името

Фокус - 08.11.2019

Услов да се биде на пратеничка листа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите во 2014 година беше да се прифати да се гласа за промена на името – вели пратеничката Нола Исмајлоска-Старова во интервју за 360 Степени, која беше исклучена од партијата откако гласаше ...

(ВИДЕО) Исмајлоска-Старова: Услов за да бидеме на пратеничките листи во 2014 беше да бидеме спремни да гласаме за ...

360 степени - 08.11.2019

Во дебата на „360 Степени“ пратеничките Нола Исмајлоска-Старова и Даниела Рангелова зборуваа за околностите околу референдумот за името и гласањето во Собранието за Преспанскиот договор. Исмајлоска-Старова рече дека на партиското раководство му било ...

Исмајлоска-Старова: Немам впечаток дека Мицкоски се обидува да нѐ врати во партијата

365 - 08.11.2019

На неодамнешната средба на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ со иcклyчените пратеници од партијата кои го поддржаа Преспанскиот договор и уставните измени, присуствувале сите осум пратеници од Независната пратеничка група, открива Нола Исмајлоска-Старова во ...

(ВИДЕО) 360 Степени сезона 6, бр. 16 – со министерот Нуредини и пратеничките Исмајлоска-Старова и Даниела Рангелова

360 степени - 08.11.2019

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат (8 ноември 2019 г.): -интервју со министерот за животна средина, Насер Нуредини -дебата со пратеничките Нола Исмајлоска-Старова и Даниела Рангелова -„Саботажа“.

(ВИДЕО) 360 Степени – со министерот Нуредини и пратеничките Исмајлоска-Старова и Даниела Рангелова

Либертас - 08.11.2019

Во новото издание на „ 360 Степени “ на ТВ Алсат (8 ноември 2019 г.): -интервју со министерот за животна средина, Насер Нуредини -дебата со пратеничките Нола Исмајлоска-Старова и Даниела Рангелова ...

Исмајлоска-Старова: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ ме праша дали сум спремна да гласам за промена на името во 2014 година

Локално - 08.11.2019

Пратеничката на независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Нола Исмајлоска-Старова во емисијата 360 степени на Алсат рече дека во 2014 година од раководството на ВМРО-ДПМНЕ и се јавиле да ја прашаат дали ако стане пратеник е спремна ...

Рангелова: Мене Груевски не ме праша дали би прифатила промена на името

365 - 08.11.2019

Пратеничката Даниела Рангелова, која исто така била кандидат за пpaтеничките листи на ВМРО-ДПМНЕ во 2014-та, вели дека нејзе не ѝ бил поставен „ycлов“, односно не била прашана дали би поддржала промена на името.

Рангелова: Мицкоски за референдумот рече да одлучиме сами што да правиме, дури и ако сакаме да гласаме „за“

iPortal - 08.11.2019

По гласањето, ја интензивирав комуникацијата со Нола, зошто сметав дека немавме искрен пристап кога гласаа за Преспанскиот договор. Во моментот се шпекулираше дека ќе гласам за договорот, но во моментот кога се зборуваше тоа, јас завршив со ова ...

(ВИДЕО) Исмајлоска-Старова вечерва во „360 Степени“: Услов да се биде на листа на ВМРО-ДПМНЕ во 2014 беше да се прифати ...

Либертас - 08.11.2019

Услов да се биде на пратеничка листа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите во 2014 година беше да се прифати да се гласа за промена на името – вели пратеничката Нола Исмајлоска-Старова, која беше исклучена од партијата откако гласаше за Договорот од Преспа.

Исмајлоска-Старова: Да гласаме за промена на името беше услов за на пратеничка листа на ВМРО-ДПМНЕ

365 - 08.11.2019

Посебно неприфатлив момент за пратеничката Нола Исмајлоска-Старова – една од осумте исклучени пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, е лицемepието на поранешните сопартијци во моментот кога застанале до ѕидот при гласањето за Преспанскиот договор, вели таа во ...

Рангелова и Исмајлоска – Старова во 360°: Услов за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ на изборите во 2014 година беше да се прифати ...

iPortal - 08.11.2019

Услов да се биде на пратеничка листа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите во 2014 година беше да се прифати да се гласа за промена на името. Пратеничките Нола Исмајлоска-Старова и Даниела Рангелова гостуваат во #360Степени на ТВ Алсат вечерва (8 ноември 2019 г.

Нов политички субјект? Нола Исмајлоска открива дали ќе биде дел од некоја нова партија

ТВ21 - 07.11.2019

Нола Исмајлоска Старова во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 открива дали ќе биде дел од некоја нова ...

Исмајлоска-Старова за Стандард ги негира шпекулациите за средба со Мицкоски

Локално - 07.11.2019

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, која од вчера брои седум пратеници нема договрено средба со лидерот на нивната матична партија, Христијан Мицкоски. Пратеничката Нола Исмајлоска-Старова во изјава за Стандард ги негираше ...

Исмајлоска-Старова за Стандард: Не сме договориле средба со Мицкоски

iPortal - 07.11.2019

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, која од вчера брои седум пратеници нема договрено средба со лидерот на нивната матична партија, Христијан Мицкоски. Пратеничката Нола Исмајлоска-Старова во изјава за Стандард ги негираше ...

Нов политички субјект? Нола Исмајлоска открива дали ќе биде дел од некоја нова партија

4NEWS - 08.11.2019

Нола Исмајлоска Старова во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 открива дали ќе биде дел од некоја нова партија. Извор: ...

Рангелова: Мицкоски ми рече можеш да излезеш и да гласаш „за“ на референдумот, но не беше искрен

Локално - 08.11.2019

По гласањето, ја интензивирав комуникацијата со Нола, зошто сметав дека немавме искрен пристап кога гласаа за Преспанскиот договор. Во моментот се шпекулираше дека ќе гласам за договорот, но во моментот кога се зборуваше тоа, јас завршив со ова ...

Исмајлоска-Старова: Со ВМРО-ДПМНЕ во 2014 година прифатив да гласам за промена на името

iPortal - 08.11.2019

Пратеничката на независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Нола Исмајлоска-Старова во емисијата 360 степени на Алсат рече дека во 2014 година од раководството на ВМРО-ДПМНЕ и се јавиле да ја прашаат дали ако стане пратеник е спремна ...

Рангелова: За референдумот Мицкоски рече дека можеме да гласаме и за

Фокус - 08.11.2019

По гласањето, ја интензивирав комуникацијата со Нола, зошто сметав дека немавме искрен пристап кога гласаа за Преспанскиот договор. Во моментот се шпекулираше дека ќе гласам за договорот, но во моментот кога се зборуваше тоа, јас завршив со ова ...

(ВИДЕО) Исмајлоска-Старова: За да станеме пратеници, ВМРО-ДПМНЕ бараше да гласаме за промена на името

Бриф - 08.11.2019

Услов да се биде на пратеничка листа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите во 2014 година беше да се прифати да се гласа за промена на името – вели пратеничката Нола Исмајлоска-Старова во интервју за 360 Степени, која беше исклучена од партијата откако гласаше ...

Исмајлоска-Старова: За да станеме пратеници, ВМРО-ДПМНЕ бараше да кажеме дека ќе гласаме за промена на името

24Инфо - 08.11.2019

Исмајлоска-Старова: За да станеме пратеници, ВМРО-ДПМНЕ бараше да кажеме дека ќе гласаме за промена на името Услов да се биде на пратеничка листа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите во 2014 година беше да се прифати да се гласа за промена на името – вели ...

(ВИДЕО) 360° Исмајлоска-Старова: Услов за да бидеме на пратеничките листи во 2014 беше да бидеме спремни да гласаме за ...

Либертас - 09.11.2019

Во дебата на „ 360 Степени “ пратеничките Нола Исмајлоска-Старова и Даниела Рангелова зборуваа за околностите околу референдумот за името и гласањето во Собранието за Преспанскиот договор.