TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се судрија „Ауди А6“ и „Пежо Транспортер“- едно лице тешко повреденo

Курир - 12.07.2019

На 11.07.2019 година во 08.40 часот на крстосница од бул.„Србија“ и бул.„3-та Македонска Бригада“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „Фолксваген Транспортер“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.А.

Казнети 50 возачи во Скопје поради брзо возење

Макфакс - 12.07.2019

Вчера во Скопје биле преземени мерки и активности од страна на полицијата, пришто било констатирано дека 50 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената. Од сообраќај исклучени се 20 возачи од кои: тројца возачи управувале возило под ...

Во Скопје вчера за непрописно паркирање издадени 70 казни, за користење мобилен 41

Локално - 12.07.2019

Сопатник во тешко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а двајца се здобиле со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди од вкупно осум што се случиле изминатото деноноќе на подрачјето на Град Скопје.

Изминатото деноноќие во Скопје 10 сообраќајки, девет лица лесно повредени

Сител - 11.07.2019

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Тешка сообраќајка на булевар „Србија“: Пет лица повредени

Press24 - 12.07.2019

Вчера во 08 часот и 40 минути на крстосница од булевар „Србија“ и булевар„3-та Македонска Бригада“ во Скопје се случила сообраќајна незгода. Имено несреќата се случила помеѓу товарно возило „Фолксваген Транспортер“ со скопски регистарски ознаки, ...

Казнети 50 возачи во Скопје поради брзо возење

Centar - 12.07.2019

Вчера во Скопје биле преземени мерки и активности од страна на полицијата, пришто било констатирано дека 50 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената. Од сообраќај исклучени се 20 возачи од кои: тројца возачи управувале возило под ...

Во Скопје вчера за непрописно паркирање издадени 70 казни, за користење мобилен 41

MTM - 12.07.2019

Сопатник во тешко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а двајца се здобиле со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди од вкупно осум што се случиле изминатото деноноќе на подрачјето на Град Скопје.

Изминатото деноноќие во Скопје 10 сообраќајки, девет лица лесно повредени

Опсервер - 11.07.2019

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Петмина повредени во судир на камион и автомобил

Макфакс - 12.07.2019

Во собраќајна несреќа што се случи вчера на крстосницата од бул.„Србија“ и бул.„3-та Македонска Бригада“ во Скопје помеѓу товарно возило „Фолксваген Транспортер“ и возило „Ауди А6“, повредени се петмина лица, соопшти МВР.

Како се вози низ Скопје? МВР казнува, исклучува од сообраќај …

Скопје1 - 12.07.2019

Во текот на изминатиот ден (11.07.2019) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје преземени се мерки и активности и констатирано е дека 50 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената.

Во Скопје вчера за непрописно паркирање издадени 70 казни, за користење мобилен 41

24Инфо - 12.07.2019

Сопатник во тешко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а двајца се здобиле со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди од вкупно осум што се случиле изминатото деноноќе на подрачјето на Град Скопје.

Повредени 9 лица: За еден ден 10 сообраќајки во Скопје

Курир - 11.07.2019

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Се судрија товарно возило и автомобил, има повредени

Скопје1 - 12.07.2019

На 11.07.2019 година во 08.40 часот на крстосница од бул.„Србија“ и бул.„3-та Македонска Бригада“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „Фолксваген Транспортер“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.А.

Казнети 50 возачи во Скопје поради брзо возење

Точка - 12.07.2019

Вчера во Скопје биле преземени мерки и активности од страна на полицијата, пришто било констатирано дека 50 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената. Од сообраќај исклучени се 20 возачи од кои: тројца возачи управувале возило под ...

Фрчеа казни од полицијата: Еве за што ќе платат возачите

Курир - 12.07.2019

Сопатник во тешко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а двајца се здобиле со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди од вкупно осум што се случиле изминатото деноноќе на подрачјето на Град Скопје.

Изминатото деноноќие во Скопје 10 сообраќајки, девет лица лесно повредени

MTM - 11.07.2019

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

(Фото) Петмина повредени во сообраќајката на булевар Србија

24Инфо - 12.07.2019

На 11.07.2019 година во 08.40 часот на крстосница од бул.„Србија” и бул.„3-та Македонска Бригада” во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „фолксваген транспортер” со скопски регистарски ознаки, управувано од А.А.

Во Скопје вчера за непрописно паркирање издадени 70 казни, за користење мобилен 41

А1 On - 12.07.2019

Сопатник во тешко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а двајца се здобиле со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди од вкупно осум што се случиле изминатото деноноќе на подрачјето на Град Скопје.

Девет лица повредени на невремето на скопските улици

Press24 - 11.07.2019

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Тешка сообраќајна несреќа на крстосница од бул.„Србија“ и бул.„3-та Македонска Бригада“ во Скопје

Опсервер - 13.07.2019

На 11.07.2019 година во 08.40 часот на крстосница од бул.„Србија“ и бул.„3-та Македонска Бригада“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „Фолксваген Транспортер“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.А.

Во Скопје вчера за непрописно паркирање издадени 70 казни, за користење мобилен 41

Опсервер - 12.07.2019

Сопатник во тешко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а двајца се здобиле со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди од вкупно осум што се случиле изминатото деноноќе на подрачјето на Град Скопје.

Во 10 сообраќајки, девет лица лесно повредени

Слободен Печат - 11.07.2019

Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета, извести МВР. Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје.

Полицијата и пајакот прават „парче" на скопските улици

Press24 - 12.07.2019

Сопатник во тешко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а двајца се здобиле со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди од вкупно осум што се случиле изминатото деноноќе на подрачјето на Град Скопје.

Скопско деноноќие: 9 повредени во 10 сообраќајки

Денешен - 11.07.2019

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Казнети 70 неправилно паркирани скопјани, а 41 поради мобилен

+инфо - 12.07.2019

Сопатник во тешко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а двајца се здобиле со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди од вкупно осум што се случиле изминатото деноноќе на подрачјето на Град Скопје.

Девет лица повредени во вкупно десет сообраќајки во Скопје

24Инфо - 11.07.2019

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Во Скопје вчера за непрописно паркирање издадени 70 казни, за користење мобилен 41

Сител - 12.07.2019

Сопатник во тешко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а двајца се здобиле со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди од вкупно осум што се случиле изминатото деноноќе на подрачјето на Град Скопје.

Изминатото деноноќие во Скопје десет сообраќајки, деветмина лесно повредени

ММС - 11.07.2019

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Во Скопје вчера за непрописно паркирање издадени 70 казни, за користење мобилен 41

Канал5 - 12.07.2019

Сопатник во тешко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а двајца се здобиле со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди од вкупно осум што се случиле изминатото деноноќе на подрачјето на Град Скопје.

Изминатото деноноќие во Скопје 10 сообраќајки, девет лица лесно повредени

Канал5 - 11.07.2019

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Во Скопје вчера за непрописно паркирање издадени 70 казни, за користење мобилен 41

ММС - 12.07.2019

Сопатник во тешко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а двајца се здобиле со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди од вкупно осум што се случиле изминатото деноноќе на подрачјето на Град Скопје.

Казнети 75 возачи за непрописно паркирање

Скопје1 - 11.07.2019

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Во Скопје вчера за непрописно паркирање издадени 70 казни, за користење мобилен 41

Скопје инфо - 12.07.2019

Сопатник во тешко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а двајца се здобиле со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди од вкупно осум што се случиле изминатото деноноќе на подрачјето на Град Скопје.

Изминатото деноноќие во Скопје 10 сообраќајки, девет лица лесно повредени

Скопје инфо - 11.07.2019

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

За непрописно паркирање казнети 70 возачи

Слободен Печат - 12.07.2019

Од сообраќај исклучила 50 возачи кои се движеле со поголема брзина од дозволената. Сопатник во тешко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а двајца се здобиле со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди од вкупно осум што се ...

Деветмина повредени во 10 сообраќајки во Скопје

+инфо - 11.07.2019

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Во Скопје вчера за непрописно паркирање издадени 70 казни, за користење мобилен 41

24 Вести - 12.07.2019

Сопатник во тешко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а двајца се здобиле со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди од вкупно осум што се случиле изминатото деноноќе на подрачјето на Град Скопје.

Изминатото деноноќие во Скопје 10 сообраќајки, девет лица лесно повредени

А1 On - 11.07.2019

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Во Скопје вчера за користење мобилен телефон казнети 41 возач

МКД - 12.07.2019

Сопатник во тешко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а двајца се здобиле со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди од вкупно осум што се случиле изминатото деноноќе на подрачјето на Град Скопје.

Девет лица полесно повредени во шест сообраќајки

МКД - 11.07.2019

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Скопско деноноќие: За неупотреба на појас 9 казни и 41 за употреба на мобилен при возење

Денешен - 12.07.2019

Сопатник во тешко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а двајца се здобиле со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди од вкупно осум што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје.

Изминатото деноноќие во Скопје 10 сообраќајки, девет лица лесно повредени

MakPress - 11.07.2019

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Во Скопје вчера за непрописно паркирање издадени 70 казни, за користење мобилен 41

MakPress - 12.07.2019

Сопатник во тешко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а двајца се здобиле со лесни телесни повреди во три сообраќајни незгоди од вкупно осум што се случиле изминатото деноноќе на подрачјето на Град Скопје.