TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео): Тројца ученици убиени, осум ранети во пукање во училиште во САД

Нова ТВ - 01.12.2021

Тројца мртви и осум ранети е балансот откако 15-годишно момче пукаше во средното училиште во американската сојузна држава Мичиген. Станува збор за тројца негови соученици, а меѓу ранетите има и еден професор.

Драма во средно училиште во Америка, мртвите и ранетите ги изнесуваа од училниците, се огласи и Бајден (видео)

Во Центар - 01.12.2021

15-годишно момче во средно училиште во американската сојузна држава Мичиген, кое пукало од полуавтоматски пиштол, денеска убило тројца соученици и ранило уште осум лица пред да биде приведен, соопшти полицијата.

Хаос во САД: Средношколец убил тројца школски другари (Видео)

Канал5 - 01.12.2021

Пукање во средно училиште во Америка, има мртви и ранети. 15- годишен ученик во средно училиште во американската држава Мичиген убил тројца школски другари и ранил уште 8 лица пред да биде ...

(Видео) Пукање во американско училиште, има мртви и ранети

Независен - 01.12.2021

Момче на возраст од 15 години во средно училиште во американската држава Мичиген уби тројца школски другари и рани уште осум други пред да биде приведен. Тој пукал од полуавтоматско оружје.

Тројца ученици убиени, осум ранети во пукање во училиште во САД

Р.С.Европа - 01.12.2021

15-годишно момче на 30 ноември во средно училиште во американската сојузна држава Мичиген уби тројца соученици и рани уште осум лица, меѓу кои и еден професор. Осомничениот, ученик во 10-то одделение во училиштето, бил уапсен без отпор откако ...

Тројца ученици убиени, осум ранети во пукање во училиште во САД

Алсат-М - 01.12.2021

Едно 15-годишно момче во средно училиште во американската сојузна држава Мичиген уби тројца соученици и рани уште осум лица, меѓу кои и еден професор. Осомничениот, ученик во 10-то одделение во училиштето, бил уапсен без отпор откако испукал 15 до ...

(Видео) Тројца ученици убиени, осум ранети во пукање во училиште во САД

24Инфо - 01.12.2021

15- годишен ученик во средно училиште во американската држава Мичиген убил тројца школски другари и ранил уште 8 лица пред да биде приведен. Според полицијата тој пукал од полуавтоматски пиштол.

ВИДЕО: 15-годишно момче уби тројца и рани осуммина во пукање во училиште во САД

Скопје1 - 01.12.2021

15-годишно момче во средно училиште во американската сојузна држава Мичиген уби тројца соученици и рани уште осум лица, меѓу кои и еден професор. Двајца од ранетите биле оперирани, а шестмина се во стабилна состојба. Мотивот на напаѓачот не е познат.

15-Годишник уби тројца и рани шестмина во средно училиште во Мичиген

Сакам да кажам - 30.11.2021

Најмалку три лица се убиени, а шест се повредени во пукањето во средно училиште во градот Оксфорд во американската сојузна држава Мичиген. Се верува дека тројцата убиени се ученици, а меѓу ранетите е и еден професор.

Убиени тројца средношколци во Мичиген

Фокус - 30.11.2021

Најмалку три лица се убиени, а шест се повредени по пукање во средно училиште во Мичиген, а според информациите, 15-годишно момче е напаѓачот. Според информациите од САД, се верува дека тројцата убиени се ученици, а меѓу ранетите има и еден професор ...

Убиени тројца средношколци во Мичиген

Либертас - 01.12.2021

Најмалку три лица се убиени, а шест се повредени по пукање во средно училиште во Мичиген, а според информациите, 15-годишно момче е напаѓачот. Според информациите од САД, се верува дека тројцата убиени се ученици, а меѓу ранетите има и еден професор ...

Тинејџер уби тројца соученици и застрела уште шестмина во напад во училиште во САД (ВИДЕО)

Канал5 - 30.11.2021

Вооружен напаѓач застрелал и убил тројца ученици и ранил шестмина други во напад во средното училиште Оксфорд во Мичиген, јавува АП. Властите соопштиле дека 15-годишен ученик од втора година отворил оган во своето средно училиште во Мичиген, при што ...

Вооружен тинејџер убил тројца ученици во американско училиште

Слободен Печат - 30.11.2021

Во училиште во американската сојузна држава Мичиген, вооружен тинејџер застрелал тројца ученици. Во нападот се повредени најмалку шест лица, меѓу кои и еден наставник, објави Си-Ен-Ен . Нападот се случил во средното училиште Оксфорд во истоимениот ...

Тинејџер уби тројца ученици во Мичиген

ТВ21 - 30.11.2021

Три лица, за кои се верува дека се ученици, се убиени во пукање во средното училиште Оксфорд во Оксфорд, Мичиген, соопштија локалните власти. Други шест се застрелани и повредени, меѓу кои и еден наставник, соопштија властите.

ПОВРЕДЕНИ СЕ ШЕСТМИНА Тинејџер уби тројца средношколци во Мичиген

+инфо - 30.11.2021

Најмалку три лица се убиени, а шест се повредени во пукањето во средно училиште во градот Оксфорд во американската сојузна држава Мичиген. Се верува дека тројцата убиени се ученици, а меѓу ранетите е и еден професор.

Пукање во Мичиген: Тинејџер уби тројца средношколци

Вечер Прес - 30.11.2021

Три лица, за кои се верува дека се ученици, се убиени во пукање во средното училиште Оксфорд во Оксфорд, Мичиген, соопштија локалните власти. Други шест се застрелани и повредени, меѓу кои и еден наставник, соопштија властите.

Тинејџер уби тројца средношколци во Мичиген, шестмина повредени

Нетпрес - 30.11.2021

Најмалку три лица се убиени, а шест се повредени во пукањето во средно училиште во градот Оксфорд во американската сојузна држава Мичиген. Се верува дека тројцата убиени се ученици, а меѓу ранетите е и еден професор.

Вооружен тинејџер усмртил три ученици во американско училиште

Press24 - 30.11.2021

Во училиште во американската сојузна држава Мичиген, вооружен тинејџер застрелал тројца ученици. Во нападот се повредени најмалку шест лица, меѓу кои и еден наставник, пренесуваат американските медиуми.

Тинејџер уби тројца соученици и застрела уште шестмина во училиште во САД

24Инфо - 30.11.2021

Вооружен напаѓач застрелал и убил тројца ученици и ранил шестмина други во напад во средното училиште Оксфорд во Мичиген, јавува АП. Властите соопштиле дека 15-годишен ученик од втора година отворил оган во своето средно училиште во Мичиген, при што ...

Тинејџер уби тројца ученици во Мичиген

Република - 30.11.2021

Три лица, за кои се верува дека се ученици, се убиени во пукање во средното училиште Оксфорд во Оксфорд, Мичиген, соопштија локалните власти. Други шест се застрелани и повредени, меѓу кои и еден наставник, соопштија властите.

Тинејџер уби тројца ученици во Мичиген

Lider - 30.11.2021

Три лица, за кои се верува дека се ученици, се убиени во пукање во средното училиште Оксфорд во Оксфорд, Мичиген, соопштија локалните власти. Други шест се застрелани и повредени, меѓу кои и еден наставник, соопштија властите.

Тинејџер уби тројца ученици во Мичиген

24 Вести - 01.12.2021

Три лица, за кои се верува дека се ученици, се убиени во пукање во средното училиште Оксфорд во Оксфорд, Мичиген, соопштија локалните власти. Други шест се застрелани и повредени, меѓу кои и еден наставник, соопштија властите.

Пукање во училиште во Мичиген, ученик уби тројца другари

Локално - 30.11.2021

Тројца ученици загинаа, а шестмина се повредени кога 15-годишен ученик отвори оган во средно училиште во американската сојузна држава Мичиген, соопштија официјалните лица. Властите го уапсија осомничениот во училиштето и му го одзеле пиштолот.