TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сити ја добива битката со Барселона за потписот на Саул Нигез

Gol.mk - 20.03.2019

Екипите на Манчестер Сити и Барселона ги впериле очите во младиот фудбалер на Атлетико Мадрид, Саул Нигез. 24-годишниот шпански репрезентативец важи за еден од најдобрите во својата позиција кој има импресивна физичка подготовка.

Бомба на „ЕСПН“: Гвардиола договори неочекувано засилување за сума од 80 милиони фунти

СуперСпорт - 20.03.2019

Еден од најдобрите светски спортски медиуми „ЕСПН“ пренесува дека Манчестер Сити се договорил со Атлетико Мадрид за трансферот на Саул Нигез. За одличниот играч за врска „граѓаните“ подготвиле понуда од 80 милиони фунти и истата била прифатена од ...

Сестрата на Гризман откри дали фудбалерот ќе се пресели во Барселона

Sport 1 - 20.03.2019

Ѕвездата на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман летоска се поврзуваше со трансфер во Барселона, но потоа Французинот реши да остане во клубот од Мадрид. Сепак, сега повторно е актуелна приказната за преселба во редовите на каталонскиот клуб.

Сестрата на Гризман зборуваше за неговиот потенцијален трансфер во Барселона

Спортски - 20.03.2019

Минатото лето францускиот напаѓач Антоан Гризман на големо се поврзуваше со трансфер во редовите на Барселона, но потоа Французинот одлучи барем засега да остане во Атлетико. Во изминативе неколку дена темата за Гризман и Барселона е повторно ...

Сестрата на Гризман за можниот трансфер во Барселона: Ние сме во контакт со само еден клуб

Дерби - 20.03.2019

Францускиот репрезентативец, Антоан Гризман изминативе неколку денови повторно се поврзува со Барселона, односно со трансфер во клубот кој го одби пред помалку од една година и потоа потпиша нов договор со Атлетико Мадрид.

Пеп ќе го добие тоа што подолго време го посакуваше: Сити е пред потпис со ѕвезда на Атлетико!

Дерби - 20.03.2019

Манчестер Сити е на добар пат да му го обезбеди на Пеп Гаврдиола она што шпанскиот стручњак веќе подолго време го бара, а тоа е долгорочна замена за ветеранот Фернандињо. „Граѓаните“ во изминативе преодни рокови имаа неколку неуспешни обиди за да ...

Сити за новите имиња: Мисијата по две години, следното лето ќе го има својот финиш!

СуперСпорт - 20.03.2019

Како што пренесува „ЕСПН“, Барселона е многу блиску до ангажман на играчот за врска на мадридски Атлетико, Саул Нјигез. „Граѓаните“ веќе некое време бараат замена за 34-годишниот Фернандињо, не успеаа да го донесат Жоржињо, кој заврши во Челси и ...

Манчестер Сити е пред потпис со Саул Нигез

Екипа - 20.03.2019

Саул Нигез е подготвен да си замине од Атлетико Мадрид и својата кариера да ја продолжи во дресот на Манчестер Сити. Ова го тврди ЕСПН повикувајќи се на извори од раководството нa „граѓаните“, но и до лица блиски до самиот фудбалер.

Мега дуел за Гризман

Вечер - 20.03.2019

Актуелниот шампион на Германија, тимот на Баерн (М) и најтрофејниот клуб во Премиер лигата, Манчестер Јунајтед, ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на францускиот интернационалец од редовите на шпанскиот гигант ...

Манчестер сити понудиле 80 милиони евра за Саул

TopSport - 20.03.2019

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, бара играч кој ќе го замени ветеранот Фернандињо, а прв избор му бил Саул Нигез од Антлетико Мадрид, објави „ЕСПН“. Според истиот извор, Сити биле подготвени да платат 80 милиони евра за Саул.

Сестрата на Гризман: Доколку постои клуб со кој сме во постојан контакт, тоа е...

24Фудбал - 20.03.2019

Во екот на веројатно најголемите шпекулации поврзани со иднината на Французинот, неговата сестра говорејќи за Л'Екип се произнесе околу тоа кој е единствениот клуб со кој претставниците на фудбалерот се во постојан контакт.

Сити доведува бомбастично засилување од Атлетико

Sport 1 - 20.03.2019

Манчестер Сити е пред доведување на големо засилување од Атлетико Мадрид. Се работи играчот за врска, Саул Нигез. Пеп Гвардиола замената за Фернандињо, ја пронашол токму во Саул. Веќе две години „граѓаните“ бараат засилување за средината на теренот.

Гризман ќе биде достапен за многу пониска цена од досегашната

Sport 1 - 20.03.2019

Антоан Гризман иако во 2018 година го продолжи договорот со „јорганџиите“, сепак Французинот е решен да направи трансфер. А, тимот кој ќе сака да го доведе ќе може за само 120 милиони евра, а не за 200 какошто стои во неговата откупна клаузула.

Сестрата на Гризман за можниот трансфер во Барселона: Ние сме во контакт со само еден клуб

Точка - 20.03.2019

Францускиот репрезентативец, Антоан Гризман изминативе неколку денови повторно се поврзува со Барселона, односно со трансфер во клубот кој го одби пред помалку од една година и потоа потпиша нов договор со Атлетико Мадрид.

ПСЖ не знае за доста, сега тргнува по Гризман

Спортски - 19.03.2019

Антоан Гризман минатото лето беше на чекор од Барселона, но на крајот се реши да остане во Атлетико Мадрид и го продолжи договорот со „јорганџиите“. Сепак, Французинот најверојатно се покаа поради таквиот потег, па „ЕСПН“ тврди дека преку својот ...

И ПСЖ е заинтересиран за Гризман

А1 On - 19.03.2019

Францускиот напаѓач на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман повторно влезе во полето на интерес. Минатото лето тој беше на чекор од Барселона, но одлучи да остане, информирајќи за својата одлука со специјално подготвено видео.

И ПСЖ е заинтересиран за Гризман

ММС - 19.03.2019

Францускиот напаѓач на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман повторно влегува во полето на интерес. Минатото лето тој беше на чекор од Барселона, но одлучи да остане, за што информираше со специјално подготвено видео.