TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прилеп без шанси во Автокоманда, нова победа на Металург

Екипа - 03.12.2021

Металург забележа нова суперлигашка победа откако тимот од Автокоманда вечерва рутински триумфираше над Прилеп со 35-27. „Металурзите“ повторно беа со ограничен ростер, но и покрај огромните финансиски проблеми најдоа начин да се мотивираат и да ...

Металург не се предава, во Автокоманда падна Прилеп со осум гола разлика

Gol.mk - 03.12.2021

Ракометарите на Металург ги оставија зад себе големите проблеми со кои се соочува клубот во последниот период и одново се изборија за значајна победа во домашниот шампионат. Во вториот денешен натпревар од 13.

Металург врза три победи, плеј-оф позициите станаа сè поблиски

24 Ракомет - 03.12.2021

Екипата на Металург дојде до нова победа во Супер машката лига овој пат против Прилеп со 35:27 на домашен терен со што дојде до трет триумф во серија и тргна кон повисоките позиции односно кон плеј-оф местата.

Металург не запира, ги „расчисти“ и прилепчани

SportMedia - 03.12.2021

Металур фати залет. Откако го победи Пролет и го принуди да го смени тренерот, вечерва „расчисти“ уште еден стар должник. Тимот од Автокоманда на домашен терен го совлада Прилеп со убедливи 35-27 во рамките на 13.коло во Супер-лигата.

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Металург – Прилеп (ЛИНК)

24 Ракомет - 03.12.2021

После победата над Пролет ракометарите на Металург денеска ќе се обидат да дојдат до нов триумф, овој пат на домашен терен против составот на Прилеп. Ракометарите на тимот од Автокоманда ќе влезат како фаворити за победа на оваа средба и сите ...