TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Средба Османи – Ле Дријан во Париз

ТВ21 - 23.02.2021

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи, во рамките на работната посета на Француската Република оствари средба со својот домаќин, министерот за Европа и надворешни работи, Жан-Ив Ле Дриан.

Османи и Ле Дријан во Париз потпишаа Договор за основање на Француската Агенција

24Инфо

Средба Османи – Ле Дријан во Париз: Заедничка е обврската да го зачуваме европскиот кредибилитет меѓу земјите од Западниот Балкан

Локално

Османи во Париз на разговори за европската перспектива, потпишани и три договори

Centar

Османи во Париз на разговори за европската перспектива, потпишани и три договори

Н.Македонија

Османи во Париз на разговори за европската перспектива, потпишани и три договори

Точка

Османи во Париз: Остануваме на патот на европската интеграција

+инфо

МКД

Османи од утре во работна посета на Франција на средби со Ле Дриан, Изабел Думон и Александар Адам

ТВ21 - 22.02.2021

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи, од утре ќе престојува во работна посета на Франција, каде ќе оствари средба со министерот за Европа и надворешни работи, Жан-Ив Ле Дриан.

Османи од утре во работна посета на Франција на средби со Ле Дриан, Изабел Думон и Александар Адам

Независен

Османи од утре во работна посета на Франција на средби со Ле Дриан, Изабел Думон и Александар Адам

iPortal

Османи во посета на Франција на средби со Ле Дриан, Изабел Думон и Александар Адам

Опсервер

Османи од утре во работна посета на Франција на средби со Ле Дриан, Изабел Думон и Александар Адам

Вечер Прес

Османи од утре во работна посета на Франција на средби со Ле Дриан, Изабел Думон и Александар Адам

Либертас

Османи од денес во работна посета на Франција на средби со Ле Дриан, Изабел Думон и Александар Адам

Бизнис Вести

24Инфо Слободен Печат Канал5 CivilMedia MakPress

Османи во работна посета на Франција

Р.С.Европа - 23.02.2021

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, од денеска ќе престојува во работна посета на Франција, каде ќе оствари средба со министерот за Европа и надворешни работи, Жан-Ив Ле Дриан. Како што соопшти МНР, покрај средбата со својот домаќин, ...

Османи во работна посета на Франција

Press24

Османи во работна посета на Франција: Средби со неколку владини функционери

Локално

МНР: Османи од денеска во посета на Франција

Денешен

Османи во работна посета на Франција

Н.Македонија

Османи во работна посета на Франција

Точка

Османи во работна посета на Франција

MTM

Centar