TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин: Руските бродови со крстосувачки ракети остануваат во Средоземното Море (ВИДЕО)

МКД - 16.05.2018

Рускиот преседател Владимир Путин изјави дека руските воени бродови со крстосувачки проектили „калибр“ ќе останат во постојана готовност во Средоземното Море за да спречат, како што кажа, повторно јакнење на терористичката закана.

Путин: Бродови со ракети трајно на должност во Средоземното море

Алсат-М - 16.05.2018

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека руските воени бродови, вооружени со ракети “калибар”, ќе бидат трајно на должност во Средоземното море за да се спротистават на “терористичката закана во Сирија”.

Путин: Крстосувачките ракети „Калибар“ постојано ќе се наоѓаат во басенот на Средоземното море

Руска реч - 16.05.2018

Претседателот на РФ нагласи дека годинава се планирани преку 100 различни поморски експедиции кои ќе бидат составени од површински бродови и подморници. Крстосувачките ракети „Калибар“ постојано ќе се наоѓаат во басенот на Средоземното море, изјави ...

Каде Путин ќе распореди бродови со ракети?

Фактор - 16.05.2018

Рускиот претседател Владимир Путин вели дека руските воени бродови, вооружени со ракети „калибар”, ќе бидат трајно на должност во Средоземното море. Ваква мерка презема за да можат за да се спротистават на „терористичката закана во Сирија”.