TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По 40 минути без струја во цела Црна Гора, напојувањето профункционира

Слободен Печат - 21.06.2024

Речиси цела Црна Гора остана 40 минути без електрична енергија, по што почна нејзино постепено вклучување, пишува црногорскиот весник „Побједа“. Во краткото соопштение за медиумите на Црногорскиот електродистрибутивен систем (ЦЕДИС) се наведува дека ...

Без струја останаа Црна Гора, делови од БиХ, Хрватска и Албанија – високите температури направија колапс на регионалната електрична мрежа

360 степени

Во 5 држави низ Балканот снема струја- почна од Црна Гора, се прошири на БиХ, Далмација во Хрватска, Албанија, а стигна и до Грција

Телма

Вакво нешто на Балканот не памети: Што е причината за електричниот колапс во регионот?

Вечер Прес

Не се знае „виновникот“ за денешниот електричен крах во неколку земји од регионот

А1 On

Голем дефект ги остави без струја Босна, Далмација, Црна Гора, Албанија и Грција

Сакам да кажам

Колапс на Балканот: Цела Црна Гора, БиХ, Албанија и делови од Хрватска останаа без струја!

Канал5

Р.С.Европа Алфа Макфакс Вечер Прес еМагазин Мета ТВ21 Скопје1

Речиси цела Црна Гора е без струја, но и делови од Хрватска и БиХ

24 Вести - 21.06.2024

Речиси целата област на Црна Гора е без струја, соопшти Црногорскиот електродистрибутивен систем (ЦЕДИС). Како што се наведува во краткото соопштение на Фејсбук страницата на ЦЕДИС, проблемот е „дефект во мрежата на црногорскиот електропреносен ...

По Хрватска, БиХ и Црна Гора: Делови од Грција и Албанија немаат струја

А1 On

ТОТАЛЕН ХАОС ВО РЕГИОНОТ: нема струја, температурата 40 степени, не работат семафорите, и во Албанија има проблеми

Фактор

Голем дел од Далмација, БиХ и Црна Гора се без струја на пеколни температури

А1 On

Целосен енергетски колапс: Црна Гора, Босна и делови од Хрватска без струја

Скопје1

Речиси цела Црна Гора е без струја, но и делови од Хрватска и БиХ

Бриф

ОГРОМЕН КОЛАПС НА СНАБДУВАЊЕТО СО ЕНЕРГИЈА ВО РЕГИОНОТ: речиси цела Црна Гора е без струја, но и делови од Хрватска и Босна и Херцеговина

Фактор

Либертас +инфо Gostivarpress.mk Zoom Фокус Н.Македонија Сител Алсат-М

Почна да се враќа струјата во Хрватска и БиХ, „падна далноводот меѓу Грција и Албанија“

Макфакс - 21.06.2024

По хаосот и прекините во електроенергетскиот систем, електричната енергија е вратена во многу градови низ Босна и Херцеговина. Се врати струјата и во делови од Дубровник и во Сплит, но некои делови од Далмација се уште имаат проблеми.

Хрватскиот министер за економија: Презадоволен сум од брзата реакција на службите по прекинот на струја

4NEWS

Енергетскиот систем во три земји се распадна, тоа никогаш претходно не се случило

Опсервер

Почна да се враќа струјата во Хрватска и БиХ, „падна далноводот меѓу Грција и Албанија“

Опсервер

Се враќа струјата во Хрватска и БиХ, „падна далноводот меѓу Грција и Албанија“

24 Вести

СТРУЈАТА СЕ ВРАЌА ВО ДЕЛОВИ ОД ХРВАТСКА: причините за овој голем колапс допрва ќе се испитуваат

Фактор

Напојувањето со електрична енергија во делови од Хрватска постепено почна да функционира

Бриф

Курир Zoom Либертас Независен ТВ21 Frontline