TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во ковид-центрите низ државата има вкупно 1.068 пациенти, во Скопје примени 24 нови

МКД - 04.05.2021

Во болниците низ државата, според денешните податоци од Министерството за здравство, хоспитализирани се вкупно 1.068 пациенти поради компликации од коронавирусот, а од нив 446 се во Скопје, додека 622 се сместени во другите градови.

Во ковид-центрите низ државата има вкупно 1.068 пациенти, во Скопје 24 нови хоспитализации

Expres

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 24 пациенти, а вкупно се лекуваaт 446

Сител

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 24 пациенти, а вкупно се лекуваaт 446

еМагазин

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 24 пациенти, а вкупно се лекуваaт 446

Канал5

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 24 пациенти – вкупно се лекуваaт 446 болни

Курир

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 24 пациенти

Слободен Печат

24Инфо Нетпрес Точка Centar MTM Frontline еМагазин Press24

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 622 пациенти, слободни кревети има

Сител - 04.05.2021

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 622 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, ...

Мал пад на бројката на хоспитализирани: Во моментов низ земјава од коронавирус се лекуваат 1068 лица

ТВ21

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 622 пациенти болни и сомнителни на Ковид-19

еМагазин

7 примени и 5 испишани пациенти, утрово бројката на хоспитализирани 79 пациенти

Тера

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 622 пациенти, слободни кревети има

Слободен Печат

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 622 пациенти

Курир

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 1068 пациенти, слободни кревети има

Канал5

24Инфо Нетпрес Точка Centar MTM Кумановски м. MakPress Фокус

Вкупно 1068 пациенти со Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во земјава

Lider - 04.05.2021

Вкупно 1068 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот се лекуваат на инфективните оддели во Скопје и во болниците во другите градови. Има околу 745 празни болнички кревети во ковид – центрите, соопшти Министерството за здравство.

На инфективните оддели се лекуваат 1068 пациенти со Ковид-19

Бизнис Вести

На инфективните оддели се лекуваат 1068 пациенти со Ковид-19

iPortal

На инфективните оддели се лекуваат 1068 пациенти со Ковид-19

Опсервер

На инфективните оддели се лекуваат 1068 пациенти со Ковид-19

Вечер Прес

Бројот на пациентите со ковид во болниците се намали на 1.068, во Скопје нови се 24

Скопско Ехо

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 617 пациенти, слободни кревети има

24 Вести

+инфо Р.С.Европа Скопско Ехо Локално Н.Македонија Centar

Продолжува трендот на помалку хоспитализации, сепак, над 1.000 пациенти уште лежат низ болниците

Фактор - 04.05.2021

Продолжува трендпот на намален број хоспитализации на болни од коронавирусот во земјава. Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 24 нови пациенти поради компликации од корона вирусот.

Во болниците во Македонија од ковид-19 се лекуваат 1.068 пациенти, за еден ден во Скопје се примени 24 нови пациенти

Република

МЗ: На кислородна поддршка се голем број од 1.068-те пациенти кои се лекуваат од Ковид-19

Денешен

Во сите ковид центри се лекуваат 1.068 болни од ковид-19, има 745 слободни болнички кревети

Мета

Во ковид центрите низ земјава се лекуваат 1.085 пациенти, има 757 слободни болнички кревети

Мета

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 617 пациенти, слободни 757 кревети

Опсервер

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 1.085 ковид-пациенти

Lider

Денешен Либертас МКД Независен 24Инфо