TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО+ВИДЕО) Се тресе Загреб од песната на македонските навивачи

Спортклуб - 13.01.2018

Два часа пред натпреварот меѓу Македонија и Словенија, возбудливо е во фан-зоната на нашите навивачи. Кафе-барот Роко во центарот на Загреб е базата на македонските фанови кои наскоро ќе се упатат кон Арената.

ЕП - Хрватска 2018: Македонските навивачи се подготвуваат за вечерашниот дуел

Сител - 13.01.2018

Македонските навивачи кои се присутни во Загреб веќе ја подреваат атмосферата за вечерашниот дуел со Словенија. Нашите навивачи се наоѓаат во фан зоната во „Club Roko" на улица Јарунска бр.5.

ВИДЕО: Ечи „Излези момче“ во Загреб – Македонските навивачи се подготвуваат за вечерашниот дуел

Sport M - 13.01.2018

На помалку од два часа до официјалниот старт на натпреварот помеѓу Македонија и Словенија, фан зоната на Македонија во клубот „Роко“ речиси е полна. Се пат македонски навивачки песни, се загрева атмосферата, се пие пиво, се фотографираат и ...

Се загрева атмосферата пред мечот Македонија – Словенија во Загреб (фото)

Република - 13.01.2018

Се загрева атмосферата пред вечерашниот прв натпревар на Европското ракометно првенство во кој Македонија и Словенија ќе ги одмерат силите во групата Ц која се игра во Загреб. Македонските навивачи кои се присутни во Загреб одлично се забавуваат во ...

Еуфорично во Загреб - ечи „Излези момче“ во фан зоната (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.01.2018

Македонската репрезентација вечерва ќе го има својот деби настап на еврошампионатот, а поддршката од трибините нема да изостане во ниту еден момент. Еуфорично е и пред натпреварот во фан зоната, а пеколно ќе биде и во Арената во ...

Фалангата почна да грми во Загреб, црвени знамиња и песна пред мечот со Словенија (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 13.01.2018

Македонските навивачи се собраа во фан зоната и почнаа со загревање за натпреварот на нашата репрезентација против Словенија, песни, знамиња и фантастична атмосфера како увертира за настапот на Македонија.

Почнаа да се собираат македонските навивачи...

Н.Македонија - 13.01.2018

Почнаа да се собираат македонските навивачи Македонски навивачи од Дојран, Струмица, Св. Николе и Штип се собираат во фан-зоната на македонската репрезентација, кафе-ресторанот „Роко“ во Загреб.

Утре во 15 кај „Роко“ – подготвена е фан-зоната на Македонија во Загреб

Sport M - 12.01.2018

Дел пристигнаа, а дел веќе се на пат и треба да пристигнат во текот на утрешниот ден. Утре во 15.00 часот во клубот „Роко“ на улица Јарунска бр. 5 во Загреб ќе се соберат фановите на Македонија и заедно од тука ќе се упатат кон арената каде што од ...

Фан-зоната подготвена - Македонците се собираат во клубот „Роко“ утре од 15.00 часот

Gol.mk - 12.01.2018

Македонските навивачи веќе пристигнуваат во Загреб, а кулминацијата се очекува утре преку ден кога ќе биде отворена и фан-зоната, која традиционално ги собира сите македонски навивачи кои дојдоа да го бодрат националниот тим.

Клубот „Роко“ во Загреб е македонската фан-зона на ЕП!

Спортски - 12.01.2018

Утре во Загреб ќе биде отворена македонска фан-зоната, која традиционално ги собира сите македонски навивачи кои дојдоа да го бодрат националниот тим. Утре од 15.00 часот во клубот „Роко” на Јарунска 5 во Загреб, ќе биде отворен просторот за дружење ...

Позната фан-зоната за македонските навивачи во Загреб

Шеталиште - 12.01.2018

Утре во Загреб ќе биде отворена македонска фан-зоната, која традиционално ги собира сите македонски навивачи кои дојдоа да го бодрат националниот тим. Утре од 15.00 часот во клубот „Роко” на Јарунска 5 во Загреб, ќе биде отворен просторот за дружење ...

Клубот „Роко“ во Загреб е македонската фан-зона на ЕП

SportMedia - 12.01.2018

Утре од 15.00 часот во клубот „Роко" (на улица „Јарунска 5“) во Загреб, ќе биде отворен просторот за дружење на македонските фанови. Се предвидуваат најмалку 2.000 македонски навивачи за дуелот со Словенија, која исто така ќе има голема поддршка од ...

Битолчани заминаа во Хрватска

Тера - 12.01.2018

Денеска во Загреб ќе биде отворена македонска фан-зоната, која традиционално ги собира сите македонски навивачи кои дојдоа да го бодрат националниот тим. Денеска од 15.00 часот во клубот „Роко” на Јарунска 5 во Загреб, ќе биде отворен просторот за ...

„Рокаат“ македонски хитови во „Роко“ (ВИДЕО)

SportMedia - 13.01.2018

Денеска во Загреб беше отворена македонската фан-зона, која традиционално ги собира сите македонски навивачи кои дојдоа да го бодрат националниот тим. Клубот „Роко" (на улица „Јарунска 5") во Загреб е собирниот центар, отворен простор за дружење на ...