TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Канје Вест живее на стадион и одбива да го напушти додека не го заврши своето „уметничко дело“

ММС - 28.07.2021

Раперот Канје Вест (44) наводно живее на стадионот Мерцедес-Бенц во Атланта веќе некое време бидејќи се обидува да го заврши својот долгоочекуван музички албум наречен „Донда“. Раперот минатата недела организираше забава по повод слушањето на ...

Канје покажа каде спие на стадионот, кој нема да го напушти додека не го заврши албумот

Локално - 29.07.2021

Американскиот рапер Канје Вест, наводно, живее на стадионот Мерцедес-Бенц во Атланта веќе некое време, бидејќи се обидува да го заврши својот долгоочекуван музички албум наречен „Донда“. Имено, раперот организираше забава минатата недела за слушање ...

ФОТО | Никој како Канје Вест: Раперот закупи стадион и спие во него во име на инспирација

Слободен Печат - 28.07.2021

По еднократното преслушување на албумот „Donda“, Канје Вест останал да живее во стадионот „Mercedes-Benz“ во Атланта додека не го заврши и издаде долгоочекуваниот албум. Анонимен избор за „PageSix“ рекол дека „Тој е во приватен простор внатре во ...

Канје Вест живее на стадион: Одбива да го напушти додека не го заврши своето „уметничко дело“

Хаштаг - 28.07.2021

Американскиот рапер Кание Вест (44) наводно веќе некое време живее на стадионот „Мерцедес-Бенц“ во Атланта, бидејќи се обидува да го заврши својот долгоочекуван музички албум наречен „Донда“.

Канје со месеци живее во соблекувална на стадион! Неговата импровизирана просторија потсетува на затворска ќелија! ...

Попара - 28.07.2021

Раскина со Ким Кардашијан, а сега има нови планови Раперот и дизајнер Канје Вест не престанува да ја шокира јавноста и неговите фанови. Секојдневно изненадува сѐ повеќе, а новиот потег на славниот рапер буквално остава без текст.

Кање Вест се пресели на стадион, собата му личи на затворска ќелија (ФОТО)

+инфо - 28.07.2021

„Каков уметник!“, „Се посветил целосно на албумот, не сака никој да му пречи!“, „Собата на Кање изгледа како затворска ќелија!“, се само дел од коментарите од страна на неговите фанови, кои не можат да го дочекаат новиот албум, кој го доби името ...

Ѕирнете во новиот дом на Канје Вест: Раперот живее на стадион! (ФОТО)

Убавина и Здравје - 28.07.2021

Верувале или не, контроверзниот рапер Канје Вест се пресели на нова адреса, која ги шокира дури и најверните почитувачите на неговиот лик и дело. Имено, Канје во моментов работи на промоцијата на новиот албум „Донда“, која треба да ја одржи на 6 ...

Кање Вест се пресели на стадион, собата слична на затворска ќелија (ФОТО)

Нетпрес - 28.07.2021

Раперот и дизајнер Кање Вест не престанува да ја шокира јавноста и своите фанови. Со секој изминат ден сè повеќе изненадува, а новиот потег на славниот рапер ги остави сите без текст. Во јавноста излезе информација дека во текот на подготвувањето на ...

Каније со месеци живее на стадион: Импровизираната соблекувална на Вест потсетува на затворска ќелија!

Точка - 28.07.2021

Раперот и дизајнер, Каније Вест, не престанува да ја шокира јавноста и фановите. Секојдневно сè повеќе изненадува, а новиот потег на Вест буквално сите ги оставил без текст. Па така, сега во јавноста исплива информација дека додека работи на својот ...