TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Куман: Единствениот начин на кој можам да си заминам од клубот…

Спортклуб - 22.09.2021

Холандскиот стратег Роналд Куман, наводно се наоѓа пред отказ и тоа е прашање на денови, но слушајки ги неговите зборови, тој како да се подготвува за останување на подолг период. Токму на таа тема зборуваше на последната пресконференција: „ ...

Нервозата расте, Куман предизвика скандал на прес-конференција

Спортманија

ВИДЕО: Куман не сакаше да слуша прашања, се задржа три минути и си замина од салата

Gol.mk

Куман под силен притисок: Прочита кратко соопштение и го напушти пресот

Слободен Печат

Куман се појави на прес, прочита соопштение и замина🎥

Спортски

Куман прочита изјава и ја напушти прес-конференцијата (ВИДЕО)

Локално

ВИДЕО: Разделбата е извесна, Куман се појави на прес конфренеција, прочита, и си замина…

Дриблинг

Дерби Екипа Sport M SportMedia Спортклуб 24Фудбал МКД Sport M

Уште една опција помалку за Лапорта, ниту Мартинез не сака да биде тренер на Барселона

Слободен Печат - 22.09.2021

Селекторот на фудбалската репрезентација на Белгија, Роберто Мартинез ја отфрли можноста да седне на клупата на Барселона. По ремито со Гранада, стана јасно дека прашање на време е кога Роналд Куман ќе добие отказ на клупата на Барселона бидејќи ...

Лапорта со повик да фановите да го поддржат клубот: Останете мрини, знаеме што мораме да направиме

Дриблинг

Потпретседателот на Барса им откри на фановите колку години ќе бидат потребни за излез од кризата

Дерби

Лапорта: Останете мирни, знаеме што треба да направиме!

СуперСпорт

Тежок е периодот за Барселона – затоа Лапорта испрати барање до навивачите

Спортклуб

Потпретседателот на Барса им откри на фановите колку години ќе бидат потребни за излез од кризата

Курир

Лапорта со молба до фановите на Барселона (ВИДЕО)

SportMedia

Слободен Печат Екипа Gol.mk Дерби Точка Дерби Дриблинг Спортклуб