TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Роналдо е машина, но не е непобедлив“

Sport 1 - 17.04.2018

Полуфиналниот натпревар во Лигата на шампиони меѓу Баерн Минхен и Реал Мадрид за еден играч на баварската екипа е посебен. Хамес Родригез минатото лето од Примера пристигна во Бундеслигата, па сега се соочува со својата поранешна екипа.

Големи проблеми за Баерн: Важен фудбалер нема да игра против Реал?!

СуперСпорт - 17.04.2018

Екипата на Баерн Минхен во првиот меч од полуфиналето на Лигата на шампиони против Реал Мадрид нема да може да смета на Артуро Видал. Чилеанскиот фудбалер минатата недела на тренинг се повреди, а по прегледот беше констатирано дека скшил дел од ...

Румениге: Тухел речиси сигурно ќе го предводи ПСЖ

Курир - 17.04.2018

Претседателот на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге, изјави дека Томас Тукел најверојатно ќе го предводи ПСЖ. Изминатиот период Тухел беше претставуван како главен претендент за тренерската позиција во Баерн, но минатата недела беше објавено дека ...

Од Баерн Минхен признаа: Ковач беше нашиот трет избор!

Gol.mk - 16.04.2018

Пред неколку дена германскиот шампион Баерн Минхен ги шокираше своите фанови, откако обелодени која ќе биде замената за Јуп Хејнкес на кормилото на тимот. Довербата на германскиот гигант ја доби некогашниот нивни член, Нико Ковач, а според зборовите ...

Хејнкес: Трамп е претседател на САД, а вие се сомневате во Нико Ковач?!

Екипа - 16.04.2018

Изборот на Нико Ковач за нов тренер на Баерн Минхен наиде на различен прием од германската спортска јавност, која се сомнева дека хрватскиот стратег поседува доволно искуство и квалитет за да седи на клупата на баварскиот гигант.

Видал пак се повреди, мора на операција

Екипа - 16.04.2018

Артуро Видал дефинитивно нема среќа со повредите оваа сезона откако на самиот камбек на тренинзите на Баерн Минхен чилеанскиот ас повторно се пожали на болка, па ќе мора уште извесно време да отсуствува од терените.

Хејнкес ги шокираше сите: Ковач во Баерн? Па, Трамп е претседател на САД, полошо од тоа нема

Спортклуб - 16.04.2018

Артуро Видал мора да оди на операција во Аугсбург откако се повреди во саботната победа на Баерн над Борусија Менхенгладбах со 5:1, но во клубот се убедени дека повредата е од полесна природа.

Хејнкес оптимист: Можеме до тројната круна!

Спортски - 16.04.2018

Баерн Минхен оваа сезона може да го повтори успехот од 2013 година и повторно да ја освои историската тројна круна, изјави тренерот Јуп Хејнкес. Пред пет години Баварците под раководство на Хејнкес ја освои Бундес лига, Купот како и Лигата на ...

Хајнкес повторно проговори за „требл“

Стандард - 16.04.2018

Баерн Минхен може да ги повтори успесите од 2013 година и повторно да освои три титули, изјави тренерот Јуп Хајнкес. Пред пет сезони, баварците ја освоија титулата и купот во Германија, како и Лигата на Шампионите под раководство на искусниот ...

Видал е неизвесен за дуелот со Реал Мадрид

ТВ21 - 16.04.2018

Фудбалерот на Баерн Минхен, Артуро Видал, може да го пропушти првиот натпревар од полуфиналната пресметка со Реал Мадрид во Лигата на шампионите. Бавараскиот клуб соопшти дека Чилеанецот има повреда на коленото и следуваат дополнителни медицински ...

Видал ја обнови повредата, ќе мора на операција

Gol.mk - 16.04.2018

Германскиот шампион Баерн Минхен за првиот полуфинален меч со Реал Мадрид дефинитивно нема да може да смета на услугите на еден од најдобрите фудбалери, Артуро Видал. Искусниот играч за врска ја обнови повредата на коленото и беше приморан предвреме ...

Ништо од одмаздата кон Реал, Видал заврши на операција

Спортклуб - 16.04.2018

Силно посакуваше Артуро Видал да му се одмазди на Реал Мадрид за елиминацијата од Лигата на шампионите минатата сезона, но сепак ќе го пропушти полуфиналето против „Кралевите“, причина е повредата на коленото.

Арената „Алијанц“ и по 13 години уште чека шампионско славење

Н.Македонија - 16.04.2018

На пет кола до крајот на сезоната и со предност од 20 бода, Баерн ја освои шестата едноподруго титула првак на Германија, вкупно 28-ма во клупската историја. Титулата беше заверена на гостувањето против Аугсбург (4-1) што значеше дека Баерн повторно ...

Баварците без Видал на дуелот против Реал Мадрид?

Точка - 16.04.2018

Од таборот на Баерн Минхен потврдија дека Артуро Видал е повреден, во прашање е незгода на неделниот тренинг, па Чилеанецот ќе мора да „мала“ операција на коленото. Артуро Видал уште денес во Аугсбург заминал на операција и сега е во трка со ...

Ел Класико ќе остане без еден Хрват: Новиот тренер на Баерн ќе си купи сонародник!

Sport 1 - 16.04.2018

Новиот предводник на Баерн Минхен, Нико Ковач, веќе почнува да го крои тимот за следната сезона, а еден од приоритетните играчи е Иван Ракитиќ. Креативецот од Барселона би бил идеално засилување за Баерн, пишуваат медиумите од Германија.

Удар за Баерн пред завршниот дел од сезоната: Ништо од одмаздата, Видал мора на операција!

Дерби - 16.04.2018

Чилеанскиот ас, Артуро Видал кој се повреди на вчерашниот тренинг на Баерн Минхен одредено време ќе биде во аут од фудбалските терени. Тој го повреди коленото и медицинските пресгледи покажаа дека ќе треба да биде извршен мал хирушки зафат за да се ...

Ковач од Барса го носи првото засилување за Баерн Минхен

Спортски - 16.04.2018

Хрватскиот стратег Нико Ковач доби огромна доверба од раководството на Баерн и ќе го наследи Јуп Хејнкес на клупата на Баварците. Од Ковач се очекува да ја продолжи успешната серија на Баерн во Германија, но и да се обиде да ја освои Лигата на ...

Голем удар за Баерн: Видал мора на операција!

Таратур - 16.04.2018

Баерн Минхен остана без еден од најважните фудбалери за дуелите против Реал Мадрид во полуфиналето од Лигата на шампиони. Имено, Артуро Видал заработи повреда на вчерашниот тренинг, а денес тренерот Јуп Хејнкес потврди дека Чилеанецот ќе мора да оди ...

Румениге: Тухел речиси сигурно ќе го предводи ПСЖ

Канал5 - 17.04.2018

Претседателот на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге, изјави дека Томас Тукел најверојатно ќе го предводи ПСЖ. Изминатиот период Тухел беше претставуван како главен претендент за тренерската позиција во Баерн, но минатата недела беше објавено дека ...

Ковач од Барса го носи првото засилување за Баерн Минхен

Таратур - 16.04.2018

Хрватскиот стратег Нико Ковач доби огромна доверба од раководството на Баерн и ќе го наследи Јуп Хејнкес на клупата на Баварците. Од Ковач се очекува да ја продолжи успешната серија на Баерн во Германија, но и да се обиде да ја освои Лигата на ...

Румениге: Тухел речиси сигурно ќе го предводи ПСЖ

А1 On - 17.04.2018

Претседателот на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге, изјави дека Томас Тукел најверојатно ќе го предводи ПСЖ. Изминатиот период Тухел беше претставуван како главен претендент за тренерската позиција во Баерн, но минатата недела беше објавено дека ...