TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не сакате влакна низ вашиот дом? Ова се петте раси на кучиња кои не се митарат

Слободен Печат - 18.02.2024

Повеќето кучиња се митарат, што е нормален начин да се ослободат од оштетеното или старо крзно. На некои кучиња може да им паѓаат повеќе влакна во зависност од годишното време или кога се болни, под стрес, имаат алергиска реакција или иритација на ...

Раси на кучиња кои се согласуваат со мачки

ТВ21 - 18.02.2024

Ако сакате кучиња и мачки и сакате да ги чувате во исто домаќинство, важно е добро да се подготвите за да обезбедите хармоничен однос помеѓу овие два вида. Експертите од Американскиот кинолошки клуб тврдат дека одредени раси на кучиња подобро се ...

Дете нападнато од кучиња скитници, се повреди при обид да побегне

Курир - 17.02.2024

При обид да побегне, детето паднало и се здобило со повреда. На 16.02.2024 во 13:07 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, К.С.(49) од Скопје пријавила дека на ул.„Браќа Чакреви“ во Скопје нејзиниот малолетен син бил нападнат од кучиња скитници.

Тројца скопјани искасани од кучиња скитници

Макфакс - 16.02.2024

Денеска во 10.00 часот во Полициската станица Бит Пазар, 47-годишната М.Л. од Скопје пријавила дека на улицата „Павле Илиќ“ во Скопје била касната од куче скитник, извести МВР. Денеска во 10.00 часот во Полициската станица Карпош, 68-годишниот Ж.С.

Напад од куче скитник на „Кеј Вардар“ во Гостивар

Gostivarpress.mk - 16.02.2024

Вчера (15 февруари) во 9 часот и 30 минути, З.Д.(43) од Скопје во СВР Тетово пријавил дека на улица „Кеј Вардар“ во Гостивар бил каснат од куче ...

Тројца скопјани искасани од кучиња скитници

Точка - 16.02.2024

Денеска во 10.00 часот во Полициската станица Бит Пазар, 47-годишната М.Л. од Скопје пријавила дека на улицата „Павле Илиќ“ во Скопје била касната од куче скитник, извести МВР. Денеска во 10.00 часот во Полициската станица Карпош, 68-годишниот Ж.С.

Дете нападнато од кучиња скитници, се повредило при обид да побегне

Република - 17.02.2024

На 16.02.2024 во 13:07 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, К.С.(49) од Скопје пријавила дека на ул.„Браќа Чакреви“ во Скопје нејзиниот малолетен син бил нападнат од кучиња скитници. При обид да побегне, детето паднало и се здобило со повреда.

Дете бегајќи од кучиња паднало и се повредило

Сител - 17.02.2024

Дете бегајќи од кучиња паднало и се повредило. - На 16.02.2024 во 13.07 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, К.С.(49) од Скопје пријавила дека на ул.„Браќа Чакреви“ во Скопје нејзиниот малолетен син бил нападнат од кучиња скитници, а при обид ...

Раси на кучиња кои се согласуваат со мачки

Zoom - 18.02.2024

реклама Ако сакате кучиња и мачки и сакате да ги чувате во исто домаќинство, важно е добро да се подготвите за да обезбедите хармоничен однос помеѓу овие два вида. Експертите од Американскиот кинолошки клуб тврдат дека одредени раси на кучиња ...