TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милан најде нов дефанзивец, утре потпишува од Челси

Екипа - 17.01.2021

Паоло Малдини и Милан се најактивни на фудбалскиот пазар во Италија во јануари, веќе е потпишан Меите како засилување за средниот ред, договорено е пристигнувањето на Марио Манџукиќ, а „росонерите“ успешно ја завршија и потрагата по нов дефанзивец.

Манџукиќ на лекарски прегледи пред трансфер во Милан!

Слободен Печат - 17.01.2021

Марио Манџукиќ во текот на утрешниот ден ќе ги има задолжителните лекарски прегледи, известуваат италијанските медиуми. Хрватскиот напаѓач е подготвен да се врати во Серија А откако го раскина договорот со Јувентус во декември 2019 година.

Пиоли добива двојно освежување во тимот

Спортманија - 17.01.2021

Росонерите се разработија во зимскиот преоден рок, во наредните денови на „Сан Сиро“ доаѓаат искусен напаѓач и млад дефанзивец Марио Манџукиќ и дефинитивно ќе биде новото засилување на Милан, откако клубот за утре закажа медицински прегледи по кои ...

Милан се договори: Манџукиќ ќе потпише утре!

СуперСпорт - 17.01.2021

Хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ утре ќе потпише договор со Милан. Тој е без клуб веќе подолго време, а се поврзуваше со многу тимови, но на крајот реши да се пресели во Милано. Фабрицио Романо објави дека Манџукиќ утре ќе има медицински прегледи, ...

Марио Манџукиќ од утре има нов клуб - Милан

Sport 1 - 17.01.2021

Милан и Марио Манџукиќ се договорија за соработка, па се очекува Хрватот утре да ги има медицинските прегледи и да потпише договор. Ветеранот изминатите шест месеци беше без клуб откако ја раскина соработката со Ал Духаил.

Постигнат е договор, Милан под итна постапка потпишува со екс играч на Јувентус

Дриблинг - 17.01.2021

Повеќе медиуми од Италија јавуваат дека Милан и Марио Манџукиќ имаат догвоор, во најскоро време Хрватот кој има 34 години како слободен играч доаѓа на „Сан Сиро“. Манџукиќ ќе се врати во Италија но не ви Јувентус каде настапуваше од 2015 до 2019 ...

Манџукиќ утре во Милано!

Sport M - 17.01.2021

За неговиот можен трансфер се пишуваше со денови, но Романо сега известува дека е постигнат договор меѓу двете страни и само лекарскиот преглед го дели Манџукиќ од потписот со „росонерите“.

Милан не запира: После Манџукиќ, заврши уште еден голем трансфер

Спортски - 17.01.2021

Милан е еден од најактивните клубови на трансфер пазарот и во еден ден „росонерите“ договорија два големи трансфери. Порано денес беше потврдено дека е постигнат договор со Манџукиќ , но Милан договори уште една засилување, а станува збор за Факијо ...

Часови го делат Милан од две засилувања

OhridNews - 17.01.2021

Водечката екипа на табелета во Серија А, Милан, сериозно работи на трансфер пазарот и е пред доведување на два нови фудбалер на „Сан Сиро“. Според најавите на реномираниот италијански новинар Фабрицио Романо, „росонерите“ ќе ги доведат Марио ...

Готова работа: Тресеше мрежи за Јуве, а годинава и за Милан

Спортклуб - 17.01.2021

По се изгледа работите околу Марио Манџукиќ и неговиот шест месечен трансфер во Милан е завршена работа. Хрватскиот интернационалец кој моментално е без ангажман, успеал конечно да се договори со управата на Милан, а клучна улога во сето тоа, или во ...

ФОТО: Интер – Јувентус, време е за „Дерби Д’Италија“, ова се можните состави

Дриблинг - 17.01.2021

Ривалството меѓу Интер и Јувентус е познато, секој меч е важен, не е важно каде се на табелата, победата е императив секогаш кога овие две екипи се среќаваат, без разлика дали е тоа во Милано или Торино.

Пирло го пофали Конте пред дербито: Многу научив од него во минатото

Спортклуб - 17.01.2021

Андреа Пирло пред вечерашното гостување во Милан кај Интер, го пофали тренерот на „нераѕурите“, Антонио Конте, од кого многу научил во кариерата. Сезоната во Серија А влегува во втората половина а Јувентус нема право на грешка доколку сака и десетта ...

Дербито на Италија е шанса за Интер поради отсуствата кај Јуве и искуството на Конте

Спортманија - 17.01.2021

Јувентус ќе биде во непријатна позиција ако загуби, затоа Роналдо и другарите мора да одат на победа. Првото „Дерби на Италија“ помеѓу Интер и Јувентус за оваа сезона, носи голема неизвесност, а треба да покаже и кој тим има посилен карактер, па со ...

Време е за големото „Дерби Д'Италија“ – дерби на вистината!

Gol.mk - 17.01.2021

Го има ли Интер шампионскиот ген на Конте, можат ли „неразурите“ да покажат сила и во некое дерби, дали Кристијано Роналдо ќе реши некаков голем натпревар... Сите тие се прашања на кои се чекаат одговори в недела навечер.

Одлична вест за „росонерите“ – Милан се засили со Манџукиќ

Екипа - 17.01.2021

Хрватскиот интернационалец Марио Манџукиќ и Милан постигнале договор за соработка, а официјалната потврда се очекува во следните денови, пренесува „Калчомеркато“. Договорот меѓу Хрватот и „црвено-црните“ ќе биде на 18 месеци, а останува да се видиме ...

Готово: Манџукиќ утре на прегледи во Милано

Спортски - 17.01.2021

Италијанските медиуми потврдија дека Милан постигнал комлетен договор со Марио Манџукиќ и напаѓачот утре ќе пристигне на лекарски прегледи. Во Милан се одлучиле на овој начин да го решат прашањето со вториот напаѓач со што би го растеретиле Златан ...

Пирло: Многу научив од Конте, поради него станав тренер…

Екипа - 17.01.2021

Андреа Пирло триумфираше на големото дерби со Милан, но тренерот на Јувентус вечерва го очекува ново тешко гостување во Милано, овојпат против екипата на Интер. Дуелот со „нероаѕурите“ е уште позначаен ако се знае респектот со кој Пирло гледа на ...

Предноста која Лукаку може да ја има во дербито против Јувентус

Спортклуб - 17.01.2021

Поранешниот напаѓач на Интер, Алдо Серена, верува дека Ромелу Лукаку може максимално да ја искористи ситуацијата со играчите кои му недостасуваат на Јувентус и да биде максимално продуктивен.

Пирло: Очекувам да видам агресивен Интер а ние не смееме да се плашиме

Дриблинг - 17.01.2021

Интер на „Џузепе Меаца“ ќе го дочека Јувентус во дербито на 18 коло од Серија А. Андреа Пирло ќе се соочи со тренерот со кој имаше одлична соработка во минатото. Предводникот на Јувентус призна дека Конте имал голема улога во неговата одлука да ...

Конте: Ова ќе биде натпревар на два тима со амбиција да се борат за нешто големо

Дриблинг - 17.01.2021

Антонио Конте ќе се обиде со Интер да дојде до победа против неговиот поранешен тим, Јувентус во дербито на 18 коло од Серија А. Предводникот на Интер, верува дека Интер е екипата која успеала најмногу да му се доближи на Јувентус во трката за ...

Поради Јувентус правеше тетоважи на своето тело, а утре ќе им биде најголем непријател

Sport M - 16.01.2021

Утре на програмата е Дербито на Италија. Интер го пречекува Јувентус со почеток во 20:45 часот. Во центарот на вниманието е Артуро Видал. Тој на почетокот на оваа сезона дојде во Интер од Барселона. Претходно играше и за Јувентус.

Пирло: Поради Конте влегов во тренерските води

Спортманија - 16.01.2021

Актуелниот италијански првак утре гостува во Милано кај еден од конкурентите за Скудетото Андреа Пирло, тренерот на Јувентус, во пресрет на дербито против Интер, испрати пофалби до својот колега Антонио Конте, под чија палка играше од 2011 до 2014 ...

Конте: Мора да имаме многу почит кон тимот кој доминира веќе девет години

Sport M - 16.01.2021

Интер ќе се соочи со Јувентус утре од 20:45 часот во 18-та недела од Серија А. Токму тренерот на Интер, Антонио Конте, зборуваше на прес-конференцијата пред клучниот натпревар. „Јазот со белите не е целосно намален, ајде да се обидеме да им се ...

Пирло: Ние сме Јувентус, одиме во Милано за победа

Sport M - 16.01.2021

Јувентус ќе се соочи со Интер утре со почеток од 20:45 часот во 18-та недела од Серија А. Пред овој натпревар, тренерот на Јувентус, Андреа Пирло, зборуваше на прес-конференцијата. Тој рече дека очекува Интер да биде агресивен, но ќе оди на победа.

Платини посочи кој ќе го реши дербито меѓу Интер и Јувентус

Дерби - 16.01.2021

Утре во вечерниот термин од 20:45 часот се игра големото италијанско дерби меѓу Интер и Јувентус, две екипи кои заедно со Милан се издвојуваат и се во прв план во трката за титулата во Серија А.

Милан и Челзи постигнале договор, ново засилување пристигнува на „Сан Сиро“

Спортски - 16.01.2021

Фикајо Томори се очекува во наредните денови да пристигне во Италија за да го заврши трансферот во редовите на Милан. „Скај Спорт“ тврди дека работата е завршена до најситни детали и дека Томори дефинитивно ќе се пресели на „Сан Сиро“.

Меите потпиша, Милан ги чека уште Томори и Манџукиќ

Макфакс - 16.01.2021

Лидерот во Серија А, Милан, го заврши трансферот на Суалио Меите, а до крајот на денот треба да го потпише и Фикајо Томори. Овие двајца фудбалери до крајот на сезоната ќе играат како позајмени играчи од Торино, односно Челси.