TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ИСИС ја превзеде одговорноста за нападот во Мелбурн

ТВ21 - 09.11.2018

Полицијата пронајде боци со плин во автомобилот кој денеска се заби во еден трговски центар во Мелбурн, а потоа напаѓачот со нож избодел неколку лица, по што едно лице го загуби животот. Полицијата притоа го застрела терористот, кој почина во ...

Нападот во Мелбурн е терористички чин

Макфакс - 09.11.2018

Полицијата во Мелбурн соопшти дека денешниот напад во кој убиено беше едно лице, а три се повредени, го истражува како терористички инцидент. Во центарот на градот беа избодени тројца луѓе, од кои едно лице почина.

Видео - фото: Маж со нож повреди тројца граѓани во Мелбурн

Канал5 - 09.11.2018

Драма во центарот на Мелбурн. Маж со нож убие едно лице, а тешко повреди двајца, од кои еден потешко. Напаѓачот, чиј идентитет и мотиви не се откриваат е застрелан од полицијата и е пренесен во болница.

Хаос во Мелбурн, маж со нож избоде случајни минувачи

Кајгана - 09.11.2018

Маж вооружен со нож нападна случајни минувачи во Мелбурн, има и мртви. Напаѓачот е ранет, па уапсен од полицијата. Во центарот на Мелбурн тројца луѓе се избодени, а еден од нив починал. Напаѓачот со нож одел по улици и повредувал луѓе.

Австралиската полиција го опиша инцидентот во Мелбурн како терористички акт

Стандард - 09.11.2018

Полицијата во Австралија ќе го испитува фаталниот напад со ладно оружје во Мелбурн како терористички акт, пренесува АФП. Властите појаснија дека осомничениот е сомалиец, кој веќе бил во видното поле на австралиското разузнавање.

Човек со нож уби едно лице и повреди уште тројца пред да биде застрелан од полицијата (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

МКД - 09.11.2018

Едно лице е убиено, а три се повредени откако со нож на улица во Мелбурн ги избоде засега неидентификуван напаѓач. Според австралиските медиуми, полицијата била повикана поради пожар на автомобил, а по пристигнувањето на местото на настанот ...

(Видео) Човек со нож уби едно лице во Мелбурн

Алсат-М - 09.11.2018

Едно лице е убиено, а три се повредени откако со нож на улица во Мелбурн ги избоде засега неидентификуван напаѓач.Полицијата подоцна потврди дека човек бил застрелан во градите и е во болница во критична состојба, додека неколку други се третираат ...

Инцидентот во Мелбурн е тероризам, напаѓачот мртов

Бриф - 09.11.2018

Австралиската полиција смета дека нападот со нож во Мелбурн е терористички инцидент, изјави полицискиот комесар на државата Викторија, Грахам Ештон. Напаѓачот, кого полицијата го застрела откако прободе три лица, од кои едното почина на лице место, ...

Една жртва во инцидентот во Мелбурн

Независен - 09.11.2018

Едно лице е убиено на местото на инцидентот во Мелбурн, каде полицајци застрелаа напаѓач со нож. – Тројца луѓе се избодени и еден почина на лице место. Двајца други во моментов се во болница, изјави полицискиот началник Дејвид Клејтон.

Еден убиен во напад со нож во центарот на Мелбурн

Н.Македонија - 09.11.2018

Едно лице е убиено, а повеќе се ранети во напад со нож што се случи денеска во центарот на Мелбурн, објави австралиската полиција, додавајќи дека го уапсиле осомничениот во близина на запалено возило.

(Видео) Три лица избодени со нож на улица во Мелбурн

Макфакс - 09.11.2018

Три лица се избодени со нож утринава во центарот на австралискиот град Мелбурн. Полицијата го застрелала напаѓачот и во критична осостојба е пренесен во болница. Локалните медиуми јавуваат дека од тројцата избодени едно лице е во критична состојба, ...

Хаос во центарот на Мелбурн, три лица избодени, напаѓачот застрелан

Независен - 09.11.2018

Во центарот на австралискиот град Мелбурн три лица се прободени со нож, а напаѓачот е застрелан од полицијата. Хаосот почнал кога полицијата била повикана поради возило што горело во центарот на градот.

Мелбурн: Напад на полицаец со нож, еден човек е убиен (ВИДЕО)

Стандард - 09.11.2018

Маж со нож нападнал полицајци во центарот на австралискиот град Мелбурн. Ова беше објавено од „The Australian“, повикувајќи се на очевидци. Еден човек е мртов, додава ТАСС. Локалните медиуми проширија снимки на кои се гледа висок човек кој се ...

Напад во Мелбург: Со автомобил се забил во трговски центар, потоа со нож напаѓал луѓе

ТВ21 - 09.11.2018

Три лица се повредени, а еден е убиен откако непознато лице со автомобил најпрво се заби во шопинг центар во Мелбурн, а потоа искочил и со нож ги нападнал луѓето кои биле во него. Епилогот е неколку избодени, ранети, а една особа е убиена.

Хаос во Мелбурн: Еден загинат, тројца ранети во напад со нож (видео)

Денешен - 09.11.2018

Еден човек загина и неколкумина се повредени во напад со нож во центарот на Мелбурн, соопшти австралиската полиција додавајќи дека го уапсила осомничениот во близина на запалено возило. Хаосот почнал кога полицијата била повикана поради возило што ...

ИСИС ја превзеде одговорноста за нападот во Мелбурн

Нетпрес - 09.11.2018

Полицијата пронајде боци со плин во автомобилот кој денеска се заби во еден трговски центар во Мелбурн, а потоа напаѓачот со нож избодел неколку лица, по што едно лице го загуби животот. Полицијата притоа го застрела терористот, кој почина во ...

Нападот во Мелбурн е терористички чин

Нетпрес - 09.11.2018

Полицијата во Мелбурн соопшти дека денешниот напад во кој беше убиено едно лице, а три се повредени, го истражува како терористички инцидент. Во центарот на градот беа избодени тројца луѓе, од кои едно лице почина.

Хорор во Мелбурн: Човек со нож уби едно лице и повреди уште тројца

Press24 - 09.11.2018

Едно лице е убиено, а три се повредени откако со нож на улица во Мелбурн ги избоде засега неидентификуван напаѓач. Полицијата била повикана поради пожар на автомобил, а по пристигнувањето на местото на настанот затекнале манијак со нож кој, наводно, ...

Нападот во Мелбурн оквалификуван како тероризам

Н.Македонија - 09.11.2018

Австралиската полиција смета дека нападот со нож во Мелбурн е терористички чин, изјави полицискиот комесар на државата Викторија, Грахам Ештон. Напаѓачот, кого полицијата го застрела откако прободе три лица, од кои едното почина на лице место, им ...

Една жртва во инцидентот во Мелбурн (ВИДЕО)

Слободен Печат - 09.11.2018

Едно лице е убиено на местото на инцидентот во Мелбурн, каде полицајци застрелаа напаѓач со нож. – Тројца луѓе се избодени и еден почина на лице место. Двајца други во моментов се во болница, изјави полицискиот началник Дејвид Клејтон.

(Видео) Утринава три лица избодени со нож на улица во Мелбурн

24Инфо - 09.11.2018

Утринава три лица избодени со нож на улица во Мелбурн Три лица се избодени со нож утринава во центарот на австралискиот град Мелбурн. Полицијата го застрелала напаѓачот и во критична осостојба е пренесен во болница.

Хаос во центарот на Мелбурн, три лица избодени, напаѓачот застрелан

Слободен Печат - 09.11.2018

Во центарот на австралискиот град Мелбурн три лица се прободени со нож, а напаѓачот е застрелан од полицијата. Хаосот почнал кога полицијата била повикана поради возило што горело во центарот на градот.

Нападот во Мелбурн е терористички чин

Centar - 09.11.2018

Полицијата во Мелбурн соопшти дека денешниот напад во кој беше убиено едно лице, а три се повредени, го истражува како терористички инцидент. Во центарот на градот беа избодени тројца луѓе, од кои едно лице почина.

Напад во Мелбурн, еден загинат и тројца повредени

Тера - 09.11.2018

Едно лице е убиено, а три се повредени откако со нож на улица во Мелбурн ги избоде засега неидентификуван напаѓач. Според австралиските медиуми, полицијата била повикана поради пожар на автомобил, а по пристигнувањето на местото на настанот ...

Инцидентот во Мелбурн е тероризам, напаѓачот мртов

Курир - 09.11.2018

Австралиската полиција смета дека нападот со нож во Мелбурн е терористички инцидент, изјави полицискиот комесар на државата Викторија, Грахам Ештон. Напаѓачот, кого полицијата го застрела откако прободе три лица, од кои едното почина на лице место, ...

Една жртва во инцидентот во Мелбурн

А1 On - 09.11.2018

Едно лице е убиено на местото на инцидентот во Мелбурн, каде полицајци застрелаа напаѓач со нож. – Тројца луѓе се избодени и еден почина на лице место. Двајца други во моментов се во болница, изјави полицискиот началник Дејвид Клејтон.

Три лица избодени со нож на улица во Мелбурн

Centar - 09.11.2018

Три лица се избодени со нож утринава во центарот на австралискиот град Мелбурн. Полицијата го застрелала напаѓачот и во критична состојба е пренесен во болница. Локалните медиуми јавуваат дека од тројцата избодени едно лице е во критична состојба, ...

Хаос во центарот на Мелбурн, три лица избодени, напаѓачот застрелан

Курир - 09.11.2018

Во центарот на австралискиот град Мелбурн три лица се прободени со нож, а напаѓачот е застрелан од полицијата. Хаосот почнал кога полицијата била повикана поради возило што горело во центарот на градот.

Хорор во Мелбурн: Човек со нож уби едно лице и повреди уште тројца

Република - 09.11.2018

Едно лице е убиено, а три се повредени откако со нож на улица во Мелбурн ги избоде засега неидентификуван напаѓач. Полицијата била повикана поради пожар на автомобил, а по пристигнувањето на местото на настанот затекнале манијак со нож кој, наводно, ...

Инцидентот во Мелбурн е тероризам, напаѓачот мртов

Сител - 09.11.2018

Австралиската полиција смета дека нападот со нож во Мелбурн е терористички инцидент, изјави полицискиот комесар на државата Викторија, Грахам Ештон. Напаѓачот, кого полицијата го застрела откако прободе три лица, од кои едното почина на лице место, ...

Една жртва во инцидентот во Мелбурн

MTM - 09.11.2018

Едно лице е убиено на местото на инцидентот во Мелбурн, каде полицајци застрелаа напаѓач со нож. – Тројца луѓе се избодени и еден почина на лице место. Двајца други во моментов се во болница, изјави полицискиот началник Дејвид Клејтон.

ВИДЕО: Хаос во центарот на Мелбурн, три лица избодени, напаѓачот застрелан

А1 On - 09.11.2018

Во центарот на австралискиот град Мелбурн три лица се прободени со нож, а напаѓачот е застрелан од полицијата. Хаосот почнал кога полицијата била повикана поради возило што горело во центарот на градот.

Полиција: Инцидентот во Мелбурн е тероризам, напаѓачот е мртов

Нова ТВ - 09.11.2018

Австралиската полиција смета дека нападот со нож во Мелбурн е терористички инцидент, изјави полицискиот комесар на државата Викторија, Грахам Ештон. Напаѓачот, кого полицијата го застрела откако прободе три лица, од кои едното почина на лице место, ...

Една жртва во инцидентот во Мелбурн (ВИДЕО)

+инфо - 09.11.2018

Едно лице е убиено на местото на инцидентот во Мелбурн, каде полицајци застрелаа напаѓач со нож. – Тројца луѓе се избодени и еден почина на лице место. Двајца други во моментов се во болница – изјави полицискиот началник Дејвид Клејтон.

Хаос во центарот на Мелбурн, три лица избодени, напаѓачот застрелан

Бриф - 09.11.2018

Во центарот на австралискиот град Мелбурн три лица се прободени со нож, а напаѓачот е застрелан од полицијата. Хаосот почнал кога полицијата била повикана поради возило што горело во центарот на градот.

Инцидентот во Мелбурн е тероризам, напаѓачот мртов

А1 On - 09.11.2018

Австралиската полиција смета дека нападот со нож во Мелбурн е терористички инцидент, изјави полицискиот комесар на државата Викторија, Грахам Ештон. Напаѓачот, кого полицијата го застрела откако прободе три лица, од кои едното почина на лице место, ...

Напад во Мелбурн: Тројца избодени со нож, напаѓачот е убиен

Нова ТВ - 09.11.2018

Едно лице е убиено на местото на инцидентот во Мелбурн, каде полицајци застрелаа напаѓач со нож. – Тројца луѓе се избодени и еден почина на лице место. Двајца други во моментов се во болница, изјави полицискиот началник Дејвид Клејтон.

Избодени три лица, напаѓачот застрелан, хаос во Мелбурн

+инфо - 09.11.2018

Во центарот на австралискиот град Мелбурн три лица се прободени со нож, а напаѓачот е застрелан од полицијата. Хаосот почнал кога полицијата била повикана поради возило што горело во центарот на градот.

Инцидентот во Мелбурн е тероризам, напаѓачот мртов

Алфа - 09.11.2018

Австралиската полиција смета дека нападот со нож во Мелбурн е терористички инцидент, изјави полицискиот комесар на државата Викторија, Грахам Ештон. Напаѓачот, кого полицијата го застрела откако прободе три лица, од кои едното почина на лице место, ...

Една жртва во инцидентот во Мелбурн

Локално - 09.11.2018

Едно лице е убиено на местото на инцидентот во Мелбурн, каде полицајци застрелаа напаѓач со нож. – Тројца луѓе се избодени и еден почина на лице место. Двајца други во моментов се во болница, изјави полицискиот началник Дејвид Клејтон.

Ештон: Нападот во Мелбурн е тероризам, напаѓачот застрелан од полицијата

Денешен - 09.11.2018

Австралиската полиција смета дека нападот со нож во Мелбурн е терористички инцидент, изјави полицискиот комесар на државата Викторија, Грахам Ештон. Напаѓачот, кого полицијата го застрела откако прободе три лица, од кои едното почина на лице место, ...

ОБНОВЕНО Една жртва во терористичкиот напад во Мелбурн (ВИДЕО)

+инфо - 09.11.2018

Австралиската полиција смета дека нападот со нож во Мелбурн е терористички инцидент, изјави полицискиот комесар на државата Викторија, Грахам Ештон. Напаѓачот, кого полицијата го застрела откако прободе три лица, од кои едното почина на лице место, ...

Инцидентот во Мелбурн е тероризам, напаѓачот мртов

Независен - 09.11.2018

Австралиската полиција смета дека нападот со нож во Мелбурн е терористички инцидент, изјави полицискиот комесар на државата Викторија, Грахам Ештон. Напаѓачот, кого полицијата го застрела откако прободе три лица, од кои едното почина на лице место, ...

Инцидентот во Мелбурн е тероризам, напаѓачот мртов

Локално - 09.11.2018

Инцидентот во Мелбурн е тероризам, напаѓачот мртов Австралиската полиција смета дека нападот со нож во Мелбурн е терористички инцидент, изјави полицискиот комесар на државата Викторија, Грахам Ештон.

Нападот во Мелбурн е тероризам

Република - 09.11.2018

Австралиската полиција смета дека нападот со нож во Мелбурн е терористички инцидент, изјави полицискиот комесар на државата Викторија, Грахам Ештон. Напаѓачот, кого полицијата го застрела откако прободе три лица, од кои едното почина на лице место, ...

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Мелбурн

Нова ТВ - 09.11.2018

Екстремистичката организација Исламска држава соопшти дека еден од нејзините борци го извел нападот со нож во Мелбурн во кој загина едно лице, а двајца луѓе се повредени, соопшти новинската агенција на групата Амак.

Исламска држава презеде одговорност за нападот во Мелбурн

Кајгана - 09.11.2018

Мелбурн, 9 ноември 2018 (МИА) – Екстремистичката организација Исламска држава соопшти дека еден од нејзините борци го извел нападот со нож во Мелбурн во кој загина едно лице, а двајца луѓе се повредени, соопшти новинската агенција на групата Амак.

ИД ја презеде одговорноста за нападот во Мелбурн

Н.Македонија - 09.11.2018

Екстремистичката организација Исламска држава соопшти дека еден од нејзините борци го извел нападот со нож во Мелбурн во кој загина едно лице, а двајца луѓе се повредени, соопшти новинската агенција на групата Амак.

Исламска држава презеде одговорност за нападот во Мелбурн

+инфо - 09.11.2018

Екстремистичката организација Исламска држава соопшти дека еден од нејзините борци го извел нападот со нож во Мелбурн во кој загина едно лице, а двајца луѓе се повредени, соопшти новинската агенција на групата Амак.

Исламска држава презеде одговорност за нападот во Мелбурн

Слободен Печат - 09.11.2018

Екстремистичката организација Исламска држава соопшти дека еден од нејзините борци го извел нападот со нож во Мелбурн во кој загина едно лице, а двајца луѓе се повредени, соопшти новинската агенција на групата Амак.